8 روش تضمینی آموزش مکالمه انگلیسی

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

آموزش مکالمه انگلیسی! آیا بدنبال بهبود مهارت اسپیکینگ خود با روش‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی هستید؟ بهترین راه آموزش مکالمه انگلیسی در خانه چیست؟ مهمترین و شاید سخت‌ترین قسمت آموزش زبان انگلیسی برای زبان آموزان، صحبت کردن یا همان اسپیکینگ و یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است.

خیلی از افراد مبتدی گمان می‌کنند برای بهبود این مهارت کافی است تعدادی مکالمه روزمره را حفظ کنند. یا به عبارتی تنها بدنبال حفظ کردن مطالبی هستند که در آنها مکالمات رایج و کوتاهی در کٌتٌب جیبی و کوچکی گردآوری شده است. همراه آموزشگاه زبان ایرانیان باشید.


آموزش مکالمه انگلیسی

به نظر شما آیا می‌توان با حفظ کردن لغات و چندین جمله کوتاه و رایج به مکالمه زبان انگلیسی تسلط پیدا کرد؟ اگر شما هم این روش را امتحان کرده باشید، حتما خواهید گفت خیر. چرا که جملات کوتاه و رایج زبان انگلیسی تنها می‌توانند از استرس شما آن هم در ابتدای مسیر کم کند اما به هیچ وجه جایگزین خوبی برای روش‌های معتبر آموزش مکالمه زبان انگلیسی نخواهند بود.

بخوانید تا بیشتر بدانید: مدت زمان یادگیری زبان

دقت کنید که برای تسلط بر این مهارت، تعدادی برنامه و نرم افزار آموزش مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد که شما می‌توانید در این بخش در مورد این روش‌ها و برنامه‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین آموزشگاه مکالمه زبان انگلیسی در تهران

تفاوت مکالمه رسمی و غیررسمی در زبان انگلیسی

به طور کلی آموزش مکالمه انگلیسی بخش‌های زیادی را شامل می‌شود که ممکن است لازم باشد از تمام مهارت‌های خود برای بهبود این مهارت استفاده کنید. لذا ما در اینجا نکاتی را به شما آموزش خواهیم داد تا به روش هیجان انگیزی اعتماد به نفس مکالمه به زبان انگلیسی را در خود افزایش دهید.

اعتماد-به-نفس-مکالمه-زبان-انکلیسی

ابتدا دو جمله زیر را مشاهده کنید:

1) “Hello, how are you today? I hope you’re doing well.”
2) “Hey man, what’s up? Everything good with you?”

در هر دو جمله فوق، موضوع گفتگو درباره سلام و احوالپرسی است اما تفاوت آنها این است که در جمله اول اصول و دستورات گرامری کاملا رعایت شده است اما در جمله دوم اینطور به نظر نمی‌رسد. اما خب چیزی که اکنون باید به آن توجه کرد این است که جمله دوم، جمله‌ای عامیانه و به صورت محاوره‌ای است و به آنچه که مردم در واقعیت می‌گویند، نزدیک‌تر است.

در واقع مسئله این است که مردم همیشه طبق اصول گرامری صحبت نمی‌کنند و این موضوع اهمیت یادگیری و آموزش مکالمه انگلیسی را بیشتر می‌کند. پس اینطور نیست که فرض کنیم اگر لغات و گرامر را فرا گرفتیم پس می‌توانیم همانند یک فرد بومی انگلیسی زبان صحبت کنیم.

ممکن است این موضوع را در هنگام مشاهده فیلم و یا خواندن رمان انگلیسی مشاهده کرده باشید. در واقع به نحوه صحبت کردن مردم در هنگام مکالمات غیررسمی خود، conversational English می‌گویند. بنابراین بهتر است ابتدا بدانید که قرار است چه نوع مکالمه انگلیسی را یاد بگیرید. ما برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی 8 گام و تکنیک ارزیابی شده را به شما معرفی می‌کنیم.

آموزش-مکالمه-انگلیسی-با-مکالمه-با-افراد-مختلف

8 روش تضمینی برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی سریع در خانه

در هر سطح و مهارتی که هستید می‌توانید شروع به یادگیری مکالمه انگلیسی کنید. نکته‌ای که هرگز نباید آن را فراموش کنید این است که هر کلمه یا عبارت جدیدی که می آموزید را سعی کنید یاد بگیرید چگونه در مکالمه واقعی از آن استفاده کنید.
برای تمرین نیز نیاز دارید با افرادی بجز خودتان مکالمه داشته باشید، چرا که هیچ نوع تمرینی جایگزین مکالمه واقعی با دوستان در جمع‌های بحث آزاد یا همان (free discussion) نمی‌شود.

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان: کلاس بحث آزاد انگلیسی آنلاین
بهترین-روش-های-آموزش-مکالمه-انگلیسی

1- از مکالمات آنلاین شروع کنید

منظورمان از مکالمات آنلاین این است که با وجود روش‌های مختلفی که برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی استفاده کرده اید، ممکن است شما هنوز اعتماد به نفس صحبت کردن رو در رو با افراد را نداشته باشید. بنابراین، ابتدا نیاز است این اعتماد به نفس را در خود ایجاد کنید.

راه حل پیشنهادی ما به شما این است که از مکالمات آنلاین استفاده کنید. مکالمات آنلاین مثل شرکت کردن در مباحث انجمن‌ها و گفتگوهای آنلاین در فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است. شما می‌توانید حتی در زیر کامنت پست‌های مختلف در فضای توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام نظرات خود را بنویسید.

از طرفی اگر در قسمت نمایه یا امضای نظر خود، اعلام کنید که یک زبان آموز هستید، احتمالا از استقبال بالایی از افراد به جهت ارائه توصیه‌ها و نکات مکالمات انگلیسی به خودتان روبرو شوید که این نکات برای شما بسیار مفید خواهند بود.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین کتاب برای افزایش دامنه لغات انگلیسی

البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که مردم گاهی زبان آنلاین متفاوتی از زبان گفتاری شان دارند. مثل خلاصه نویسی‌هایی که نمی‌توان در هنگام مکالمات حضوری از آنها استفاده کرد. بنابراین در مجموع در گام اول شما می‌توانید تنها با استفاده از اینترنت معلمان بسیاری را در منزل خودتان داشته باشید.

2- برای خودتان پارتنر بومی انگلیسی زبان پیدا کنید

گام دوم در جهت یادگیری صحبت کردن به زبان انگلیسی یا آموزش زبان انگلیسی مکالمه، پیدا کردن یک شریک و یا اصطلاحا همان پارتنر مکالمه (پارتنر زبان انگلیسی) است. این گام را بعد از مکالمات آنلاین استارت بزنید، چرا که اولین قدم شما برای داشتن یک مکالمه واقعی است. از ساده‌ترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه استفاده کنید و کم‌کم از مکالمات و جملات سخت‌تر استفاده کنید.

در مرحله قبل، شما می‌توانستید در حین تایپ کردن از ابزارهایی مثل گوگل ترنسلیت استفاده کنید اما در مکالمه مستقیم شما بی درنگ باید از آنچه در دایره لغات خود دارید استفاده کنید.

حال دقت کنید که پارتنر شما می‌تواند کسی باشد که به خوبی می‌تواند با شما مکالمه انجام دهد اما یک فرد غیر بومی است و یا می‌تواند یک فرد بومی انگلیسی زبان باشد. اگر می‌خواهید از دانش پارتنر خود استفاده بیشتری ببرید، از یک فرد بومی انگلیسی زبان کمک بگیرید. اما چرا می‌گوئیم که این پارتنر بهتر است بومی باشد؟

چرا که افراد بومی شما را در جزئیات و ریزه کاری‌های یک ترجمه خوب یاری می‌کنند اما یک فرد غیرانگلیسی زبان تنها می‌تواند شما را در ترجمه آسانتر عباراتی که به راحتی ترجمه نمی‌شوند یاری کند. از طرفی مکالمه چهره به چهره با یک فرد بومی، باعث می‌شود حتی تغییرات چهره و زبان بدن او بر یادگیری شما تاثیر بیشتری بگذرد تا یک فرد غیر بومی.

پارتنر-بومی-برای-مکالمه-انگلیسی

اما ممکن است از خود بپرسید که افراد بومی انگلیسی زبان را چگونه پیدا کنیم و چگونه ممکن است که یک فرد بومی زبان به ما زبان انگلیسی آموزش دهد؟ یا بهتر است بگوئیم چطور افراد native برای انگلیسی صحبت کردن پیدا کنیم؟

پاسخ این است که درست مشابه با موقعیت شما که نیاز به آموزش مکالمه زبان انگلیسی را دارید، افرادی وجود دارند که نیاز دارند و یا علاقه مند هستند که زبان فارسی را بیاموزند. این افراد که در حقیقت به آنها پارتنر تبادل زبان نیز گفته می‌شود، بهترین پارتنرها برای شما هستند. نحوه دسترسی شما به این افراد از طریق سایت‌های پیدا کننده پارتنر زبان و یا برخی اپلیکیشن‌ها وجود دارد.

آموزش-آنلاین-مکالمه-انگلیسی

پس از اینکه پارتنر خود را پیدا کردید، حواستان باشد که نحوه سوال پرسیدن شما در پاسخی که از طرف مقابل‌تان دریافت می‌کنید، تاثیر می‌گذارد. بعنوان مثال اگر می‌خواهید ترجمه صحیح عبارتی را به زبان مادری خودتان بدانید بهتر است بجای اینکه بگوئید معنای این جمله چه می‌شود بگوئید این عبارت در زبان مادری به چه معناست؟

و یا بجای اینکه بگوئید معنای فلان کلمه چه می‌شود؟ بگوئید معنای فلان کلمه در این عبارت چه می‌شود؟ همچنین بجای اینکه بگوئید چه گفتید؟ بگوئید دقیقا منظورتان از این جمله چه بود؟ اینها سوالاتی است که شما می‌توانید از پارتنر تبادل زبان خود بپرسید.

3- در دوره‌های بحث آزاد شرکت کنید

برای تمرین مکالمه انگلیسی در هر موقعیتی شروع به صحبت کنید. بله، گام سوم برای یادگیری و آموزش مکالمه زبان انگلیسی ساده این است که خودتان را در موقعیت مکالمه قرار دهید و شروع به صحبت کردن کنید. درست مانند شرکت در گروه‌های مکالمه با بحث آزاد یا همان Free discossion.

شاید احساس کنید که شروع به مکالمه کردن هنوز زود است. اما بهتر است توجه کنید که مبنای این توصیه، درست مانند یاد گرفتن شناست. چرا که گفته می‌شود اگر می‌خواهید شنا یاد بگیرید، پس باید به داخل آب بپرید. مرکز زبان ایرانیان در مجموعه دوره‌های آموزشی خود به طور تخصصی کلاس های مکالمه آزاد برگزار می‌نماید که می توانید با شرکت در این کلاس ها مکالمه خود را تقویت کرده و زبان انگلیسی را همچون زبان مادری صحبت کنید.

آموزش-مکالمه-انگلیسی

چرا که شما هر چه بیشتر انگلیسی بشنوید و صحبت کنید بهتر یاد خواهید گرفت. در این بین ممکن است چند عبارت مفید مورد نیازتان باشد که به دیگران بفهمانید در حال آموزش مکالمه زبان انگلیسی هستید. بنابراین ممکن است بخواهید این عبارات را به خاطر بسپارید. برخی از این جملات عبارتند از:

I’m learning English, Please speak slowly.

What does ~ mean? Can you repeat that please?

Thanks for being patient with me!

در این مرحله دقت کنید که همواره در مورد چگونگی استفاده از عبارات در میان جمع دوستان خود سوال کنید، نه در مورد چرایی. چراکه افراد غیر بومی زبان نمی‌توانند به شما توضیح دهند که چرا استفاده صحیح از عبارتی اینگونه است. بلکه اینگونه سوال‎ها را باید از پارتنر زبان خود بپرسید.

نکته دیگری که باید آنرا متذکر شویم این است که در این دوره‌ها نگران درستی بودن جملات خود نباشید، چرا که مهمتر از درست بودن، درست درک کردن و توانایی انتقال ایده‌ها و نظرات خود به دیگران است.

آموزش-بحث-آزاد-زبان

یک توصیه مهم! یک توصیه ما به شما در گروه‌های مکالمه با بحث آزاد این است که در هنگام مکامله کلمات جدیدی که یاد می‌گیرد را ننویسید. اینکار هر چند وسوسه انگیز است، اما شما را از گفتگو دور می‌کند. بنابراین اینکار را نکنید! بجای آن بهتر است با گوشی خود مکالمات را ضبط کنید و بعدا آن را یادداشت کنید. بخاطر بسپارید که اگر کلمه‌ای بسیار مفید باشد احتمالا دوباره آنرا خواهید شنید.

4- شروع به نوشتن فیلم نامه کنید

فیلم نامه نوشته‌ای است که گفتگوی میان افراد را دربردارد. بنابراین اینکه شروع به نوشتن فیلم نامه کنید، می‌تواند به شما کمک کند تا در حین مکالمه با دیگران از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار باشید. در شروع، تنها کاری که باید انجام دهید، این است که یک سناریو انتخاب کنید و در مورد تمام چیزهای مختلفی که ممکن است در این شرایط نیاز به گفتن داشته باشد، بنویسید.

برای-آموزش-مکالمه-انگلیسی-بنویسید

به عنوان مثال اگر با دوستان خود می‌خواهید به یک قرار دوستانه یا کاری بروید، در مورد موضوع گفتگو یک سناریو بنویسید و تمام چیزهایی که ممکن است نیاز باشد را از قبل بنویسید. دقت داشته باشید که این نوشته ها و سناریو دقیقا آن چیزی نیست که شما در واقعیت از آن استفاده کنید. بلکه تنها یک آمادگی برای بالا بردن اعتماد بنفس شماست.

یک ایده برای اینکه بتوانید به خوبی سناریو طراحی کنید این است که زیاد فیلم ببینید و به مکالمات آنها دقت کنید. آموزش مکالمه انگلیسی با فیلم و استفاده از فیلم ها برای بهبود مکالمات انگلیسی یک روش ایده ال است. چرا که فیلم‌ها در سطوح سازمان یافته‌ای برای زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته در دسترس عموم قرار دارند. برای مرور نکات مهم یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، کلیک کنید.

5- موضوعات مورد علاقه خود را مطالعه کنید.

اینکه شروع به مکالمه زبان انگلیسی کنید، تنها برای یادگیری لغات جدید نیست. بلکه بیشتر برای یادگرفتن “برقراری مکالمه” است. حال برای افزایش اعتماد به نفس خود و افزایش دامنه لغات خود به هنگام مکالمه، علاوه بر سناریو نویسی می‌توانید از افزایش دانش عمومی خود بوسیله خواندن و مطالعه کردن استفاده کنید.

ابتدا از موضوعاتی که به آنها علاقه دارید شروع کنید. اینکار دایره لغات شما به هنگام مکالمات را تا حد خوبی افزایش می‌دهد. ممکن است بپرسید که برای مطالعه از چه منابعی بهتر است استفاده کنیم؟

مطالعه-کنید-تا-مکالمه-انگلیسی-یاد-بگیرید

پاسخ این است که مجلات، روزنامه برای شروع خوب هستند اما برای مطالعه بیشتر می‌توانید به بلاگ‌های شخصی افراد بومی عادی سری بزنید. علاوه بر آن میتوانید به حساب‌های کاربری انگلیسی زبان در رسانه‌های اجتماعی بروید، در مورد موضوعات مطرح شده، نظرات پیرامون آن را مطالعه کنید و حتی نظر خود را برای آنها بفرستید و از اینکار هرگز نترسید.

6- از فرهنگ لغات عامیانه استفاده کنید.

وقتی که می‌گوئیم می‌خواهیم از طریق روش‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی مکالمه خود را تقویت کنیم، منظور این است که بتوانیم مانند افراد بومی صحبت کنیم. بنابراین باید ببینیم افراد بومی در مکالمات روزمره خود واقعا از چه لغاتی استفاده می‌کنند.

بخاطر داشته باشید که همانند وجود لهجه منطقه‌ای در ایران، برای لغات عامیانه انگلیسی نیز ممکن است بنا به موقعیت‌های مختلف منطقه‌ای تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. 3 نمونه دیکشنری معروف لغات عامیانه Dare Dictionary، Online Slang Dictionary و Urban Dictionary می‌باشد.

دیکشنری-عامیانه-برای-یادگیری-مکالمه-انگلیسی

7- واژگان را بر اساس نیاز بیاموزید.

بسیاری از زبان آموزان همواره در حال مرور لغات و لیست واژگان کتاب‌های درسی و کتاب‌های کار هستند. در واقعیت چقدر از این کلمات را در مکالمات خود نیاز دارید و استفاده می‌کنید؟

اگر ترجیح می‌دهید لیستی از واژگان را همراه خود داشته باشید، بهتر است این لیست از کلماتی انتخاب شده باشند که در مکالمات روزمره از آنها استفاده می‌کنید. به این منظور کتاب هایی در بازار وجود دارند که البته در نام این کتاب ها اعدادی است که شاید در ابتدا شما را به وحشت بیندازد.

مثل 1000 لغت ضروری یا 5000 لغت متداول در زندگی روزمره. بنابراین ضمن اینکه تهیه این کتاب‌ ها را به شما توصیه می‌کنیم، یادآوری می‌کنیم که از اعداد بزرک 1000 لغت نترسید، چرا که بیشتر آنها را از قبل می‌دانید.

واژگان-را-بر-اساس-نیاز-بیاموزید

8- از متردافات و متضادها استفاده کنید.

تا این مرحله از آموزش مکالمه زبان انگلیسی یادگرفته‌اید که چگونه مانند یک فرد بومی انگلیسی صحبت کنید. چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم و چگونه اعتماد بنفس خود را بالا ببرید.

اما بازهم گاهی ممکن است که در هنگام مکالمه نتوانید آنگونه که انتظارش را دارید، ظاهر شوید. و یا ممکن است لغاتی که می‌خواهید از آن ها استفاده کنید به ذهنتان نرسد. در چنین شرایطی توصیه ما به شما این است که برای انتقال مفهوم خود بروی خود مفهوم تکیه نکنید.

بلکه می‌توانید منظور خود را با مترادف و یا متضاد کلمات ادا کنید. اصطلاحا در زبان انگلیسی گفته می‌شود که در مکالمه یاد بگیرید جعل کنید یا بعبارتی Learn to fake it.

مکالمه-زبان-انگلیسی

سایر دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزش و تقویت زبان انگلیسی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید