چگونه مکالمه انگلیسی یاد بگیریم ؟

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

اینکه بدانیم چگونه مکالمه انگلیسی یاد بگیریم یکی از اساسی‌ترین موضوعات داغ آموزش زبان انگلیسی است. ممکن است از خود بپرسید که یادگیری آسان مکالمه انگلیسی به چه چیزهایی بستگی دارد؟ آیا روش های آسانی برای یادگیری مکالمه انگلیسی وجود دارد؟

همه ما می‌دانیم که به طور قطع برای اینکه ببینیم چگونه یاد بگیریم انگلیسی صحبت کنیم، نیاز به تمرین و ممارست داریم. اما راهکار ما برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی چیست؟ همراه آموزشگاه زبان ایرانیان باشید.


مکالمه ساده انگلیسی برای مبتدیان

هر انگیزه و دلیلی که برای یادگیری انگلیسی صحبت کردن داشته باشید، باید ابتدا مکالمه مبتدی زبان انگلیسی را فراگرفته باشید. برخی ممکن است اهداف علمی خاصی مثل گرفتن اپلای برای ادامه تحصیل در یک کشور دیگر را در سر داشته باشند، اما برخی دیگر ممکن است برای صحبت کردن با یک فرد خارجی در محیط کار، نیاز به مکالمه زبان انگلیسی را دغدغه خود بدانند.

دوره‌های مرکز زبان ایرانیان: کلاس آنلاین فرانسه
مکالمه انگلیسی

پس در واقع فرقی نمی‌کند و اینطور نیست که اگر اهداف بزرگتری دارید دیگر نیاز به یادگیری مکالمات ابتدایی ندارید. بلکه این مکالمات پایه و اساس یادگیری جملات پیچیده تر محسوب می‌شوند.

چراکه گاهی پیش آمده است که در محیط کار، همین مکالمه مبتدی و یا ساده به کمک شما می‌آید و بجای استفاده از جملات سخت و پیچیده‌ای که ممکن است در انتقال مفهوم آن به مشکل بربخورید، جملات نجات بخشی را استفاده کنید که در ابتدای مسیر مکالمه آنها را آموخته اید. پس در اینجا 2 مثال از مجموعه مکالمات مبتدی که در هر موقعیتی بدردتان می‌خورد را با هم مرور می‌کنیم.

مکالمه انگلیسی را چگونه یاد بگیریم-min

– می‌دانیم که هر مکالمه ساده‌ای با سلام و احوال پرسی شروع می‌شود. اما مدل این سلام و احوال پرسی بستگی به این دارد که طرف مقابلتان از دوستان و آشنایان است یا فردی است که با او کمی رودربایستی دارید و یا اینکه قصد دارید کمی رسمی صحبت کنید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: اعتبار آزمون آیلتس

استفاده از واژه Hello برای هر نوع مکالمه‌ای قابل استفاده است، اما اگر می‌خواهید سلامی دوستانه داشته باشید می‌توانید از Hi استفاده کنید. علاوه بر این اگر خیلی با دوست خود رفیق هستید و احساس راحتی زیادی می‌کنید می‌توانید از Hey نیز بجای سلام استفاده نمایید. در مقابل اگر می‌خواهید رسمی صحبت کنید، بهتر است واژه Greetings را بکار ببرید.

چرا باید مکالمه انگلیسی یاد بگیریم-min

وقتی فردی را برای اولین بار می‌بیند و می‌خواهید خود را به او معرفی کنید باید بدانید که در مقابل او چگونه مکالمه زبان انگلیسی یاد بگیریم و از آنچه که تابحال آموخته ایم استفاده کنیم؟ این حالت ممکن است برای افرادی که برای اولین بار با آنها مکالمه تلفنی یا ویدئو کال دارید و با آنها قرار است صحبت کنید نیز پیش بیاید.

دوره‌های مرکز زبان ایرانیان: کلاس آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان

در جدول زیر نمونه ای از این معرفی خود به دیگران را میبینید:

معادل فارسیمعادل انگلیسی
نام من …. است.My name is … / I’m
می‌تونید منو … صدا کنیدYou can call me
محل زندگی من …است/ یا اهل … هستم.I’m from…. /My hometown is…/ I’m originally from
من برای شرکت … و بعنوان متخصص….کار می‌کنم.I work for …(company) as a/an… expert
سرگرمی‌های من ….است.My hobbies are

چگونه مکالمه انگلیسی را تقویت کنیم

چگونه مکالمه انگلیسی خود را تقویت کنیم؟ ما در اینجا اصول اساسی برای اینکه بدانیم چگونه مکالمه انگلیسی یاد بگیریم را به شما خواهیم گفت.

مکالمه روزمره انگلیسی

1- منابع آموزشی معتبری را انتخاب کنید

برای اینکه بتوانید خروجی خوبی در مکالمه زبان انگلیسی داشته باشید، بهتر است از منابع معتبر آموزش ببینید. اولین گام برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی، استفاده از منابع آموزشی رایگان در اینترنت است. صفحات معتبری بیشتری را دنبال کنید تا با تمرین و تکرار، مطالب ملکه ذهن‌تان گردد. این منابع می‌تواند مجموعه‌ای از ویدئوها، پادکست‌های انگلیسی و مجموعه کتاب‌های انگلیسی باشد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول میکشد

همانطور که اشاره شد ویدئو‌ها یکی ازمنابع عالی برای تقویت انگلیسی صحبت کردن هستند. در این خصوص پیشنهاد می‌کنیم مقاله تهیه شده با عنوان یادگیری زبان انگلیسی با فیلم را از دست ندهید.

مکالمه انگلیسی را یاد بگیریم-min

2- تمرین و تکرار مداوم

خیلی از افراد با وجود تمرینات خیلی کم در مکالمه انگلیسی انتظار پیشرفت را دارند، در حالی که این منطق از اساس مشخص است که نتیجه بخش نیست. اساسا اغلب افراد وقتی می‌خواهند زبان یاد بگیرند، بخشی از ساعت مطالعه خود را صرف یادگیری لغات و گرامر به صورت طوطی وار می‌کنند.

در حالی که بهتر است بدانید، یادگیری لغات و واژگان جدید زبان انگلیسی همراه با درگیر کردن مهارت‌های دیگر مثل مکالمه و نوشتن روش صحیح تری است که اولا بازدهی بهتری دارد و ثانیا با یک تیر دو نشان زده‌اید و می‌توانید همزمان در عین یادگیری لغات جدید مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید.

در این رابطه مقاله‌ای برای شما در نظر گرفته‌ایم که می‌توانید در آن بیاموزید که چگونه دایره لغات خود را به روش‌های تضمینی بهبود دهید و افزایش دامنه لغات انگلیسی چگونه ممکن است.

یادگیری مکالمه انگلیسی-

3- خود را درگیر گرامر نکنید

خیلی از افرادی که بدنبال پاسخی برای این سوال هستند که چرا نمی‌توانم به راحتی مکالمه انگلیسی صحبت کنم و یا چگونه مکالمه انگلیسی یاد بگیرم اغلب این نکته را فراموش می‌کنند که در بطن مکالمه خود با دیگران، خود را درگیر گرامر می‌کنند.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین کتاب یادگیری لغات انگلیسی

در حالی که شاید برایتان کمی عجیب به نظر برسد اما اگر قرار نیست امتحان زبان بدهید پس از اینکه گرامر را رعایت نکنید، نترسید. فکر کردن به قوانین گرامری دست و پای شما را محدود می‌کند. این در حالی است که اغلب افراد بومی انگلیسی زبان نیز به بیش از 20 درصد گرامر انگلیسی تسلطی ندارند.

همه چیز درباره یادگیری مکالمه انگلیسی

4- استرس تان را کنترل کنید

خیلی از افراد وقتی در جمعی قرار می‌گیرند از استرس اینکه چگونه در مقابل دیگران روان صحبت کنند نمیتوانند به خود مسلط باشند. این افراد مدام با خود فکر میکنند که اگر کلمه ای اشتباه بگویم یا گرامر اشتباه استفاده کنم دیگران به من خواهند خندید.

برای یادگیری مکالمه انگلیسی بلند حرف بزنید

در حالی که باید بگوئیم اولا داشتن اعتماد به نفس در انتقال مفهوم بهتر به اطرافیان بسیار کمک می‌کند، بنابراین راه‌های زیادی برای کاهش استرس وجود دارد که باید روی این جنبه از خود کار کنید.

ثانیا داشتن استرس باعث فراموشی بیشتر واژگان از ذهنتان می‌شود که به خودی خود احتمال اشتباه را بیشتر می‌کند. بنابراین این موضوع که بتوانیم استرس خود را کنترل کنیم و تا حد ممکن به صفر برسانیم، یکی از اصول اساسی در پاسخ به این سوال است که چگونه مکالمه انگلیسی یاد بگیریم.

5- یک همراه و یا پارتنر برای خود پیدا کنید

برای مکالمه زبان انگلیسی چه کنیم؟ شما قطعا نمی‌توانید مکالمه انگلیسی را تنها با مطالعه یاد بگیرید. بلکه باید از یک همراه یا اصلاحا پارتنر استفاده کنید. پارتنر نیز دقیقا همان میزان انگیزه شما را در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی دارد. بنابراین باید یک همکاری متقابل در یادگیری زبان انگلیسی با یکدیگر داشته باشید.

این پارتنر را می‌توانید اغلب در میان همکلاسی های خود در کلاس زبان پیدا کنید. زیرا اولا سطح تان یکسان است ثانیا اهداف نزدیک بهم در یادگیری زبان انگلیسی خواهید داشت.

پارتنر برای آموزش مکالمه انگلیسی

6- از نرم افزارهای مورد علاقه‌تان استفاده کنید

چگونه مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟ امروزه پیشرفت فناوری مسیر یادگیری زبان انگلیسی و مکالمه را برای ما راحتتر کرده است. به عنوان مثال، شما با استفاده از نرم افزارهای ویدئوکال آنلاین می‌توانید از یک فرد بومی انگلیسی زبان برای صحبت کردن به عنوان پارتنر استفاده کنید.

اما کاربرد تکنولوژی این روزها در فضای اینترنت محدود به این مورد نیست. شما می‌توانید از نرم افزارهای مورد علاقه خود در میان تعداد زیادی نرم افزار آموزشی برای یادگیری بیشتر و تسلط بهتر بر مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: چگونه انگلیسی را سریع یاد بگیریم

یکی از امکاناتی که برای بهبود سطح مکالمه خود می‌توانید استفاده کنید، گفتگو با ربات گوگل در گوشی‌های هوشمند است. این ربات به درخواست‌های شما به صورت صوتی پاسخ انگلیسی می‌دهد.

پس اگر منظور شما را به درستی فهمید به معنای این است که سطح شما رو به بهبود است و از طرفی می‌توانید با این نرم افزار یک گفتگوی روزمره نیز داشته باشید که این ربات به گفتگوی شما پاسخ خواهد داد.

دیکشنری انگلیسی به انگلیسی

وبسایت هایی وجود دارند که قابلیت ایجاد گروه های چت و صحبت رایگان با افراد انگلیسی زبان به منظور بهبود سطح زبان را برایتان فراهم میکنند که در واقع این سایت ها مسیری است برای کسانی که دغدغه این را دارند که چگونه و چطوری مکالمه انگلیسی یاد بگیریم و در نهایت روشی است که بسیار مفید خواهد بود.

یکی از این سایت ها Verbling Community نام دارد که سازنده آن، اجازه تشکیل گروه‌هایی با تعداد اشخاصی متناسب با سطح زبان شما را می‌دهد.

شما نیز اگر پیشنهادی و راهبردی جهت اینکه چگونه مکالمه انگلیسی را یاد بگیریم دارید حتما در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

اگر مبتدی هستید و بدنبال منبعی مفید برای بهبود یادگیری مکالمه زبان انگلیسی می‌گردید، به این لینک مراجعه کنید. در اینجا بیش از 45 عبارت پرکاربرد در مکالمات را خواهید آموخت. اما اگر بدنبال روشی قدرتمند برای تسلط بر مکالمه انگلیسی هستید این 8 روش را حتما بخوانید.

فهرست کلاس های زبان آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزش و تقویت زبان انگلیسی

مقالات مشابه

 • نوید

  من میخوام مهاجرت کنم ولی نیاز دارم کمی مهارت های خودم رو تقویت کنم
  شرایط کلاس های شما به چه صورت هست؟

  پاسخ
 • سعید

  سریع ترین راهی که میتونید پیشنهاد بدید تا بتونم مکالمه انگلیسی یاد بگیرم چیه؟

  پاسخ
  • admin

   شرکت در کلاس انلاین مکالمه برای سطوح پایه و کلاس فری دیسکاشن آنلاین برای سطوح بالاترین بهترین و سریع ترین گزینه برای یادگیری زبان هست. شما در این کلاس ها با زبان آموزان دیگر بحث و گفت و گو می کنید و مدرس به مکالمه شما نظارت داره و اشتباهات شما رو اصلاح میکنه.

 • یاسر

  سلام
  چگونه مکالمه انگلیسی یاد بگیریم؟؟؟ من جواب میدم
  با شرکت در دوره های مکالمه زبان انگلیسی ایرانیان با استاد مهدی پرداختچی

  پاسخ
  • admin

   سلام یاسر عزیز
   بله درسته جناب آقای پرداختچی یکی از بهترین اساتید نیتیو ما در زمینه آموزش مکالمه هستن
   ایشون سالیان دراز در آمریکا زندگی کردن و به آموزش و تدریس احاطه کامل دارن.

 • زهرا

  چطور میشود بدون گرامر مکالمه انگلیسی رو یاد گرفت؟ یا واقعا چطور مکالمه انگلیسی را یاد بگیریم؟

  پاسخ
  • admin

   سلام زهرای عزیز
   بله بدون گرامر هم میشه مکالمه رو یاد گرفت. اگر میپرسید چطور مکالمه انگلیسی را بیاموزیم بهتر هست با یک مثال به شما جواب بدیم. کودک نوزادی که هیچ شناختی از گرامر و زبان نداره چطور مکالمه رو یاد میگیره؟

 • عسل

  چگونه مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

  پاسخ
  • admin

   با سلام
   عسل جان تعدادی تکنیک داخل مقاله برای آموزش مکالمه قرار داده شده
   امیدوارم با مطالعه مقاله بتونیم پاسخ سوال شمارو بدهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید