آموزش اعداد به زبان آلمانی – 0 تا 1000با تلفظ

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

اعداد به آلمانی – آیا شمارش اعداد 1 تا 100 به آلمانی را می‌دانید؟ اعداد در آلمانی چگونه تلفظ می‌شوند؟ حتی برای یک حساب و کتاب سرانگشتی هم که شده، باید اعداد به زبان آلمانی را یاد بگیریم. البته اگر زبان‌آموز آلمانی باشیم.

وقتی که حتی بچه‌های کوچکی که دست چپ و راست خود را تشخیص نمی‌دهند، بلدند تا عدد 3 یا بیشتر بشمارند، چرا ما هنگام شروع آموزش یک زبان جدید مانند آموزش زبان آلمانی در همان ابتدا شمردن را یاد نگیریم..؟!!

برخی از افراد تصور می‌کنند که این کاری ندارد و همچون آموزش الفبای آلمانی یادگیری آن را به بعد موکول می‌کنند. اما شترسواری که دولا دولا نمی شود؛ چون ما در هر صورت هنگام استفاده از این زبان به صورت ناخودآگاه با اعداد درگیر می‌شویم.

شاید کمی خنده‌دار بنظر برسد، اما شمردن عدد بدون تپق زدن برای یک زبان‌آموز مبتدی اعتماد بنفس عجیبی به دنبال دارد. شمارش اعداد بنظر راحت است، طوری که هر دفعه دوست داریم، یادگیری آن را عقب بیاندازیم. اما بالاخره باید شمارش به آلمانی را یاد بگیریم.

برای اینکه بتوانید از اعداد آلمانی استفاده کنید، ما شما را با این اعداد آشنا می‌کنیم و یاد می‌گیریم اعداد آلمانی به فارسی چگونه خوانده می‌شوند و بخشی از این آموزش را هم به معرفی اعداد ترتیبی اختصاص خواهیم داد.

چگونه اعداد را به آلمانی حساب کنیم؟

اعداد به زبان آلمانی هم درست مثل زبان خودمان هستند، پس نترسید چون شاخ و دم ندارند. آن‌ها در این زبان طبق یک الگو خاص عمل می‌کنند. بنابراین اگر بدانید که ترفند آن چیست، کارتان چندان سخت نخواهد بود. در نهایت برای اینکه مثل آب خوردن از آن‌ها استفاده کنید، فقط تمرین می‌ماند و بس. در ادامه خواهیم دید تلفظ اعداد آلمانی چگونه است.

جالب است که بدانید اعداد در زبان آلمانی بر خلاف انگلیسی از راست به چپ شمرده می‌شوند. این یعنی به جای اینکه مثلا عدد 21 را “بیست و یک” بخوانید، باید آن را “یک و بیست” بخوانید. چون ابتدا باید عدد سمت راست و بعد عدد سمت چپ خوانده شود. چاره‌ای نیست این هم از قوانین عجیب زبان آلمانی است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

پس با این حساب اعداد 1 تا 9 اساس شمارش دیگر اعداد هستند. به ده که می‌رسیم کمی شمردن متفاوت می‌شود. البته این را هم بگوییم که دو عدد 11 و 12 از هیچ قانونی پیروی نمی‌کنند.

آموزش-اعداد-به-آلمانی

شمارش اعداد به زبان آلمانی از 1 تا 10

از آنجایی که الگو اعداد آلمانی به لیست اعداد 1 تا 10 بستگی دارد، پس به این ده مورد، اعداد اصلی می‌گویند. چند عدد از لیست زیر به عددهای انگلیسی از لحاظ تلفظ شبیه تلفظ اعداد به آلمانی هستند، پس راحت‌تر می‌توانید آن‌ها را به‌خاطر بسپارید. وقتی بتوانید الگو زیر را به خاطر بسپارید خیلی بهتر می‌توانید اعداد بالاتر را با توجه به این الگو حدس بزنید.

اعداد آلمانی صوتیاعداد آلمانی با تلفظ فارسی

eins1
zwei2
drei3
vier4
fünf5
sechs6
sieben7
acht8
neun9
zehn10
یک تا ده به آلمانی

اعداد آلمانی از 1 تا 10 صوتی

اعداد آلمانی با تلفظ

شمارش اعداد به زبان آلمانی از 11 تا 20

همانظور که گفتیم اعداد 11 و 12 از الگو خاصی پیروی نمی‌کنند. آن‌ها منحصربفرد هستند. اما بعد از آن تا رسیدن به عدد 20 الگو خاصی را در شمارش این اعداد مشاهده می‌کنید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: فیلم انگلیسی برای تقویت زبان مبتدی

به تلفظ اعداد در جدول زیر نگاهی بیاندازید، بهتر متوجه منظور ما می‌شوید. اما قبل از آن بهتر است بدانید ترفند شمارش اعداد از 13 تا 19 به شکل این فرمول خواهد بود: عدد اصلی + zehn یا همان عدد 10

اعداد 0 تا 60 به المانی
elf11
zwölf12
dreizehn13
vierzehn14
fünfzehn15
sechzehn16
siebzehn17
achtzehn18
neunzehn19
zwanzig20

اعداد آلمانی از 10 تا 20 صوتی

شمارش اعداد به آلمانی در مضرب 10

برای اینکه شمارش اعداد به زبان آلمانی را راحت‌تر یاد بگیرید، بهتر است این اعداد را به شکل مضرب 10، از عدد 20 تا 90 بشناسید. آن وقت کافیست اعداد 1 تا 9 را کنار آن‌ها قرار دهید و بر اساس یک الگو پیش بروید تا عدد شما ساخته شود. ترفند یادگیری این سری اعداد به این شکل است: عدد اصلی + zig

آموزش اعداد آلمانی با تلفظ فارسی

zwanzig20
dreißig30
vierzig40
fünfzig50
sechzig60
siebzig70
achtzig80
neunzig90

اعداد آلمانی از 10 تا 100 صوتی

شمارش اعداد به زبان آلمانی از 21 تا 99

در این بخش از شمارش می‌خواهیم به شما یک ترفند یاد بدهیم که بتوانید خیلی سریع‌تر اعداد 21 تا 99 را شمارش کنید. برای این کار کافیست اعداد را از سمت راست تلفظ کنید. مثلا برای تلفظ عدد 54 باید این شکلی بنویسید و بخوانید: 4 و 50.

اعداد 60 تا 100 به المانی

هنگام نوشتن هم از همین قاعده پیروی کنید. اما نکته آنجاست که در بین اعداد باید از یک ترفند استفاده کنید. آن هم این است که یک “و” وسط دو عدد قرار دهید. به این فرمول نگاه کنید تا بهتر متوجه ماجرا شوید: عدد اصلی + und + عدد مضرب 10 (دهگان)

einundzwanzig21
zweiundzwanzig22
dreiundzwanzig23
vierundzwanzig24
fünfundzwanzig25
sechsundzwanzig26
siebenundzwanzig27
achtundzwanzig28
neunundzwanzig29
einunddreißig31
zweiundvierzig42
dreiundfünfzig53
vierundsechzig64
fünfundsiebzig75
sechsundachtzig86
Siebenundneunzig97

شمارش اعداد به آلمانی از 100 تا 10000

شمردن اعداد به زبان آلمانی از 100 تا هزار هم چندان کار سختی نیست. کافیست بعد از عدد اصلی، عبارت hundert برای صدتایی‌ها و عبارت tausend را به هزارتایی‌ها اضافه کنید.

Einhundert100
Zweihundert200
Dreihundert300
Vierhundert400
Fünfhundert500
Sechshundert600
Siebenhundert700
Achthundert800
Neunhundert900
Eintausend1000
Zweitausend2000
Dreitausend3000
Viertausend4000
Fünftausend5000
Sechstausend6000
Siebentausend7000
Achttausend8000
Neuntausend9000
Zehntausend10000
eine Million1000000

اعداد آلمانی از 100 تا 1000 صوتی

اعداد آلمانی از 120 تا 130 صوتی

اعداد ترتیبی به زبان آلمانی

اعداد ترتیبی لیستی از اعداد طبیعی هستند که برای مرتب کردن یا رتبه بندی چیزی و یا بیان موقعیتی خاص به کار می‌روند. معادل این اعداد در زبان فارسی مواردی مثل اولین، دومین، دهمین، صدمین و… می شود. فرمول ساخت اعداد ترتیبی در آلمانی هم به این شکل است که اول عدد اصلی را می‌نویسیم و بعد یک te به انتها آن اضافه می‌کنیم.

Erste1st
Zweite2nd
Dritte3rd
die vierte4th
der fünfte5th
Der sechste6th
Siebte7th
Achte8th
Neunte9th
Zehnte10th
Elfte11th
Zwanzigste20th
Einunddreißig31st

آموزش اعداد آلمانی برای کودکان

حالا چی فکر می‌کنید؟

خب مشاهده کردید که اعداد به زبان آلمانی چطور شمارش می شوند. آموزش اعداد آلمانی می تواند تاثیر به سزای برای تقویت مکالمه آلمانی داشته باشد. اگر بتوانید از ترفندها استفاده کنید، حتی در یک روز هم قادر خواهید بود شمارش عددها و خواندن اعداد به آلمانی را یاد بگیرید؛

زیرا اعداد آلمانی از یک الگو، مگر در موارد خاص پیروی می کنند. به همین راحتی می‌توانید شمارش اعداد به آلمانی با تلفظ را یاد بگیرید. قلم خود را بردارید و همین حالا شروع به تمرین و آموزش مکالمه آلمانی کنید.

اعداد به آلمانی با تلفظ فارسی، اعداد آلمانی تا ۱۰۰، اموزش اعداد به المانی، اعداد آلمانی به حروف، شمارش اعداد آلمانی، اعداد زبان آلمانی، اعداد آلمانی 1 تا 100، شمارش اعداد المانی، اعداد به آلمانی صوتی، آموزش اعداد به آلمانی، اعداد المانی از یک تا صد، آموزش اعداد آلمانی برای کودکان، تمرین شنیداری اعداد آلمانی، یک تا صد به آلمانی، اعداد ترتیبی به آلمانی،

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزشی زبان آلمانی

مقالات مشابه

 • یما حسن زی

  معلومات بسیار عالی و آموزنده ممنون شما

  پاسخ
  • admin

   از حسن توجه شما سپاسگزاریم.

 • Mb

  Zer gut danke

  پاسخ
 • رها

  مثلا ۱۱۰ و ۱۲۰ و اینا چی میشه؟ یه نظرم کامل نبودن مقالتون با تشکر

  پاسخ
  • admin

   شمردن اعداد به زبان آلمانی از 100 تا هزار هم چندان کار سختی نیست. کافیست بعد از عدد اصلی، عبارت hundert برای صدتایی‌ها و عبارت tausend را به هزارتایی‌ها اضافه کنید.
   Einhundert zwanzig میشه 120

 • سجادی

  شمارش آلمانی خیلی سخته
  ولی شما ساده توضیحش داده بودید ممنون

  پاسخ
 • سعید

  بسیار از آرتیکل اعداد در آلمانی تون استفاده کردم ممنون

  پاسخ
 • حامد

  مثلا ۱۲۱ چی میشه؟ یا ۱۲۵۶ این اعدا هم بگید تشکر

  پاسخ
  • منصور

   خیلی خیلی عالی . راحت یاد گرفتم با روش تدریستون . بهترینها را براتون آرزو میکنم .ممنونم از این کار عالیتون .

 • جواهر

  هزار به المانی چی میشه؟

  پاسخ
 • رسولی

  پانصد و پنجاه و پنج به آلمانی چی میشه؟

  پاسخ
 • حیدری

  یک به آلمانی چجوری خونده میشه؟

  پاسخ
 • فواد

  اینا چی میشه؟
  صد به آلمانی
  یک تا ده به آلمانی
  دو به المانی
  دوازده به آلمانی
  عدد بیست به آلمانی
  ۱۷ به آلمانی

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید