آزمون آیلتس

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

آزمون آیلتس به چه صورت است؟ آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های جهان و یکی از بهترین مدرک زبان انگلیسی است که در تمام دنیا برگزار می‌شود. در کشور ما نیز هرسال تعداد بیشماری از زبان آموزان در این آزمون ثبت نام می‌کنند. چرا که آزمون آیلتس یکی از آزمون های برتری است که معیار و ملاک سنجش سطح علمی زبان‌آموزان است.

آزمون آیلتس در حدود 110 کشور مختلف برگزار می‌گردد و برای ثبت نام در این آزمون باید از طریق مراکز مشخصی اقدام کنید. در این مقاله با آموزشگاه زبان ایرانیان همراه باشید تا در مورد نحوه ثبت نام، معرفی انواع و تمام نکات مهم و بایدها و نبایدهای این آزمون با شما صحبت کنیم.

آزمون آیلتس چیست؟

امتحان آیلتس چیست؟ امتحان آیلتس به معنای یک نظام بین المللی برای ارزش‌یابی زبان انگلیسی است که در حقیقت یک آزمون بریتانیایی بوده و از این جهت هم ردیف آزمون تافل آمریکایی یا آزمون سلپیپ کانادایی است. این آزمون همانند آزمون تافل دارای 4 مهارت شنیداری یا Listening، خواندن یا Reading، گفتاری یا speaking و نوشتاری یا Writing است.

اما از برخی جهات به دلیل گسترده بودن کاربرد آن حتی در مواردی غیر از تحصیل، نسبت به آزمون تافل مخاطبان بیشتری را جذب خود می‌کند. شاید بخواهید بدانید که سازمان یا سازمان‌های برگزارکننده آزمون آیلتس در کجا قرار دارند؟

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان: کلاس زبان انگلیسی

آزمون آیلتس با همکاری مشترک سه بخش مجزا صورت می‌گیرد که عبارتند از: دانشگاه کمبریج، سازمان IDP استرالیا و کنسولگری انگلستان، اما احتمالا شما بیشتر از همه نام سازمان IDP را شنیده باشید. چرا که آزمون‌های برگزار شده آیلتس در ایران به دلیل روابط غیرحسنه ایران و انگلستان، تنها زیر نظر سازمان IDP قرار دارد.

آیلتس چند سال اعتبار دارد

این آزمون همانند آزمون تافل برای بسیاری از دانشگاه‌های با درجه و رتبه علمی بالا، از اعتبار خوبی برخوردار است. مدت زمان اعتبار آزمون آیلتس 2 سال بوده و شما می‌توانید برای مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا، نیوزلند و آمریکا از آزمون آیلتس استفاده کنید.

این آزمون در بیش از 270 مرکز امتحانی در سراسر دنیا در حال برگزاری است و در ایران نیز بیش از 25 سال است که در مراکز تایید شده سازمان IDP در حال برگزاری است. البته اولین مرکز برگزاری آیلتس، مرکز آیلتس تهران نام دارد.

اعتبار-بین-المللی-آیلتس

انواع آزمون آیلتس

امتحان آیلتس در سه دسته آکادمیک، جنرال و لایف اسکیلز برگزار می‌شود. اگر قصد تحصیل در هر مقطعی در خارج از کشور را داشته باشید، آزمون آکادمیک آیلتس به کمک شما خواهد آمد. اما اگر قصد اپلای برای کار داشته باشید و یا برای اقامت میخواهید اقدام کنید آزمون جنرال برای شما مناسب خواهد بود.

و اما آزمون لایف اسکیلز برای کسانی مناسب است که قصد گرفتن اقامت برای انگلستان را دارند، اما می‌خواهند در آزمونی به مراتب ساده‌تر از آزمون آیلتس شرکت کنند، این آزمون را به آنها پیشنهاد می‌دهیم. ناگفته نماند که این آزمون تنها دو مهارت گفتاری و شنیداری را در برمی‌گیرد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین آموزشگاه زبان تهران

البته به علت اینکه در چند سال اخیر، کشور انگلستان در قبول تقاضای مهاجرت ایرانیان بشدت سختگیری می‌کند، این نوع آزمون تقریبا در ایران خواهان چندانی ندارد. پس دو آزمون آکادمیک و جنرال که بیشترین تقاضا را دارند را در بخش بعدی مقایسه نموده‌ایم.

آیلتس-آکادمیک-یا-جنرال؟

آیلتس آکادمیک یا جنرال

این دو نوع آزمون از لحاظ نحوه آزمون، فرمت کلی و تعداد مهارت‌ها یکسان هستند اما در نظر نوع محتوا و ساختار در مهارت رایتینگ و ریدینگ تفاوت هایی دارند. علت آن تفاوت در کاربرد مدرک جنرال و آکادمیک است.

شما در بخش ریدینگ آزمون آیلتس در نوع آکادمیک با لغات سطح بالاتری روبرو هستید، پس نیاز به تسلط و دانش بیشتر بر بخش واژگان خود دارید.

چرا که بخش ریدینگ آزمون آکادمیک از متون کتاب‌ها و مجلات علمی استفاده می‌شود در حالی که موضوعات ریدینگ جنرال، عمومی‌تر و به بیانی از موضوعات روزمره‌تر و از واژگان ساده‌تری است.

در بخش رایتینگ نیز، آزمون آکادمیک در هر دو تسک 1 و 2 آن، از موضوعات علمی استفاده می‌شود در حالی‌که در آزمون جنرال، تسک یک مربوط به نوشتن یک نامه و تسک دوم مربوط به موضوعی عمومی و روزمره است.

تفاوت آیلتس و تافل از نظر ساختار و معیارهای ارزیابی

آیلتس و تافل هر دو آزمون‌های معتبری برای سنجش سطح زبان انگلیسی هستند که مورد پذیرش بیش از 150 کشور جهان قرار دارند. این دو آزمون از نظر ساختاری و معیارهای ارزیابی دارای تفاوت هایی هستند که در ادامه به طور خلاصه آنها را بیان کرده ایم.

اما اگر می‌خواهید در مورد این موضوع اطلاعات جامع‌تری بدست آورید، بهتر است به مقاله تفاوت آیلتس و تافل مراجعه کنید.

در حالت کلی از نظر ساختاری، در آزمون تافل شما تنها به سوالات چهارگزینه‌ای پاسخ خواهید داد، در صورتی‌که در آزمون آیلتس تنوع سوالات بیشتر بوده به گونه‌ای که علاوه بر سوالات چهارگزینه‌ای، انواع دیگر سوالات اعم از جای خالی، پاسخ کوتاه و به نوعی نوشتن انشاء‌های کوتاه را خواهید داشت.

این نکته که شما در آزمون تافل بیشتر با سوالات چهارگزینه‌ای روبرو هستید، نشان می‌دهد هر چه قدرت تجزیه و تحلیل بین گزینه‌ها برای شما آسانتر باشد، از پس آزمون تافل بهتر بر خواهید آمد ولی در آزمون آیلتس بشتر مهارت‌های درک مطلبی و حافظه شماست که مورد سنجش قرار می‌گیرد.

آزمون-آیلتس-چیست؟

اگر بخواهیم با یک مثال تفاوت تیپ سوالات در ارزیابی مهارت‌های کلی این دو آزمون را بیان کنیم، بهتر است بگوئیم اگر شما فردی هستید که سوالات کنکوری را بهتر از تشریحی و توضیحی پاسخ می‌دهید و همواره نتیجه بهتری در کنکورها داشته اید، پس آزمون تافل برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان: دوره ttc

اما اگر شما همواره معدل خوبی در مدرسه و دانشگاه داشته‌اید اما در کنکور نتواستید مهارت خود را ثابت کنید، آزمون آیلتس نیز برای شما نتیجه بهتری در برخواهد داشت. از طرف دیگر، از نظر زمانی مدت زمان آزمون آیلتس حدود 2 ساعت و 40 دقیقه طول می‌کشد در حالی که زمان تافل در حدود 4 ساعت است.

بنابراین اگر نمی‌توانید زمان طولانی آزمون تافل را تحمل کنید و این امر موجب خستگی می‌شود که خود تاثیر منفی بر بازدهی آزمون میگذارد، بهتر است آزمون آیلتس را انتخاب کنید.

آزمون-آیلتس

یک تفاوت مهم بین دو آزمون آیلتس و تافل که در اینجا می‌خواهیم به آنها اشاره کنیم، تفاوت مهم در دو مهارت اسپیکینگ و رایتینگ است. در مهارت رایتینگ آزمون تافل، شما باید در کامپیوتر تایپ کنید پس نیاز به مهارت تایپ بالاتری نیز دارید، در حالی در همین مهارت در آزمون آیلتس، شما بر روی کاغذ به صورت دستنویس می‌نویسید.

پس هر چند نیاز به مهارت تایپینگ ندارید، اما باید دقت کنید که خوش خط و خوانا بنویسید. فراموش نکنید که کامیپوتر غلط‌های املایی شما را به شما نشان نمی‌دهد، پس در هر دو آزمون باید بر روی املای کلمات بسیار دقت کنید.

فرایند اجرای آزمون آیلتس

در فرایند آزمون آیلتس، به طور کلی داوطلبان بایستی در 4 مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتاری سمجیده می‌شوند. فرایند اجرای آزمون آیلتس در دو روز صورت می‌گیرد.

در فرایند روز اول آزمون، شما ابتدا به ترتیب به سوالات لیسنینگ (شنیدن)، ریدینگ (خواندن)، رایتینگ (نوشتن) پاسخ می‌دهید که در بخش شنیداری شما باید به 4 قسمت پاسخ دهید. در بخش خواندن باید به 3 متن پاسخ دهید و در بخش نوشتن نیز باید در دو موضوع انشایی را بنویسید.

دوره‌های مرکز زبان ایرانیان: آموزش آنلاین فرانسه

اما در روز دوم، شما برای مصاحیه اسپیکینگ در مقابل یک داور شروع به صحبت خواهید کرد. در این مرحله به 3 موضوع باید پاسخ یدهید. بخش اول یک موضوع عمومی است و موضوع دوم و سوم حول محور یک موضوع یکسان خواهد بود.

در جدول زیر نحوه آزمون آیلتس و مدت زمان آزمون آیلتس را میبینید.

نحوه برگزاری آزمون آیلتس

بعد از آن نتیجه آزمون را پس از 13 روز دریافت خواهید. البته توجه کنید که اگر اعتراضی به نتیجه خود داشته باشید، می‌توانید از لحاظ زمانی تا یکماه پس زمان آزمون اعتراض خود را بنویسید و برای اینکار لازم است هزینه‌ای معادل هزینه یک آزمون کامل را پرداخت کنید. اگر اعتراض شما بجا و صحیح باشد، پولتان بازگشت خواهد داده شد.

آزمون آیلتس چند ساعت است؟

آزمون آیلتس در حدود 2 ساعت و 40 دقیقه طول می‌کشد.

منابع آزمون آیلتس چیست؟

برای مطالعه سلف استادی و یا تحت نظر یک موسسه زبان معتبر همانند مرکز زبان ایرانیان، می‌توانید از منابع زیادی برای آزمون آیلتس استفاده کنید.

بخشی از این منابع را می‌توانید در اینترنت جستجو کنید و بخشی را از کتابخانه‌های تخصصی زبان انگلیسی تهیه کنید. اگر بخواهیم خیلی دقیقتر درباره منابع آزمون آیلتس با شما صحبت کنیم، بهتر است 3 تا از معروفترین کتاب‌هایی که اساتید این حوزه نیز آنها را به شما توصیه می‌کنند را نام ببریم.

منابع-امتحان-و-آزمون-آیلتس
 1. سری کتاب‌های Mindset For IELTS از انتشارات کمبریج : این کتاب برای تمام داوطلبین مناسب است چرا که از سطح ابتدایی آیلتس تا سطح پیشرفته را پوشش می‌دهد.
 2. کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS که در آن مجموعه‌ای از تمرین‌های آزمون آیلتس گردآوری شده است، بعلاوه اینکه در بخش‌هایی از این کتاب، در مورد روش‌های تست زنی آیلتس و برخی نکات تست زنی اشاره شده است.
 3. کتاب‌های کمبریج آیلتس که محتوای آن بر اساس آزمون‌های معتبر گردآوری شده است. اما در این کتاب نیز ضمن آشنایی با ساختار آزمون آیلتس از تکنیک‌های مفید آزمون بهره مند خواهید شد. مزیت دیگر این کتاب این است که نمونه سوالات موضوعی آزمون جنرال آیلتس در این کتاب وجود دارد.

اگر می‌خواهید در مورد منابع مفید آزمون آیلتس اطلاعات بیشتری بدست آورید بهتر است به مقاله منابع آزمون آیلتس مراجعه کنید.

نمره ‌بندی امتحان آیلتس

بهتر است بدانید: نمره بندی لیسنینگ آیلتس

نتیجه آزمون آیلتس به صورت رد یا قبولی نیست بلکه در این آزمون نمره‌ای بین 0 تا 9 را دریافت خواهید کرد.

معیارهای ارزیابی برای مهارت‌های لیسنینگ و ریدینگ آیلتس میزان تعداد پاسخ‌های صحیح شماست. در کل 40 سوال وجود دارد و البته دقت کنید، اینطور نیست که دقیقا هر سوال یک امتیاز برای شما باشد، بلکه جدول آن به صورت زیر است.

لازم بذکر است که دو بخش ریدینگ و لیسنینگ آیلتس دارای نمرات منفی نیستند، اما در هر 4 مهارت، برای اینکه بدانید با چند پاسخ درست می‌توانید چه نمره‌ای را کسب کنید، بهتر است به جداول زیر نگاهی بیندازید.

نمره بندی آیلتس

از طرفی نمره آیلتس در مهارت‌های اسپیکینگ و رایتینگ، بر حسب چند معیار زیر سنجیده می‌شود. بخش رایتینگ 5 معیار شامل Task Achievement، Task Response، همبستگی و ارتباط میان جملات و پاراگراف‌های متن، دانش واژگانی یا دایره لغات و در آخر قدرت و دقت گرامری شما دارد.

تمام این معیارها به یک اندازه نمره دارند. همچنین در مورد بخش اسپیکینگ نیز مهارت‌های روانی و همبسته صحبت کردن، وسعت واژگان و لغات، گرامر و نحوه صحیح ادای کلمات یا همان تلفظ معیارهای نمره دهی هستند. در بخش‌های بعدی این مقاله در مورد حداقل نمرات لازم برای دانشگاه‌های مختلف می‌پردازیم.

اینفوگرافیک سطح بندی نمرات آیلتس

سطح بندی نمرات آیلتس بر حسب سطوح توصیفی در 9 سطح قابل ارائه است. در این بخش به صورت اینفوگرافیک به شما نشان داده‌ایم که در هر نمره‌ای که در آزمون آیلتس کسب کنید، چه ویژگی‌هایی از مهارت‌ها را دارید و کدام یک را باید تقویت کنید.

تفسیر-نمرات-آیلتس

آزمون آیلتس کی برگزار می شود

آزمون آیلتس کی برگزار میشود؟ این آزمون هر ساله چندین بار انجام می‌شود، در بسیاری از کشورها هر ماه 4 بار و در برخی کشورها دوبار در ماه برگزار می‌گردد. این موضوع بستگی به این دارد که در چه کشوری باشد و یا اینکه برگزار‌کننده آن چه موسسه ای باشد.

امتحان آیلتس در ایران

موسسات برگزار کننده در ایران عبارتند از: موسسه فرهنگی هنری ایرسافام، موسسه آموزش عالی عصر و دانش، موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین، دانشگاه آزاد تهران و موسسه آیلتس تهران، پارسیان و … در ادامه در مورد این مراکز اطلاعات دقیقتری از ادرس و شماره تماس در اختیارتان قرار می‌دهیم.

سایت-اعلام-نتایج-آزمون-آیلتس

بهتر است بدانید: مراحل گرفتن مدرک آیلتس چیست؟

مراکز رسمی برگزاری آزمون IELTS

کلیه آزمون‌های آیلتس در ایران تحت نظارت سازمان IDP استرالیا صورت می‌گیرد. در این بین مراکزی که مجوزهای لازم برای برگزاری آزمون آیلتس را دارند تعداد محدودی هستند که قدیمی‌ترین آنها موسسه آیلتس تهران است. در هر حال اطلاعات تماس این موسسات و مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس به صورت ذیل است.

 1. موسسه آموزش عالي آزاد پروشات نوين موسسه آیلتس تهران

پروشات از مراکز ثبت نام آزمون آیلتس تهران است که آزمون‌های اصلی و آزمایشی این موسسه در هتل بین المللی ارم برگزار می‌شود. نشانی این موسسه واقع در شهید مدرس شمال، خیابان شهید دستگردی (ظفر) است. آیلتس تهران اولین مرکز آزمون آیلتس تهران است. شما در این لینک می‌توانید اطلاعاتی در خصوص نحوه ثبت نام در آزمون آیلتس پروشات و نتایج آزمون آیلتس پروشات کسب کنید.

 1. موسسه فرهنگی آیرسافام

یکی دیگر از مراکز برگزار کننده آزمون آیلتس آیرسافام است. این موسسه یکی از معدود موسسات برگزار کننده آزمون آیلتس می‌باشد. که در شمال تهران واقع شده است. در کنار فعالیت اصلی آن در برگزاری دوره‌های آزمون اعزام دانشجو، برگزاری آزمون های آزمایشی، خدمات تصحیح رایتینگ و دوره‌های حضوری و آنلاین آموزش زبان انگلیسی به متقاضیان را نیز در برنامه کاری خود دارد.

 1. موسسه عصر دین و دانش

این مرکز یکی دیگر از مراکز ثبت نام آزمون آیلتس تهران است که در خیابان ولیصر و ضلع شمالی پارک ساعی واقع شده است برگزار کننده آزمون اصلی آیلتس و آزمون‌های آزمایشی می‌باشد. تاسیس این موسسه به سال 1374 برمی‌گردد.

از طرفی این موسسه در شهرهای دیگر با نام موسسه فرهنگی هنری مهر آریا دانش، در شهر ساری و موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس، در شهر مشهد شعبه دارد که خدامتی مشابه با این موسسه را به شما ارائه می‌دهند.

 1. مؤسسه پارسیان مؤسسه آیلتس تهران

این موسسه نیز یکی از موسسات ielts parsian است که نسبت به موسسات دیگر از قدمت کمتری برخوردار است اما از سال 1396 که تاسیس شده است توانسته است مجوز لازم برای برگزاری آزمون‌های آیلتس، کارگاه‌های تخصصی و آزمون‌های آزمایشی را برگزار کند.

آدرس این موسسه برای مراجعات حضوری، محدوده جنب آباد شمالی و نرسیده به اتوبان نیایش می‌باشد. موسسه آموزش عالی دانش پژوهان اصفهان نیز زیر مجموعه این موسسه می‌باشد.

 1. موسسه آیلتس ایران زمین

این موسسه در سعادت آباد تهران است و در این موسسه آزمون‌های اصلی آیلتس و آزمایشی برگزار می‌گردد.

کاربرد مدرک آزمون آیلتس در ایران

آیا داشتن مدرک آیلتس می‌تواند تاثیری در پیدا کردن شغل مناسب داشته باشد؟ باید بگوییم تدریس زبان با مدرک آیلتس در آموزشگاه های زبان غیرممکن نیست. آما این موضوع می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

به طور کلی آزمون آیلتس در ایران از اعتبار زیادی برخوردار است و افرادی که مدرک آیلتس دارند می‌توانند برای فرصت‌های شغلی مشابه با افرادی که سطح زبان خوبی ندارند در الویت باشند.

بایدها و نبایدهای آزمون آیلتس برای شرکت کنندگان در این آزمون

در این بخش بایدها و نبایدها و همه چیز درباره آزمون آیلتس باید بدانید را در قالب سوال و جواب به شما ارائه کرده ایم. با ما همراه باشید.

بایدها و نبایدهای آزمون آیلتس
 • در جلسه آزمون آیلتس چه وسایلی را با خود باید ببریم؟

فراموش نکنید که بایستی اصل پاسپورت را همراه خود داشته باشید.مسئولان نظام وظیفه ای که اقدام به داشتن پاسپورت نکرده اند، می‌توانند با کارت ملی که در آزمون ثبت نام کرده‌اند، به جلسه حضوری بروند. منتها باید حتما نامه اشتغال به تحصیل را همراه خود به جلسه ببرید.

وسایلی از قبیل مداد، تراش و پاک کن برای آزمون آیلتس کامپیوتری مورد نیاز نیست، چرا که این موارد در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 • چه وسایلی را نباید با خود به جلسه آزمون آیلتس ببرم؟

مانند هر آزمون دیگری، همراه داشتن اقلامی از قبیل لپ تاب، هدفون، ماشین حساب، ساعت و تبلت مجاز نیست اما می‌توانید بطری آب بدون برچسبی را با خود ببرید.

 • آیا باید قبل از روز آزمون آیلتس، محیط را بررسی کنیم؟

بله توصیه می‌شود، حتما پیش از آزمون محل آزمون را ارزیابی کنید. این ارزیابی باعث می‌شود با محیط آزمون آشنایی پیدا کنید و از استرس‌تان کم شود. البته اگر پیش از ثبت نام آزمون نیز بتوانید محل را بازدید کنید، به مراتب بهتر است، چرا که در صورتی که محیط آزمون به هر دلیل باب میلتان نباشد، فرصت کافی دارید تا آن را تغییر دهید.

 • چه مدت قبل از آزمون آزمون باید ثبت نام کنم؟

شما می‌توانید یکماه قبل یا یکسال قبل ثبت نام کنید، این موضوع بستگی به میزان آمادگی و سطح زبان شما دارد.

 • آیا می‌توانم آزمون آیلتس خود را جابجا کنم؟

در وهله اول سعی کنید خود را به آزمون ثبت نام شده برسانید. اما در صورت داشتن ظرفیت کافی می‌توانید با پرداخت هزینه انتقال به آزمون منتقل شوید. البته فراموش نکنید که حداقل 4 روز قبل از آزمونی که در آن ثبت نام کرده اید، درخواست انتقال را به موسسه برگزار کننده اعلام کنید.

 • چه مدت قبل از آزمون آیلتس باید به محل آزمون برویم؟

حدود 20 الی 30 دقیقه قبل از شروع آزمون حضوری باید در محل حضور داشته باشید.

 • در پاسخ به سوالات چه مواردی را باید رعایت کنیم؟
 1. سعی کنید پاسخ های کوتاه بله و خیر ندهید و یا در صورت نیاز به توضیح، از ارائه توضیحات کوتاه اجتناب کنید.
 2. در قسمت سوالاتی که از ممتحنین شما پرسیده میشود، چیزی ننویسد.
 3. خارج از موضوع بحث نکنید و سوالات را بی ربط پاسخ ندهید.
 4. بیش از اندازه از اصطلاحات استفاده نکنید. این کار حشو به حساب می‌آید و در نظر داوران تاثیر منفی دارد.

قوانین دولت انگلستان در خصوص آزمون آیلتس

انگلستان از سال 2018 محدودیتی تازه برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور، از طریق دادن آزمون آیلتس دارند اعلام نموده است. بر طبق این قوانین از آپریل 2018 به بعد کسانی که در مراکز و موسسات ایرانی آزمون آیلتس خود را داده است، نمی‌تواند جهت اقدام برای ویزا برای این کشور اقدام کند.

لذا این افراد یا باید دوباره آزمون بدهند و یا برای تغییر مدرک به موسسه دیگری اقدام کنند.

لیست سایر دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات تخصصی زبان انگلیسی

مقالات مشابه

 • آرمان

  سلام وقت بخیر
  بابت محتوای جامع و کاملی که برای آزمون آیلتس تهیه کردید ازتون ممنونم
  فقط یه سوال! اونم اینکه هزینه امتحان آیلتس در حال حاضر چقدر هست؟

  پاسخ
  • admin

   سلام آرمان عزیز
   ممنونیم که محتوای همه چیز درباره آیلتس رو مطالعه کردید
   از تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ هزینه آزمون ایلتس به ۶۱,۵۱۰,۴۰۰ ریال افزایش یافته است.

 • فرهاد

  من میخوام در آزمون آیلتس شرکت کنم ولی نیاز دارم کمی مهارت های خودم رو تقویت کنم
  شرایط کلاس های شما به چه صورت هست؟

  پاسخ
  • admin

   سلام نوید عزیز
   میتونید به صفحه دوره آیلتس مراجعه کنید.

 • دومان

  کامل و مفید.
  مثل تمام مقاله های دیگه ای که از شما خوندم، مقاله آزمون آیلتس تمام چیزهایی که به آیلتس مربوط هست رو پوشش داده بود
  ممنون که فرصت میگذارید و مطالب خوب تولید میکنید

  پاسخ
  • admin

   سلام دومان عزیز
   از همراهی شما در مقاله ازمون آیلتس و دیگر مقاله ها سپاسگزارم. امیدوارم بتونیم نیاز مخاطب رو در تمام مقالات به بهترین نحو ممکن رفع کنیم

 • حمیدرضا

  آزمون بین المللی آیلتس و یک دنیای شگفت انگیز پیش رو با موفقت در اون

  پاسخ
  • admin

   سلام حمیدرضا عزیز
   بله کاملا درسته با شرکت در آزمون آیلتس و کسب نمره بالا در اون میتونید به مررحله خاص و ویژه ای از زندگی تون وارد بشید.

 • کامران

  مقاله آزمون آیلتس شما انقدر کامل بود که دیگه سوالی نمیمونه. لازم دونستم ازتون تشکر کنم.

  پاسخ
  • admin

   سلام کامران عزیز
   از حسن توجه شما سپلسگزاریم
   تلاش کردیم هرآنچه درمورد آزمون آیلتس نیاز دارید رو به زبانی ساده منتقل کنیم.

 • احسان

  بسیار کامل بود و تقریبا هر سوالی داشتم جوابش رو گرفتم ممنون.

  پاسخ
  • admin

   ممنونم که تا انتهای مقاله رو مطالعه کردید. برای انتخاب ازمون ایلتس تحقیق از منابع معتبر لازم هست تا از انتخاب تون بین ازمونهای بین المللی هرگز پشیمان نشید. ما سعی کردیم در این محتوا تمام مطالب معتبر در خصوص صفر تا صد ایلتس رو کنار هم جمع کنیم.

 • حمید

  سلام
  برای موفقیت در آزمون بین المللی آیلتس با یک نمره بالا آیا شما دوره مطلوبی برگزار میکنید؟

  پاسخ
  • admin

   سلام حمید عزیز
   بله شما میتونید به صفحه دوره آیلتس سر بزنید و تمام اطلاعات مربوط رو مطالعه کنید.

 • مهدی

  سلام
  فرآیند آزمون آیلتس چطور برگزار میشه؟

  پاسخ
  • admin

   سلام مهدی عزیز
   فرایند اجرای آزمون آیلتس در دو روز صورت می‌گیرد. در فرایند روز اول آزمون، شما ابتدا به ترتیب به سوالات لیسنینگ (شنیدن)، ریدینگ (خواندن)، رایتینگ (نوشتن) پاسخ می‌دهید که در بخش شنیداری شما باید به 4 قسمت پاسخ دهید. در بخش خواندن باید به 3 متن پاسخ دهید و در بخش نوشتن نیز باید در دو موضوع انشایی را بنویسید.

   اما در روز دوم، شما برای مصاحیه اسپیکینگ در مقابل یک داور شروع به صحبت خواهید کرد. در این مرحله به 3 موضوع باید پاسخ یدهید. بخش اول یک موضوع عمومی است و موضوع دوم و سوم حول محور یک موضوع یکسان خواهد بود.

 • لیلا

  انواع آزمون آیلتس چه تفاوتی برای مهاجرت باهم دارند؟

  پاسخ
  • admin

   امتحان آیلتس در سه دسته آکادمیک، جنرال و لایف اسکیلز برگزار می‌شود. اگر قصد تحصیل در هر مقطعی در خارج از کشور را داشته باشید، آزمون آکادمیک آیلتس به کمک شما خواهد آمد. اما اگر قصد اپلای برای کار داشته باشید و یا برای اقامت میخواهید اقدام کنید آزمون جنرال برای شما مناسب خواهد بود.

 • شادی

  سلام
  من میخوام برای اینکه بتونم استخدام بشم برای آزمون آیلتس اقدام کنم. دوتا سوال داشتم از خدمتتون
  1- اعتبار آزمون آیلتس چند سال هست؟
  2- کاربرد آیلتس در ایران چیست؟

  پاسخ
  • admin

   سلام شادی عزیز
   درخصوص سوالات شما باید عرض کنم:
   1- مدرک آیلتس دو سال اعتبار داره و میتونید به مدت 2 سال با این مدرک بهاهداف خودتون برسید
   2- در خصوص اینکه با آیلتس چکارهایی میتونید انجام بدید لطفا کلیک کنید تا درمورد کاربرد مدرک آیلتس در ایران اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 • بهزاد

  سلام برای مهاجرت به کانادا آزمون آیلتس بهتره بنظرتون یا آزمون تافل؟
  و یا اگر آزمون دیگه ای هست ممنون میشم معرفی کنید.

  پاسخ
  • admin

   سلام بهزاد عزیز
   آزمون آیلتس مورد قبول بسیاری از کشورهای مقصد برای مهاجرت هست به ویژه اگر بخوایید مهاجرت تحصیلی داشته باشید. البته در این زمینه میتونید به مقاله تفاوت آیلتس و تافل سری بزنید و کامل تفاوت های آزمون آیلتس رو با تافل بررسی کنید.

   همچنین برای مهاجرت به کانادا می تونید کلیک کنید و با آزمون سلپیپ آشنا بشید .

 • شیرین

  بسیار جامع و کامل بود ممنون از شما

  پاسخ
  • admin

   شیرین عزیز سپاس گذارم که مقاله صفر تا صد آزمون آیلتس رو بصورت کامل مطالعه کردید.
   امیدوارم تونسته باشیم تمام سوالات شما رو در این مقاله پاسخ داده باشیم.

 • محسن

  سلام
  ممنون از توضیحات کامل شما
  من سطح زبانم در حد ادونس و بسیار خوب هست اما حس میکنم نیاز دارم چند جلسه مهارت های خودم رو تقویت کنم.
  لطف میکنید در مورد دوره های آیلتس مجموعه من رو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • admin

   سلام محسن عزیز
   دوره آیلتس در مجموعه ایرانیان با توجه به سطوح مختلف زبان آموزان و استفاده حداکثری از زمان شما بصورت خصوصی برگزار میشه
   می‌تونید تمام اطلاعات دوره رو در این صفحه ببینید: دوره آیلتس آنلاین

 • نگار

  سلام
  مقاله ای دارید که به همین کاملی در مورد تفاوت های آزمون آیلتس و تافل توضیح داده باشه
  من واقعا بین این دوتا آزمون موندم کدوم رو انتخاب کنم.

  پاسخ
  • admin

   سلام نگار عزیز
   بله میتونید با کلیک بر روی تفاوت تافل و آیلتس به طور کامل تفاوت های بین این دو آزمون رو بخونید و بهترین انتخاب رو داشته باشید.
   البته خوندن این مقاله هم در انتخاب به شما کمک بسیار زیادی میکنه: کاربرد مدرک آیلتس و تافل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید