یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟ (از مبتدی تا پیشرفته)

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

اولین سوالی که هرکسی در شروع یادگیری زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفته از خود می‌پرسد این است که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟ و چقدر طول می‌کشد تا بتوانم انگلیسی را روان صحبت کنم؟ یا به عبارتی اخذ مدرک زبان انگلیسی چند سال طول میکشد؟ با آموزش آنلاین زبان همراه ایرانیان باشید.

افراد به بهانه‌های مختلف سعی در یادگیری این زبان‌ دارند. البته این روزها بیشتر متقاضیان یادگیری زبان انگلیسی کسانی هستند که قصد مهاجرت داشته و در همان ابتدای راه این پرسش را در سر دارند که یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟

روزی چند ساعت زبان بخوانیم؟ خب در زمینه مهاجرت وقت خیلی طلاتر از شرایط عادی است؛ بنابراین باید به این مقوله توجه ویژه‌ای کرد و از همان ابتدا زبان‌آموز را به‌درستی راهنمایی کرد.

مدت زمان یادگیری انگلیسی به‌طور کلی

چقدر-طول-می-کشد-زبان-انگلیسی-را-یاد-بگیرم

به‌طور کلی می‌توان گفت یک فرد مبتدی می‌تواند در طول یک سال انگلیسی را یاد بگیرد. یک سال مدت زمان بسیار خوبی برای آموزش زبان انگلیسی است. متوسط مدت زمان یادگیری انگلیسی یکسال است به شرط اینکه فرد از مبتدی شروع کرده و روزی حداقل 5 ساعت زمان برای یادگیری صرف می‌کند.

البته این زمان در افراد مختلف متفاوت بوده به عوامل مختلفی از قبلی سطح زبان انگلیسی هنگام یادگیری، سطحی از زبان که از آموزش مد نظرتان است، مهارت فرد در یادگیری، میزان تلاش و زمانی که برای آموزش انگلیسی صرف می‌کنید و … بستگی دارد.

مدت زمان آموزش زبان انگلیسی – تزریق زبان انگلیسی؟

پیش از هر چیز باید بگوییم که گول تبلیغات خوش و آب رنگ را نخورید. یادگیری زبان در یک ماه تنها معجزه‌ای است که از دست عصاهای جادویی شخصیت‌های والت دیزنی برمی‌آید. البته کمی هم مقصر خودمانیم.

سبک زندگی سریع و بدون زحمتی که در دنیای مدرن امروز تجربه می‌کنیم ما را نسبت به زحمتی که باید بکشیم بدبین و دلسرد کرده است؛ اما این نوید را می‌دهیم که لازم نیست برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه خیلی طولانی‌مدت هم تصور کنید.

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان: آموزش آنلاین مکالمه انگلیسی
تزریق-زبان-انگلیسی

اگر مدام در سرتان پرسش‌هایی از قبیل یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟ یا یادگیری صفر تا صد انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟ چقدر زمان برای تسلط کامل به انگلیسی نیاز داریم؟ و … می‌چرخد خیلی امیدی به یادگیری زبان نداشته باشید. بدون شک زمان عنصر مهمی است. اما کوتاهی یا بلندی پروسه یادگیری زبان چیزی است که به خود شما و عوامل جانبی دیگری بستگی دارد.

تمرکز بیش‌ازحد بر روی مدت زمان یادگیری انگلیسی بیشتر جای هموارتر کردن راه، مانع‌تراشی می‌کند. فکر کردین به اینکه آموزش زبان انگلیسی چقدر طول میکشد میتواند آزار دهنده باشد. شما هم گاهی به آمپول زبان انگلیسی فکر می‌کنید؟ شاید شدنی باشد اما فعلاً که خبری از آن نیست و بهتر است دستتان روی زانوی خودتان باشد.

اگر قرار است زبان انگلیسی را یاد بگیرید که از آن استفاده کنید و بتوانید روان صحبت کنید یا در آزمون‌های بین المللی همچون آزمون celpip شرکت کنید باید آمادگی وقت گذاشتن جهت مطالعه و تمرین را داشته باشید.

مدت-زمان-یادگیری-زبان-انگلیسی

عوامل مؤثر در مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی

روزی چند ساعت زبان بخوانیم تا سریع‌تر زبان را یاد بگیریم. بهتر است بدانید طولانی بودن یا کوتاه بودن مدت‌زمان آموزش زبان انگلیسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که با بررسی این عوامل به راحتی می‌توانید خودتان تخمین بزنید آموزش زبان انگلیسی چقدر طول میکشد.

چه سطحی از زبان هستید

در ابتدا ببینید که از زبان انگلیسی چقدر می‌دانید. ممکن است افراد یک دانش زمینه‌ای نسبت به زبان انگلیسی داشته باشند که حاصل دروس مدرسه یا شرکت در کلاس‌ها و برنامه‌های فوق‌برنامه است. برخی افراد هم به دلیل تماشای فیلم‌هایی به زبان‌اصلی توانسته‌اند نسبت به زبان انگلیسی به درک نسبی برسند.

دراین‌بین افرادی هم پیدا می‌شوند که حتی باوجود داشتن مدارج تحصیلی بالا چیزی از زبان انگلیسی سر درنیاورند. به‌هرحال سطح حال حاضرتان در طول مدت‌زمان یادگیری زبان انگلیسی تأثیرگذار است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: برنامه ریزی برای یادگیری زبان
سطح-زبان-انگلیسی-موثر-در-مدت-زمان-یادگیری-انگلیسی

تا چه سطحی از زبان می‌خواهید یاد بگیرید

هر فرد در شروع یادگیری برای اینکه تخمینی از مدت زمان یادگیری زبان داشته باشد باید بداند تا چه سطحی از زبان را می‌خواهد یاد بگیرد. چرا که برای پاسخ به اینکه چقدر طول می‌کشد تا زبان را یاد بگیرم دانستن سطح زبان فعلی و سطحی که میخواهید تا آنجا برسید الزامی است. ما در جدول زیر به طور متوسط این زمان را برایتان قرار داده ایم. البته باز تاکید می‌کنیم این زمان به عوامل مختلفی بستگی دارد و یک زمان تقریبی است.

مدت زمان یادگیری زبانسطح زبان انگلیسی
70 hoursZero to A1
150 hoursA1 to A2
300 hoursA2 to B1
200 hoursB1 to B2
200 hoursB2 to C1
200 hoursC1 to C2

چرا می‌خواهید زبان یاد بگیرید؟

مورد بعدی به این نکته اشاره دارد که هدفتان از یادگیری زبان چیست؟ برای مثال قرار است از یک دانشگاه معتبر پذیرش گرفته و در یک‌رشته تخصصی به زبان انگلیسی ادامه تحصیل بدهید؟ قرار است مهاجرت کنید و برای روابط روزمره و گذران زندگی انگلیسی صحبت کنید؟ یا هر هدف دیگر. قطعاً زبان انگلیسی برای محیط‌های آکادمیک و تخصصی نیاز به زمان بیشتری دارد و شناخت واژه‌ها و اصطلاحات تخصصی خود مرتبه و مرحله‌ای است که به آموزش شما اضافه می‌شود.

اگر در حد محاوره و راه انداختن کارهای عادی احتیاج به یادگیری زبان دارید خب کارتان سبک‌تر بوده و با کمی تلاش به‌راحتی می‌توانید به خواسته خود دست پیدا کنید. اینکه می‌خواهید در سطح مبتدی یا پیشرفته به فراگیری زبان انگلیسی بپردازید راه را برای شما کوتاه‌تر و یا طولانی‌تر می‌کند.

در-طول-روز-چقدر-زبان-بخوانم-تا-انگلیسی-را-یاد-بگیرم

سن، بسیار مؤثر در مدت زمان یادگیری زبان

و ای‌دادبیداد از سن و سال. سن برای برخی افراد تبدیل به یک مانع و معضل جدی شده است و به همین بهانه از همان ابتدا از یادگیری زبان ناامید می‌شوند. قطعاً اگر مخاطب ما برای پرسش چقدر یادگیری زبان انگلیسی طول می‌کشد؟ کودکان باشند، خب باید گفت که نه خیلی زیاد چرا که بهترین سن یادگیری زبان سن کودکی است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

اما برای بزرگ‌سالان هر چه سن بالاتر می‌رود نیاز به تمرین و تکرار بیشتری احساس می‌شود. آن‌هم نه به این دلیل که توانایی ذهنی بچه‌ها بیشتر از بزرگ‌سالان است بلکه به این دلیل است که کودکان فاقد ترس از یادگیری‌اند و هم اینکه دغدغه و مشغله ذهنی بزرگ‌سالان را ندارد. اگر بتوانید ترس و مشغله‌هایتان را مدیریت کنید حتی بهتر و سریع‌تر از کودکان‌هم یاد خواهید گرفت؛ بنابراین سن بهانه خوبی برای تنبلی در یادگیری زبان نیست.

سن،-بسیار-مؤثر-در-مدت-زمان-یادگیری-زبان

توانایی شما زمان آموزش زبان را کوتاه می‌کند

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟ به‌قدری که شما از خود و توانایی‌هایتان خبردارید. منظورم این است که هر آدمی برای یادگیری شیوه‌های مختلفی دارد. چقدر با شیوه‌های منحصربه‌فرد خودتان آشنا هستید؟ این مهارت‌ها درواقع می‌تواند به‌عنوان یک راه میان‌بر شما را سریع‌تر به مقصد برساند. پیش از یادگیری زبان انگلیسی، خودتان را یاد بگیرید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین کلاس زبان آنلاین
برای-آموزش-اگلیسی-چقدر-زمان-لازم-است؟

انگیزه داشته باشید تا زبان را زود یاد بگیرید

نکته مهم بعدی انگیزه است. داشتن انگیزه موتور محرک شماست هر چه انگیزه قوی‌تری داشته باشد موتور شما با سرعت بیشتری حرکت می‌کند و درنهایت با صرف مدت کمتری به نتیجه خواهید رسید. پیش از هر کاری انگیزه‌های مستحکمی برای خودتان بیافرینید. بدون انگیزه تمام ساعاتی را که صرف یادگیری زبان می‌کنید حکم شکنجه را داشته که چیزی جز آزار روحی و جسمی برایتان ندارد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: چگونه دایره لغات انگلیسی را افزایش دهیم
چقدر-طول-می-کشد-کامل-انگلیسی-صحبت-کنم؟

زبان فواید بسیاری دارد. می‌توانید با آدم‌های بیشتری در اقصی نقاط دنیا ارتباط برقرار کنید. اعتمادبه‌نفستان را افزایش می‌دهد. فرصت‌های مناسبی پیش رویتان قرار می‌دهد. می‌توانید از طریق این مهارت درآمد بیشتری کسب کنید یا حتی می‌توانید به استقلال بیشتر خودتان کمک کنید. شروع به تولید انگیزه کنید تا از خیل زبان‌آموزان باانگیزه عقب نمانید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین زمان برای مطالعه زبان

چقدر زمان صرف یادگیری زبان می‌کنید

یادگیری زبان انگلیسی چند سال طول میکشد؟ برای کوتاه کردن این مسیر نیاز دارید که خودتان را غرقه در زبان کنید، ناچارید که مدتی برای فعالیت‌های دلخواه دیگرتان وقت کمتری صرف کنید و در طول روز کمی به زبان انگلیسی زندگی کنید. البته این کار را همراه با لذت انجام دهید وگرنه هر کاری که با اجبار انجام بگیرد نتیجه مطلوبی به‌جا نخواهد گذاشت.

چقدر-زمان-برای-یادگیری-زبان-صرف-می-کنید؟

محیط یادگیری زبان

یاد گرفتن زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟ اگر توانایی این را دارید که در حین یادگیری زبان انگلیسی در یک محیط انگلیسی‌زبان حضور پیدا کنید که درواقع دوپینگ کرده‌اید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: آموزش مکتلمه انگلیسی

دوره فشرده زبان انگلیسی چقدر طول میکشد

قائدتا آموزش زبان به شکل فشرده می‌تواند مدت زمان کمتری طول بکشد چرا که به طور مداوم در معرض یادگیری قرار خواهید گرفت. در چنین حالتی تکرار و تمرکزتان برای آموزش زبان بیشتر است. بسته به اینکه در چه سطحی از زبان قرار دارید مهمترین عامل در تعیین مدت زبان یادگیری است.

ما در آموزشگاه زبان ایرانیان کلاس های فشرده را با مجرب‌ترین اساتید و به روزترین روش‌های آموزشی و تکنولوژی برگزار می‌کنیم. کافیست با ما تماس بگیرید و با مشاوره رایگان بهترین تصمیم را بگیرید.

سخن پایانی

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می‌کشد؟ اگر در انتظار یک عدد یا پاسخی روشن هستید باید بگوییم که راه را اشتباه آمده‌اید. هیچ استاندارد و معیار خاصی برای زمان‌بندی یادگیری زبان وجود ندارد. به تعداد افرادی که زبان‌آموز هستند و نسبت به توانایی‌هایی که هر یک از این افراد دارند زمان‌های مختلفی برای فراگیری کامل زبان انگلیسی وجود دارد.

بخوانید تا سریع‌تر یاد بگیرید: سریع ترین زمان یادگیری زبان انگلیسی

غیرازاین نکاتی هستند که وجود یا عدم وجود هر یک از آن‌ها می‌تواند باعث طولانی‌تر شدن یا کوتاه‌تر شدن این پروسه شود، عوامل مختلفی چون سطح دانش زبان، توانایی و مهارت‌های یادگیری، میزان و کیفیت انگیزه زبان‌آموز، هدف از آموختن زبان، استفاده از بهترین نرم افزار آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته و … در این زمان‌بندی تأثیرگذارند.

در کنار این‌ها میزان تلاش و تمرینی که به‌صورت روزانه باید به خرج دهید نیز تعیین‌کننده مدت یادگیری زبان انگلیسی خواهد بود. استفاده از لوازم کمک‌آموزشی و بهره‌مندی از محیط‌های انگلیسی‌زبان نیز از دیگر فرصت‌هایی است که توصیه می‌شود.

ما در این مقاله به تمام عوامل و نکات مهم برای اینکه بدانید یادگیری زبان چقدر طول میکشد اشاره کردیم. شما نیز تجارب خود در زمینه مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی را با ما در قسمت دیدگاه‌ها در میان بگذارید.

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

اگر کلمات زیر را در گوگل جستجو کرده اید این مقاله برایتان مفید است:

چقدر طول میکشد تا زبان انگلیسی یاد بگیریم، یادگیری زبان جدید چقدر طول میکشد، زبان انگلیسی را در چه مدت میتوان یاد گرفت، برای یادگیری زبان انگلیسی چقدر زمان لازم است، چقدر طول میکشه به انگلیسی مسلط شویم، یادگیری انگلیسی چقدر طول میکشد، یادگیری کامل زبان انگلیسی چقدر طول میکشد، آموزش کامل زبان انگلیسی چقدر طول میکشد، مدت زمان یاد گرفتن زبان انگلیسی، مدت زمان یادگیری کامل زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی چند سال طول می کشد،

Tags: مقالات آموزش و تقویت زبان انگلیسی

مقالات مشابه

 • رضوان نصیری

  سلام اگه یکم باهوش باشید گولش را می خورید باید بگم یک نابغه هم حتی با اقامت آمریکای و استمرار مطالعه زبان را بعد از سی سال مسلط نمیشه من یک پیرمرد سراغ دارم استاد زبان هنوز کل دیکشنری را بلد نیست مقیم بوده می دونی روش اونا چیه که۱۵ روز زبان را یاد می دهند سیر تا پیاز را یاد نمی دهند افعال حروف ربط اضافه اسم اماکن رنگ ها مزه ها فصل ها روزهای هفته احساس ها آب و هوا و اشیا و خانواده نسبت فامیلی نانوایی اسم میوه ها گل را یاد می دهند از بین تمام پرنده ها کلاغ و مرغ و غاز را یاد می دهند گل ها گل نرگس و رز را یاد می دهند اگه شما سیر تا پیاز اون دیکشنری های کلفت چندتا چندتا را بخوای یاد بگیری بعد از یک عمر هم شاید یاد نگیری ناپلئون گفته سخن باید چون دامن خانم ها کوتاه و به هدف نزدیک باشه یک ماهه میشه در حد یک شهروند کم سواد در حد یک کودک کلاس اول ابتدایی انگلیسی زبان یک زبان را یاد گرفت قطعا معنای سیاست و زیست شناسی و انسانیت را تو اون یک ماه یادت نمی دهند یاد می دهند بری فرودگاه بگی بلیت می خوام بری نون بخری و…. و البته اونا که به روش زبان مادری یاد می گیرند بلد هستند صحبت کنند اما یک پی اچ دی که خیلی زبان را گسترده یاد گرفته بلد نیست صحبت کنه ماه اول زبان را بلد میشی ماه بعد بیشتر یاد می گیری ماه بعد بیشتر و….. و سیاست ایران تو آموزش زبان اینه که کلی مطلب را می گه که شما قاطی کنی قواعد را میگه که قاطی کنی یاد نگیری سر از دنیا در نیاری اما من با اینکه ۴۵ سالمه قصد دارم به روش زبان مادری چند زبان یاد بگیرم پزش را بدم

  پاسخ
  • admin

   سلام رضوان عزیز
   دقیقا کلام شما درست هست و هرچی سن برای آموزش بالا میره میزان تسلط به زبان دوم هم پایینتر میاد
   فقط باید یک نیتیو بود و یا سالیان زیاد با نیتیو ها زندگی کرد تا مثل اونها یاد گرفت
   ولی تا حدود زیادی میشه زبان رو یاد گرفت و به اصطلاح گلیم خود را از اب کشید بیرون

 • مهدی

  آیا در سن ۱۹ سالگی هم میتونم زبان رو یاد بگیرم؟؟

  پاسخ
  • admin

   با سلام
   ما زبان‌آموزانی داریم که با چهل سال سن شروع کردن و با استمراری که در کارشون بود در مدت دو سال تسلط کامل به زبان پیدا کردند.
   کافیه شروع کنید و در طول آموزش استمرار خودتون رو حفظ کنید

 • tala

  من هم تو دو سال در 47 سالگی زبان را به روانی صحبت می کنم . مهم روش هست نه سن .

  پاسخ
 • امین

  سلام این موضوع که زبان رو میشه ظرف مدت یکسال یاد گرفت فقط بعنوان یه جک کاربرد داره ما بعد چندین سال فارسی صحبت کردن و نوشتن وووووو هنوز فارسی کامل بلد نیستیم بعد دوستان میگن در سن چهل سالگی فقط با دو سال مطالعه تسلط کامل پیدا کردن که خیلی بعید به نظر میرسه یا اینکه حافظه فوق العاده قوی دارن ایشون .

  پاسخ
  • admin

   سلام امین عزیز
   مدت زمان یادگیری زبان، در یک فرد با فرد دیگر میتونه متفاوت باشه
   در کل آموزش یک زبان جدید به تمرین و تکرار مکرر نیاز داره و اگه ظرف زمان مشخص درگیر زبان جدید باشید به طوری که تمام مدت موسیقی گوش بدید، فقط فیلم به زبان جدید ببینید و مکالمه کنید، آموزش غیرممکن نخواهد بود.

 • محمد

  سلام ما رفتیم برای کلاس ثبت نام کردیم اول ثبت نام ازمون تست گرفتن الانم یه کتابی دادن بمون داریم میخونیم اصلا ازش هیچی نمیدونیم به نظر تون چیکار کنیم؟

  پاسخ
 • ایلی

  سلام من سطحم B1 ولی ب پیشنهاد تیچرم از American 1 شروع کردم و دارم با کلاس پیش میام . میخوام بدونم حدودا چند سال طول میکشه تا کتاب های American تموم بشن

  پاسخ
  • admin

   با سلام
   مدت زمان تسلط به زبان به تمرین و تکرار و پشتکار شما در کنار سطح زبانی‌تون داره
   نمیشه برای همه افراد یک تایم مشخص اعلام کرد

 • حسینی

  چند سال طول میکشد تا مدرک زبان انگلیسی را بگیریم؟

  پاسخ
 • رضا

  من واقعا کلافه شدم از وقتی یادمه جسته گریخته میرم کلاس زبان
  پس چقدر طول میکشه زبان انگلیسی یاد بگیرم

  پاسخ
 • یلدا

  سلام وقت بخیر
  دوره فشرده زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟

  پاسخ
 • هنگامه

  تسلط کامل به زبان انگلیسی چقدر طول میکشد؟ یا به عبارتی مدت زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی چند سال هست حدودا

  پاسخ
 • admin

  اوایل که میخواستم کلاس ثبت نام کنم بهم میگفتن زمان لازم برای یادگیری زبان انگلیسی سه سال هست و بعد از سه سال مسلط میشی و فلان
  الان میفهمم همه چیز زمان نیست خیلی چیزا موثره

  پاسخ
 • راضیه

  تورو خدا یکی بهم بگوید چند سال طول میکشد تا زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ من میخواهم دو سال دیگر مهاجرت کنم ایا فرصت کافی دارم؟

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید