مشاوره و تعیین سطح رایگان

نام و نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
شماره تماس
این فیلد را پر کنید

دوره آموزش ترکی استانبولی و برگزاری کلاس به زبان ترکی استانبولی پدیده‌ای نو در حوزه آموزش زبان محسوب می‌شود. داستان اینجاست که ترکی حتی اگر از نوع استانبولی‌اش هم باشد خیلی برای ما ایرانی‌ها غریب نیست. به برکت وجود اقوام ترک در ایران و از طرف دیگر اشتیاق روز افزون مردم به سریال‌های ترکی گوشمان حسابی به این زبان عادت دارد.

از موسیقی و شعر ترکی هم که دیگر نگوییم، کمتر کسی است که موسیقی ترکی گوش نکرده باشد. توجه و علاقه به ترکی استانبولی از هر لحاظش قدمتی دیرینه دارد و تنها مربوط به یکی دو دهه اخیر نمی‌شود. اما نکته قابل توجه اینجاست، با اینکه سالیان سال است پیوند عمیقی بین فرهنگ ایرانی و ترکی وجود دارد اما مردم در زمان‌های پیش‌تر خیلی تمایلی برای یادگیری زبان ترکی نشان نمی‌دادند. منظورمان این است که کمتر کسی را می‌دیدید که به دنبال یک مؤسسه یا معلم خصوصی خوب برای یادگیری زبان ترکی باشد و بیشتر افراد به دیدن فیلم‌ها و لذت بردن از موسیقی اکتفا می‌کردند.

کمتر آموزشگاه زبانی بود که در منوی خود آموزش زبان ترکی داشته باشد زیرا اصلاً تقاضایی وجود نداشت که عرضه‌ای صورت بگیرد. حالا هر جا را که نگاه کنیم حتی مؤسسات زبان کوچک و ناشناخته نیز دوره آموزش ترکی استانبولی به علاقه‌مندان ارائه می‌دهند. در این بازار شلوغ مؤسسات آموزش ترکی استانبولی، آن‌هایی در جذب زبان‌آموز اقبال بیشتری دارند که خدمات بهتر و باکیفیت‌تری ارائه کنند. چه به صورت حضوری و چه به صورت برگزاری دوره آنلاین ترکی استانبولی.

دوره-آنلاین-ترکی-استانبولی

چرا یادگیری و آموزش زبان ترکی استانبولی در ایران رو به افزایش است؟

ایران و ترکیه در شهر ارومیه مرز مشترک دارند و در میان تمام کشورهای همسایه با ایران، به خاطر وجود جاذبه‌های گردشگری و توریستی فراوان در ترکیه، آنجا را به خواستگاه و مقصد سفر بسیاری از ایرانیان قرار داده است. لذا در سال‌های اخیر، به دلایل گوناگونی سفر به ترکیه بیش از پیش شده است. با اینکه اغلب ایرانیان برای سفر و تفریح به کشور ترکیه سفر می‌کنند اما برخی برای انجام امور تجاری، برخی تحصیل و برخی دیگر برای زندگی به کشور ترکیه می‌روند.

اما دلیل اصلی پاندمی شرکت در دوره ها و کلاس های ترکی استانبولی را تقریباً همه می‌دانیم. اگر پیش‌تر کسی علاقه مند به یادگیری و شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی بود امروز شرایط بسیار متفاوت‌تر از قبل است و دلیل این استقبال چیزی نیست جز مهاجرت. به دلیل بروز مشکلات عدیده اقتصادی در کشور، مردم بیشتری به فکر مهاجرت به خاک ترکیه هستند. کشوری در همسایگی ایران، با مسافت کم، هزینه‌های پایین زندگی نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی و تشابهات فرهنگی و مذهبی زیاد که خیلی احساس غربت را برای مهاجرین ایرانی زنده نمی‌کند.

خب قطعاً وقتی هدف مهاجرت است یادگیری زبان از اوجب واجبات است. برای پیدا کردن شغل و کسب درآمد نیاز به زبان خواهید داشت، در غیر این صورت در ترکیه با مشکل مواجه خواهید شد. همان‌طور هم که می‌دانیم دلیل این سونامی مهاجرت بیشتر مشکلات معیشتی و اشتغال است و باید بگوییم که برای راحت‌تر نان درآوردن در ترکیه دانستن زبان این کشور الزامی است و اصلاً نمی‌شود آن را پشت گوش انداخت.

بنابراین از آنجائیکه مردم ترکیه تسلط چندانی به زبان انگلیسی ندارند، افرادی که به دلایل مختلف به این کشور سفر کرده‌اند، برای برقراری ارتباط مناسب تر همچنین داشتن زندگی بهتر در ترکیه ناچارند به یادگیری و آموزش زبان ترکی استانبولی بپردازند.

زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی، زبان مردم امپراتوری عثمانی است که در مجموع قریب به 88 میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می‌کنند. جالب است بدانید که زبان ترکی، نوعی زبان پیوندی است. زبان پیوندی نیز به زبانی گفته می‌شود که در آن بیشتر واژگان از چسباندن تکواژها ایجاد شده است. از لحاظ ساختاری نیز، در یک جمله ساده به زبان ترکی استانبولی ابتدا نهاد، سپس مفعول و در انتها فعل می‌نشیند.

آموزش-ترکی-استانبولی

اعتبار مؤسسه، تسهیل در یادگیری و انتخاب بهترین دوره آنلاین ترکی استانبولی

ازآنجایی‌که مهاجرت به ترکیه خیلی نیاز به تشریفات خاصی ندارد و حداقل برای مدت یک سال می‌توانید اقامت بگیرید، بنابراین زمان زیادی بین قصد و نیت مهاجرت و بستن چمدان و راهی شدن فاصله نمی‌افتد. این نکته را بیان کردیم تا بگوییم که یادگیری و گذراندن دوره آموزش ترکی استانبولی در کوتاه‌ترین زمان یک امتیاز محسوب می‌شود.

برای سرعت بخشیدن به این پروسه علاوه بر توانایی‌های خود باید به روی برنامه‌های آموزشی مؤسسات آموزش زبان هم حساب باز کنید. آنچه که زیاد است آموزشگاه‌های زبان است. اما قطعاً هیچ یک از ما دوست نداریم وقت و پول خود را جایی هزینه کنیم که قرار نیست نتیجه مثبتی عایدمان کند.

اگر سری به پیج‌های تبلیغاتی در بستر اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی بزنید خواهید دید که مؤسسات زیادی برای آموزش غیر حضوری ترکی استانبولی، آموزش مجازی زبان ترکی استانبولی، کلاس‌های آنلاین ترکی استانبولی، آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی یا حتی کلاس‌های حضوری تبلیغات می‌کنند. البته این روزها دیگر بیشتر تبلیغات بر روی کلاس‌های آنلاین ترکی استانبولی تمرکز دارند. زیرا هم هزینه کمتری داشته، هم قابل‌دسترس‌تر بوده و هم اینکه دیگر لزومی ندارد که حتماً پیش از مهاجرت ثبت نام کنید.

کلاس‌های آنلاین محدود به مکان نبوده و شما از همان خاک ترکیه نیز می‌توانید در دوره آموزش ترکی استانبولی یا بهتر است بگوییم در دوره آنلاین ترکی استانبولی شرکت کنید و از مزایای آموزش آنلاین و از طرفی دیگر تمرین در محیط ترکی زبان بهره ببرید. حضور در محیط برای تقویت زبان یکی از راهکارهای اصلی تقویت زبان است و اگر شما این امکان و فرصت را دارید حتماً از آن استفاده کنید.

با توجه به تنوعی که در بین مؤسسات آموزش زبان وجود دارد بهتر است پیش از ثبت نام در مورد اعتبار، برنامه‌های آموزشی، منابع آموزشی، میزان تجربه و تسلط اساتید، استفاده از لوازم و محتویات کمک آموزشی، کیفیت برگزاری کلاس‌های آنلاین، شهریه، نوع دوره‌ها و … مؤسسه مورد نظر خود اطلاعات کسب کنید. اگر با کمبود زمان هم مواجه هستید که حتماً باید در این زمینه وسواس بیشتری به خرج دهید.

ایرانیان، مؤسسه‌ای معتبر با قدمتی دیرینه در برگزاری دوره های ترکی استانبولی

مؤسسه آموزش زبان ایرانیان این افتخار را دارد که برای رده‌های سنی مختلف و در دوره‌های متفاوت کلاس آموزش زبان برگزار کند. از آموزش آنلاین زبان انگلیسی گرفته تا آموزش آنلاین آلمانی و ترکی و فرانسه و اسپانیایی. با خیال راحت می‌توانید در این کلاس‌ها نام نویسی کنید.

دوره آموزش ترکی استانبولی در سه رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان ارائه می‌شود. این دسته بندی به دلیل نوع منابع آموزشی و به طور کلی نوع روش تدریس زبان است. زبان‌آموزان پیش از شروع کلاس‌ها تعیین سطح می‌شوند. اگر از زبان ترکی استانبولی هیچی نمی‌دانید اصلاً احساس نگرانی نکنید از سطح مبتدی شروع خواهید کرد.

کلاس-آنلاین-ترکی-استانبولی

به‌طورکلی کلیه زبان‌ها در سه سطح مبتدی، متوسطه و پیشرفته تدریس می‌شوند. اینکه از چه سطحی شروع کنید بستگی به دانش زبانی شما دارد.

اما اگر هم بنا شد که از سطح مبتدی راه خودتان را آغاز کنید نگران نباشید با برنامه‌های مدونی که آموزشگاه ترتیب داده، تجربه اساتید و همت خودتان به‌زودی به سطوح بالاتر هم خواهید رسید. برای اینکه زودتر در دوره آموزش ترکی استانبولی حرفه‌ای شوید پیشنهاد می‌کنیم نکاتی که موجب بهبود یادگیری زبان ترکی می‌شوند را مطالعه کرده و به کار ببندید.

این نکات در طی کردن سریع مسیر به کارتان خواهد آمد. نکته دیگری که در مورد دوره آموزش ترکی استانبولی باید متذکر بشویم در مورد نوع دوره‌هاست. مؤسسه آموزش زبان ایرانیان در این زمینه نیز رفاه حال زبان‌آموزان را مد نظر قرار داده و دوره‌های مختلف آموزش ترمیک ترکی استانبولی، آموزش خصوصی ترکی استانبولی برای تمام رده های سنی، آموزش نیمه خصوصی ترکی استانبولی برای بزرگسالان، آموزش نیمه فشرده ترکی استانبولی و آموزش فشرده ترکی استانبولی را برگزار می‌کند.

ممکن است افرادی جهت کمبود وقت در خواست کلاس فشرده ترکی استانبولی را داشته باشند که باید بگوییم در کلاس‌های آنلاین مؤسسه زبان ایرانیان می‌توانید به صورت خصوصی در کلاس‌ها شرکت کنید و تعداد جلسات و ساعات برگزاری کلاس کاملاً به خود شما بستگی دارد. اما به طور کلی در این مؤسسه دوره آموزش ترکی استانبولی برای رده‌های سنی کودکان و نوجوانان تنها به صورت خصوصی و برای بزرگسالان به صورت ترمیک خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می‌شود. لازم بذکر است که منابع مورد استفاده در این دوره‌ها، همگی از معتبرترین و بهترین نمونه های آموزشی در سطح دنیاست.

آموزش-آنلاین-ترکی-استانبولی

برنامه داشته باشید

برای شرکت در دوره‌های زبان ترکی یا هر زبان دیگری زبان‌آموزان باید از پیش برنامه خود را نسبت به ساعات و تعداد جلسات کلاس تنظیم کنند. تغییر مداوم دوره و تعداد جلسات توصیه نمی‌شود و پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید کلاس‌های خود را بر روی یک برنامه روتین و مشخص پیش ببرید. البته در مورد دوره آنلاین ترکی استانبولی شرایط کمی منعطف‌تر خواهد بود اما باز هم نظم فاکتوری است که به پیشرفت زبانی شما بسیار کمک می‌کند.

انواع دوره های آموزش آنلاین ترکی استانبولی

دوره ترکی استانبولی کودکان

نحوه برگزاری کلیه دوره‌های مخصوص کودکان در زبان ترکی استانبولی، به صورت توافقی بین موسسه و زبان آموز و در قالب کلاس های خصوصی است. همچنین تعداد جلسات و زمانبندی آن نیز پس از مشخص شدن سطح زبان آموز و شرایط توافق شده مشخص می‌گردد.

دوره آموزش زبان ترکی استانبولی برای کودکان در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته برگزار می‌گردد.

دوره-ترکی-استانبولی-کودکان
دوره-ترکی-استانبولی-نوجوانان

دوره ترکی استانبولی نوجوانان

دوره آموزشی زبان ترکی استانبولی به نوجوانان نیز به صورت خصوصی و در سه سطح متوسط، فوق متوسط و پیشرفته که به ترتیب با نام‌های B1، B2 و C1 ارائه می‌شود. نحوه برگزاری کلاس، تایم جلسات و تعداد آنها بنا به توافق صورت گرفته بین آموزشگاه و زبان آموز انعطاف پذیر است.

دوره ترکی استانبولی بزرگسالان

دوره های آموزشی ترکی استانبولی مخصوص بزرگسالان در موسسه زبان ایرانیان برای مقاصد مختلف مهاجرت، تحصیل و گردشگری در سه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته به صورت خصوصی و نیه خصوصی برگزار می‌گردد. دوره مقدماتی در سطح A1 و A2، متوسطه در سطح B1 و دوره پیشرفته در سطوح B2 و C1 به صورت خصوصی ونیمه خصوصی ترمیک در برنامه آموزشی این آموزشگاه ارائه گردیده است.

دوره-ترکی-استانبولی-بزرگسال