0 تا 100 آموزش رایگان زبان آلمانی

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

چرا آموزش زبان آلمانی؟ نمی‌دانم مارک تواین نویسنده و طنزپرداز آمریکایی را می‌شناسید یا نه ولی این شخص برجسته اعتقاد دارد که “آلمانی یک زبان افتضاح است.” بسیاری دیگر از افراد هم با چنین تصوری از زبان آلمانی روبرو هستند. اما اگر این زبان تا این حد سخت است، پس چرا یک نفر روی کره زمین باید هوس یادگیری آن را داشته باشد؟ دلایل زیاد است:

• آلمانی‌ها همه جا هستند؛ زیرا زبان آلمانی سومین زبان دنیا است و بسیاری از مردم اروپا نیز با آن صحبت می‌کنند. (متعجب خواهید شد اگر بفهمید این اندازه حتی بیشتر از زبان انگلیسی است)

• آلمان اقتصاد برتر و یک فرصت بی نظیر برای تجار، سرمایه گذاران و کارآفرینان است.

• زبان بهشت روی زمین یعنی سوئیس است.

• با یادگیری زبان آلمانی از صفر با مبتکرترین افراد روی کره زمین هم‌نشین می شوید؛ زیرا آلمان خط مقدم فناوری در دنیا است.

به خلاصه دلایل بسنده می‌کنیم؛ زیرا تنها همین موارد کافی است که همه ما وسوسه یادگیری این زبان را داشته باشیم. پس اگر شما هم فکر می‌کنید که برای آموزش این زبان هدف دارید، اگر فکر می‌کنید که مرد راه هستید و هیچ مانعی جلوی پیشرفت شما را نمی‌گیرد، می‌توانید روی این راهنما حساب کنید.

در اینجا قرار است از سیر تا پیاز آموزش رایگان زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته را صحبت کنیم. از یادگیری سریع کلمات گرفته تا نکات گرامری مهم و حتی مدت زمانی که می‌توان این زبان را یاد گرفت.

چرا آموزش زبان آلمانی؟

چقدر آموزش زبان آلمانی برایتان جذاب است؟ لحن زیبای زبان آلمانی همراه با شین‌ها و خ های مکرر، سریع به ما این آگاهی را می‌دهد، آنچه در حال گوش سپردن به آن هستید زبان آلمانیست. حتی اگر کلمه‌ای از آن‌هم متوجه نشویم باز زبان آلمانی ازجمله زبان‌هایی است که به گوش هر ایرانی آشناست. با دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی همراه مرکز زبان ایرانیان باشید.

شاید فکر کنیم، چه اتفاقی می‌افتد که افراد به‌جای آموزش زبان انگلیسی از صفر ، یادگیری زبان پرکاربرد انگلیسی و کسب بالاترین مدرک زبان انگلیسی معتبر به سراغ زبان آلمانی می‌روند؟

اولاً ما از کجا می‌دانیم شاید انگلیسی را از بر کرده‌اند و حالا برای ژرمن‌ها وقت می‌گذارند و از طرف دیگر تعداد افرادی که به آموختن زبان آلمانی مشتاق هستند اصلاً کم نیست. به‌هرحال آموزش زبان آلمانی شاید فراوانی‌اش به‌پای زبان انگلیسی نرسد اما دست‌کمی هم از آن ندارد.

یکی از دلایلش هم این است که کشور آلمان مقصدی است که بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت انتخابش می‌کنند. بخصوص آن‌هایی که سودای تحصیلات عالیه در سر می‌پرورانند؛ بنابراین کم نیستند افرادی که به دنبال آموختن این زبان هستند حتی اگر چمدانی هم در کار نباشد و صرفاً جهت علاقه یادگیری زبان آلمانی را انتخاب کرده‌اند. با ما در مرکز زبان ایرانیان برگزار کننده بهترین دوره آموزش آنلاین زبان باشید.

چگونه می‌توانیم زبان آلمانی را یاد بگیریم؟

ایده این است که خود را در فرهنگ زبانی آلمان محاصره کنید، نه اینکه با تکیه بر یک آموزش یا رسانه خاص، انتظار معجزه داشته باشید.

• از کلمات ساده شروع کنید و به تدریج لغت‌های سخت را در جملات به‌کار ببرید.

• گرامر را از ابتدا زیر نظر یک استاد حرفه‌ای زبان آلمانی یاد بگیرید. طوری روی انتخاب معلم خود وسواس به خرج دهید که روزی برای ساعت‌ها وقت و پول از دست رفته خود زانوی غم بغل نگیرید.

• دلیل محکمی پیدا کنید که به شکل مداوم به شما انگیزه تلاش دهد.

• تمام اصول زبان را بیاموزید. برای این کار از صفر و الفبای زبان آلمانی شروع کنید.

• با یادگیری جملات جالب، عامیانه و اصطلاحات خنده‌دار روند آموزش را مثل یک سرگرمی کنید.

• به صورت روزانه تمرین، تمرین، تمرین کنید.

• زبان آلمانی ترسناک نیست

اگر قصد آموختن زبان آلمانی کرده‌اید ممکن است کمی دست و دلتان هم بلرزد و هی نجوای درونتان زیر گوش‌های شما نجوا کند که سخت است هاااااا، فکر می‌کنی از پسش برمی‌آیی؟

بخوانید تا بیشتر بدانید: یادگیری زبان چقدر طول میکشد

آیا زبان آلمانی سخت است؟

آلمان‌ها می‌نویسند استانبول، می‌خوانند قسطنطنیه (یعنی شکل نوشتارشان با خوانداریش متفاوت است) و اصلاً می‌توانی خودت را در حال آلمانی صحبت کردن تصور کنی؟
این نجواها هرکسی را می‌ترساند اما از ما به شما نصیحت که نترسید، کار نشد ندارد. انگیزه و استاد خوبش را پیدا کرده و چاشنی تلاش هم به آن اضافه کنید. الباقی کارها خودش درست می‌شود.

بخوانید تا بیشتر بدانید: اعداد به آلمانی

هر آنچه باید برای آموزش زبان آلمانی بدانید را بیاموزید، چگونه طی کردن مسیر هم اهمیت زیادی دارد. ممکن است در سرتان پرسش‌های بی‌شماری باشد.

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می‌کشد؟ ساده‌ترین روش یادگیری زبان آلمانی چیست؟ چگونه لغات آلمانی را حفظ کنیم و آیا آموزش سریع زبان آلمانی امکان‌پذیر است یا خیر؟
این دست پرسش‌ها زیادند، حالا در هر زبانی که بخواهید وارد شوید اما خواهشا برای پاسخ به آن‌ها منکر تأثیر نقش فعالانه خودتان نشوید. یک سر همه چیز به خودتان بستگی دارد.

• معرفی زبان سخن ژرمن‌ها

زبان آلمانی از زبان‌های ژرمنی غربی است (البته بیشتر لغات این زبان از ژرمن باستانی با ریشه زبان‌های هندواروپایی می‌آید) و یکی از پرگویش‌ترین زبان‌ها در اروپاست.

علاوه بر کشور آلمان، اتریش، مجارستان، سوئیس، بخشی از ایتالیا، بلژیک و لهستان نیز به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و این یعنی بخش وسیعی از اروپا.

هنگامی‌که قصد آموختن زبان خاصی را دارید باید بدانید اختصاص دادن زمان کافی به درس و کتابتان اهمیت بسیار زیادی دارد پس اگر به دنبال آموزش رایگان زبان آلمانی در کمترین زمان هستید و مدت‌ زمان یادگیری زبان آلمانی دغدغه بزرگی برای شماست، از هر چه که وقتتان را تلف می‌کند دوری کنید.

حتی شاید مجبور شوید مقداری از وقت کاریتان را نیز در اختیار آموزش زبان آلمانی یا هر زبان دیگری بگذارید. هر چه وقت بیشتری بگذارید زودتر یاد می‌گیرید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: گرفتن مدرک آیلتس

معرفی-زبان-آلمانی

در بحث آموزش گرامر زبان آلمانی باید بدانید که این زبان دارای سه جنسیت مذکر، مؤنث و خنثی است. همچنین زبان آلمانی دارای 6 زمان است و یادگیری هر یک از زمان‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. در بحث گرامری زبان آلمانی از نقش پیشوندها و پسوندها غافل نمانید. آن‌ها چنان کاربردی هستند که گاهی معنای کلمه اصلی را کاملاً تغییر می‌دهند و از دل آن‌یک کلمه جدید به وجود می‌آورند.

دوره‌های آموزشگاه زبان ایرانیان: آموزش زبان اسپانیایی آنلاین

شروع آموزش زبان آلمانی با درک دستور زبان

شاید بتوان گفت پیچیده‌ترین بخش ماجرا، آموزش گرامر زبان آلمانی است. وقتی درک کنید که ساختار جملات تفاوت‌های زیادی با زبان فارسی و حتی انگلیسی دارد، احتمالا کمی دستپاچه ‌می‌شوید. خصوصا اگر برنامه داشتید که مدت زمان یادگیری زبان آلمانی را به کم‌ترین حد ممکن کاهش دهید. اما اصلا جای نگرانی نیست؛ چون این مسئله دقیقا به خود شما برمی‌گردد.

دستور زبان ساختار هر جمله را مشخص می‌کند. پس بدون یادگیری آن شما چیزی از زبان آلمانی نخواهید فهمید. به نظر برخی افراد، گرامر زبان آلمانی از ساختار درهم ریخته زبان انگلیسی پیروی می‌کند. اما خب چاره چیست؟

چگونه می‌توان فهمید که اسامی، قیدها، صفت‌ها و افعال در کجای جمله قرار دارند؟ برعکس افسانه‌های موجود درباره زبان آلمانی، گرامر آن ساده‌تر از تصور شماست، کافیست روی اصلی‌ترین قوانین گرامر تمرکز کنید.

1- موقعیت فعل در آموزش زبان آلمانی

خوشبختانه جایی که فعل در جمله می‌نشیند، از راحت‌ترین بخش‌های گرامر زبان آلمانی است. در حالت معمول افعال در موقعیت دوم جمله قرار می‌گیرند. (درست چیزی شبیه به زبان انگلیسی). نکته جذاب‌تر اینکه مثل زبان انگلیسی، افعال برای سوالی کردن در ابتدای جملات قرار می‌گیرند.

البته استثنا هم وجود دارد، اما برای شروع به همین قانون اکتفا کنید. شاید مهم‌ترین بخش گرامر افعال هستند که یادگیری آن‌ها به آموزش زبان آلمانی در کمترین زمان کمک می‌کند.

از طرف دیگر ما با سه نوع فعل روبرو هستیم. افعال عبارتی، انعکاسی و کمکی. در افعال انعکاسی با اضافه شدن یک ضمیر انعکاسی، معنای فعل جمله تغییر پیدا می کند. در افعال کمکی هم که اوضاع مثل زبان انگلیسی مشخص است.

اما در افعال عبارتی، با اضافه کردن حروف جدید، می‌توان کلمه‌ای جدید ایجاد کرد. افعال زبان آلمانی از الگوی منظمی پیروی می‌کنند، کافیست آن الگو را درک کنید. در مورد افعال بی‌قاعده هم حتی اوضاع بهتر از زبان انگلیسی است.

2- شکل نوشتار اسامی

در زبان آلمانی اولین حرف اسامی (حالا هر اسمی که می‌خواهد باشد: افراد، اشیا، مکان و…)، باید با حرف بزرگ نوشته شود. بر خلاف اسم‌ها، ضمیرها از این قانون پیروی نمی‌کنند، مگر اینکه در ابتدای جمله بیایند.

بخوانید تا بیشتر بدانید: ترجمه فارسی به ترکی با تلفظ

3- ساختار قیدها در زبان آلمانی

حتما در مدرسه یاد گرفتید که کار قیدها چیست؟ قیدها یک کلمه یا گروهی از کلمات هستند که مفهومی دیگر علاوه بر مفهوم اصلی را به جمله اضافه می‌کنند. قیدها معمولا در زبان انگلیسی به دو حرف “ly” ختم می‌شوند. در زبان آلمانی باید به ترتیب از قید زمان، قید حالت و قید مکان استفاده کنید.

4- جنسیت در آموزش زبان آلمانی

یکی از مفاهیمی که باعث می شود دستور زبان آلمانی کمی پیچیده شود، داشتن جنسیت کلمات درست مثل زبان انگلیسی و عربی است. اما نکته جالب در زبان آلمانی این است که بر خلاف سایر زبان‌ها علاوه بر جنسیت مرد و زن یک حالت سومی هم وجود دارد که بین این دو جنس قرار دارد.

این حالت با نام جنس خنثی شناخته می‌شود. برای استفاده از هر یک از جنسیت‌ها در این زبان باید کلمات زیر به‌کار برده شود.

• مرد: Der

• زن: Die

• خنثی: Das

در برخی از مواقع تنها به خاطر سپردن جنسیت کافیست. اما در دیگر اوقات می‌توانید به انتها کلمه نگاه کنید و بر اساس پایان آن جنسیت را تشخیص دهید.(برای تشخیص به جدول راهنمای زیر مراجعه کنید)

نکته : استفاده از جنسیت حتی در موقعیت‌های شغلی و تحصیلی هم به‌کار می‌رود.

5- ساختار جمع بستن در زبان آلمانی

همانطور که احتمالا می‌دانید، در زبان انگلیسی تنها حروف sیا es نشانه جمع بودن یک کلمه هستند. اما در آموزش زبان آلمانی جمع بستن کلمات علاوه بر s با حروف e، er، en و n قابل تشخیص است.

چگونه لغات آلمانی را حفظ کنیم؟

اشتباه بزرگ درست همینجاست. اگر قرار بود هر کس با حفظ کلمات، یک زبان جدید را یاد بگیرد، دیگر چه دغدغه‌ای برای زبان‌آموزان وجود داشت؟! بهتر این است که بگوییم؛ چگونه می‌توان کلمات آلمانی را به خاطر سپرد. یاد گرفتن شرط اصلی آموزش زبانی جدید است، نه صرفا حفظ کردن کلمات.

هر چقدر که به دنبال آموزش سریع زبان آلمانی باشید، باز هم باید برای یاد گرفتن عمیق کلمات وقت بگذارید. اگرچه شاید بیشتر از هر چیزی روی گرامر یک زبان جدید تاکید شود، اما در ابتداعی‌ترین سطح، این کلمات هستند که به ما در درک گفته‌ها کمک می کنند.

شاید بدون دستور زبان جای فعل و فاعل را عوض کنید و جمله مسخره‌ای بسازید، اما حداقل با دانستن کلمات می‌توانید دست و پا شکسته حرف بزنید و منظور خود را برسانید. بنابراین از موارد زیر برای یادگرفتن هر چه بهتر کلمات کمک بگیرید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین کلاس آیلتس

• برای آموزش زبان آلمانی همیشه یک دفترچه یادداشت کوچک به همراه داشته باشید تا کلمات جدید را یادداشت کنید. سعی کنید در دفترچه خود جایگاه هر یک از کلمات را مشخص کنید؛ مثلا اسم‌ها را در ستون اسامی و فعل‌ها را در ستون افعال بنوسید. دفعه بعد که می‌خواهید از این کلمه استفاده کنید علاوه بر معنی آن می توانید جایگاه آن در جمله را هم به خاطر بسپارید.

• از یک فرهنگ لغت کمک بگیرید. برای شروع می‌توانید کتاب داستان‌های کودکانه آلمانی را بخرید و با کمک فرهنگ لغت آن را ترجمه کنید. یا جملات ساده را معنا کنید. به مرور می توانید سطح ترجمه خود را بالاتر ببرید.

• تا می توانید فیلم ببینید، پادکست گوش دهید و از عکس نوشته‌ها استفاده کنید. علاوه بر آن شنیدن اخبار از رسانه‌های معتبر هم می‌تواند در یادگیری سریع کلمات کارساز باشد.

• کلمات جدید را به شکل روزمره استفاده کنید و با افراد آشنا به این زبان معاشرت کنید.

• سطوح مختلف زبان آلمانی

سطوح زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته دسته‌بندی‌شده است. ابتدایی‌ترین سطح زبان، سطح مقدماتی ست شامل بخش A1 و A2 می‌شود. سطح بعدی، سطح B1 و B2 و آخرین سطح، سطح پیشرفته است که شامل C1 و C2 است. معمولاً افرادی که در ایران متقاضی مهاجرت و ادامه تحصیل در آلمان هستند در آزمون‌های سطح B شرکت می‌کنند و دریافت این مدرک برایشان اهمیت زیادی دارد.

سطوح-مختلف-آموزش-زبان-آلمانی

• نکاتی که برای یادگیری زبان آلمانی به کارتان می‌آید

روش-های-یادگیری-زبان-آلمانی

صحبت کردن به زبان آلمانی آسان تر است

از امتیازات زبان آلمانی نسبت به سایر زبان‌ها مثل انگلیسی این است که لهجه داشتن خیلی مهم نیست. آلمان‌ها معمولاً به زبان رسمی صحبت می‌کنند و صحبت کردن آلمانی از خواندن و نوشتنش بسیار راحت‌تر است؛ بنابراین نگاه به خط و خطوط و چند حرف الفبای متفاوتش نکنید، صحبت کردن ازآنچه فکر می‌کنید آسان‌تر است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین آموزشگاه زبان در تهران

یادگیری-زبان-آلمانی

آموزش زبان آلمانی را با کلمات و جملات ساده تر شروع کنید

چگونه-زبان-آلمانی-یاد-بگیریم؟

ازآنجایی‌که زبان آلمانی در مدارس تدریس نمی‌شوند به همین دلیل آشنایی کمتری با آن داریم. آموزش زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته زمان بیشتری از شما می‌گیرد. بهتر است از جملات و کلمات ساده‌تر و پرکاربردتر شروع کنید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: آموزش زبان انگلیسی مکالمه

اینکه در ابتدای آموزش به سراغ کلمات سخت بروید و فکر کنید که این‌جوری حرفه‌ای‌تر به نظر می‌رسید راه درستی نیست زیرا خیلی طول نمی‌کشد که خسته می‌شوید. فرصت برای تخصصی حرف زدن زیاد است، اول پیچ‌وخم‌ها را یاد بگیرد سپس تخته‌گاز بروید.

از تفسیر ساختار زبان شروع کنید

برای یادگیری زبان آلمانی از تفسیر ساختار زبان شروع کنید. ساختار زبان در زبان‌های مختلف معمولاً یکسان است و اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید کار برایتان خیلی راحت‌تر پیش می‌رود.

با فرهنگ ژرمن ها آشنایی شوید

در کنار زبان خواندن برای تقویت انگیزه به‌ویژه اگر قصد مهاجرت دارید و جهت احساس نزدیکی با زبان آلمانی در مورد فرهنگ و ویژگی ژرمن‌ها مطالعه کنید. هر چه بیشتر با آن‌ها احساس قرابت کنید و گره بخورید زودتر به زبانشان مسلط می‌شوید.

زبان گوشی خود را به آلمانی تغییر دهید

معمولاً زبان لوازم الکترونیک ما مثل گوشی موبایل و لپ‌تاپ بر روی زبان انگلیسی یا فارسی ست شده است. کمی تغییر بد نیست. حالا که در وادی آموزش زبان آلمانی قدم گذارده‌اید، داشتن منوی آلمانی پیشنهاد خوبی است.

دوره‌های مرکز زبان ایرانیان: آموزش آنلاین زبان فرانسوی

آموزش-و-یادگیری-زبان-آلمانی

زبان آلمانی را در خانه بیاموزید

چنانچه هزینه دوره ها و کلاس های زبان آلمانی را ندارید نگران نباشید؛ قرار نیست به علت بودجه کم قید آموزش زبان آلمانی را بزنید. بهترین روش یادگیری زبان آلمانی در منزل را جست‌وجو کنید. از طریق فیلم، ویدئو، پادکست و جزوه‌های آموزشی می‌توانید زمانی که در منزل هستید را به یادگیری زبان آلمانی بپردازید.

روی مهارت شنیداری زمان بگذارید

ازآنجایی‌که تلفظ‌های آلمانی نامأنوس‌تر و ناآشناتر نسبت به زبان انگلیسی است سعی کنید بیشتر از هر امر دیگری روی مهارت شنیداری تمرکز کنید. البته این به معنای فراموش کردن سایر مهارت‌ها نیست.

الفبای آلمانی را بدرستی بیاموزید

زبان-آلمانی-را-چگونه-آموزش-ببینیم

از همان ابتدا سعی در یادگیری صحیح الفبای آلمانی داشته باشید. اگر به‌اشتباه الفبا را تلفظ کنید این اشتباه تکرار شده و ازآنجایی‌که بنیان هر کلمه الفبا و حروف است خیلی امیدی به تلفظ صحیح کلمات در آینده نداشته باشید. سنگ بنا را محکم و استوار بر روی‌هم بچینید.

یادگیری زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟

شاید بسیاری از شما این آموزش زبان آلمانی را سرسری رد کرده باشید که به این قسمت برسید و جواب سوالی که ذهنتان را درگیر کرده پیدا کنید. واضح است که هر یک از شما انگیزه های خاص خود برای یادگیری این زبان را دارید، پس بسته به میزان قدرت انگیزه خود تلاش می‌کنید.

این یعنی بسته به هدف، ایده‌هایی را برای یادگیری این زبان در ذهن ایجاد می‌کنید. ایده‌هایی که در زمان یادگیری شما بسیار موثر هستند. بنابراین سرعت یادگیری شما به چند عامل زیر بستگی خواهد داشت:

• برای یادگیری چقدر تلاش می‌کنید و روزانه چه اندازه زمان به این کار اختصاص می‌دهید.

• انگیزه شما از یاد گرفتن زبان آلمانی چیست.

• از چه منابع و روش‌هایی برای یادگیری استفاده می‌کنید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید طبق تحقیق یک موسسه معتبر زبان آلمانی شباهت زیادی به زبان انگلیسی در میزان تخمین زمان آموزش دارد. به طور متوسط حدود 750 ساعت یا معادل 35 هفته طول می کشد تا فرد زبان‌آموز به درک مناسبی از این زبان برسد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین کلاس تافل

شاید در مقایسه با زبان اسپانیولی یا فرانسوی که حدود 600 ساعت است کمی زیاد به نظر برسد. اما اگر برای آموزش زبان آلمانی مقایسه‌ای با چینی ماندارین داشته باشیم که حدود 2200 ساعت است، خواهیم فهمید که این رقم چندان هم زیاد نیست.

برخی از عوامل هم هستند که ممکن است زمان یادگیری شما را بالا ببرند. برای مثال؛ از دست دادن انگیزه، تمرین ناکافی، استفاده از معلم یا منابع غیر حرفه‌ای و روش‌های ناکارآمد همگی در سرعت یادگیری زبان آلمانی دخیل هستند.

بنابراین عوامل مثبت و منفی را بشناسید و با استفاده از آن‌ها یک برنامه بلندمدت اثربخش برای خود طراحی کنید. اگر همت به خرج دهید و روزانه یک ساعت آلمانی تمرین کنید، بعد از حدود دو سال می‌توانید به این زبان مسلط شوید.

بهترین روش یادگیری زبان آلمانی در منزل

هرچند توصیه می‌کنیم آموزش زبان خود را را با یک استاد زبان حرفه‌ای شروع کنید تا در زمان یادگیری صرفه جویی کنید، اما می‌توانید در منزل هم این کار را انجام دهید. این گزینه برای افراد پرمشغله یا کسانی که خانه‌دار هستند شاید راه حل بهتری باشد.

آموزش در خانه مزایای خاص خود را دارد. برای مثال سرعت کار و زمان مطالعه و تمرین دست خودتان است. از طرف دیگر اگر در زمان درست کار کنید تمرکزتان بالاتر هم می‌رود. آموزش زبان آلمانی در خانه خصوصا اگر درون‌گرا یا خجالتی هستید هم روش بهتری برای یادگیری شما خواهد بود. برای استفاده از این شیوه راهکارهای زیر توصیه می شود.

• استفاده از آموزش‌های آنلاین موسسه‌ها

• یافتن دوستان آنلاین آگاه به زبان آلمانی

• استفاده از ابزارهای آنلاین و آفلاین آموزش زبان

• مشاهده مکرر فیلم، اخبار و نمایش

• مطالعه و تحقیق به زبان آلمانی

• گوش دادن به موسیقی

سخن پایانی…

در این‌جا هر آنچه باید برای آموزش زبان آلمانی بدانید را به شما نشان دادیم. این آموزش شامل یادگیری سریع‌تر لغات، نکات ضروری گرامری و راهکارهای کاهش زمان آموزش بود. اکثر افراد به دنبال ساده‌ترین روش یادگیری زبان‌ آلمانی هستند. اما واقعیت بر خلاف شعارها چیز دیگری است؛ زیرا راه میانبری وجود ندارد.

برای اینکه بتوانید به خوبی با یک آلمانی زبان گفتگو کنید و به راحتی در کشورهایی که با این زبان صحبت می‌کنند، زندگی، کار یا تحصیل کنید و یا حتی برای داشتن یک مسافرت لذت بخش، باید بتوانید یک برنامه مداوم خستگی ناپذیر برای آموزش زبان آلمانی داشته باشید. به قول دوستمان ” روند رشد با یادگیری آغاز می‌شود.” بهار رشد شما نیز در این راه به میزان تلاشی که می‌کنید بستگی خواهد داشت.

از اینکه به فکر آموختن زبانی غیر از زبان مادری‌تان هستید خرسند باشید. درهایی که زبان‌های جدید پیش روی شما می‌گشایند به منظره‌های تازه و بدیعیست که روح زندگی‌تان را تازه می‌کند.

کلیک کنید تا بیشتر بیاموزید.

مرتبط بخوانید: چگونه دایره لغات خود را افزایش دهیم

Tags: مقالات آموزشی زبان آلمانی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید