یادگیری زبان ترکی با 9 نکته و ترفند اساسی

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

آموزش زبان ترکی استانبولی – امروزه افراد زیادی به دنبال یادگیری زبان ترکی و آموزش آنلاین ترکی استانبولی هستند. شاید تا یک دهه پیش اگر به کسی می‌گفتیم که به دنبال مؤسسه آموزش زبان ترکی می‌گردیم کمی عجیب‌وغریب نگاهمان می‌کرد. چرا که از نظر ما آن زبان‌هایی که ارزش یادگیری داشتند زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و … بودند.

جالب است بدانید در سال های اخیر تمایل افراد به سفر و یا حتی مهاجرت به ترکیه چندین برابر شده است. از این رو درخواست برای یادگیری و آموزش زبان ترکی به فارسی افزایش یافته است.

همچنین قشر بیشتری از مردم که امکان، شرایط و هزینه مهاجرت به اروپا و آمریکا را ندارند نزدیک‌ترین و بی‌دردسرترین کشور را انتخاب می‌کنند که همان کشور ترکیه است.

برای ادامه زندگی در ترکیه و یافتن شغل دانستن زبان ترکی استانبولی , آموزش زبان ترکیه ای الزامی است. برخی معتقدند که به دلیل مشترکات فرهنگی و زبانی که ما با مردمان ترکیه داریم یادگیری زبان ترکیه‌ای کار سختی نخواهد بود.

با ما در آموزشگاه زبان ایرانیان، بهترین آموزشگاه زبان آنلاین در تهران همراه باشید تا ترفندهای اساسی یادگیری ترکی استانبولی یا به عبارتی آموزش رایگان ترکی استانبولی را بیاموزید.

آموزش زبان ترکی استانبولی

ترکی زبانی از ترکستان تا ترکیه

زبان ترکی استانبولی از شاخه زبان‌های جنوب غربی یا اوغوز است. در کشورهای ترکیه، قبرس شمالی، بخش‌هایی از عراق، یونان و … مردمانی هستند که به این زبان تکلم می‌کنند. می‌توان گفت که حدود 88 میلیون نفر در سرتاسر جهان گویش ترکی استانبولی دارند. زبان مجارستانی تأثیر غیرقابل‌انکاری بر زبان ترکی گذاشت.

یادگیری ترکی استانبولی با زیرنویس فارسی و ترکی

بخوانید تا بیشتر بدانید: یادگیری زبان چقدر طول میکشد

در این زبان که به یادگار از امپراتوری عثمانی باقی‌مانده و رسم‌الخطش عربی بود کلمات زیادی از زبان فارسی، یونانی و … وجود داشت. هنگامی‌که آتاتورک به ریاست جمهوری رسید اولاً که خط را به خط لاتین تغییر داد و از طرف دیگر این کلمات بیگانه را تا حد توانش از زبان ترکی حذف کرد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: ترجمه فارسی به ترکی استانبولی صوتی

البته در ترکیه افرادی که شاید امروزه در حدود 80 سال سن داشته باشند به ترکی عثمانی صحبت می‌کنند و درک آن توسط نسل‌های جوان کمی مشکل به نظر می‌رسد تا حدی که سخنرانی آتاتورک در سال 1927 برای نسل جوان به ترکی نوین ترجمه شد.

آموزش زبان ترکیه ای با تلفظ

بخوانبد تا بدانید: یادگیری زبان انگلیسی از پایه تا پیشرفته

معمولاً کسانی که تازه آموزش زبان ترکی را شروع می‌کنند کمی با یادگیری اعداد مشکل‌دارند. با تمرین این مشکل نیز مرتفع می‌شود.

9 نکته و ترفند اساسی برای یادگیری ترکی استانبولی

ترقندهای-یادگیری-زبان-ترکی

1- یادگیری زبان ترکی -هر حرفی در زبان ترکی یک صدا دارد

الفبای زبان ترکی همان‌طور که پیش‌تر گفتیم لاتین است و 29 حرف دارد. در این الفبا شما اثری از آثار حروف x,w و q نمی‌بینید. تلفظ خ و ق که در زبان فارسی موجود است را در زبان ترکی نمی‌شنوید. هر حرفی که در این زبان می‌بینید تنها بیانگر یک نوع صداست.

مثلاً در زبان انگلیسی sh دو حرف است و یک صدا یعنی صدای ش. چنین چیزی در زبان ترکی وجود ندارد. به همین دلیل پس از اینکه الفبای ترکی را به‌خوبی یاد گرفتید می‌توانید هر چه نوشته می‌شود را به راحتی خوانده و تلفظ کنید.

دوره‌های آموزشگاه زبان ایرانیان: آموزش آنلاین زبان اسپانیایی

یادگیری-ترکی-استانبولی-با-ترفندهای-ساده

بخوانید تا بدانید: صفر تا صد آموزش زبان آلمانی

2- یادگیری زبان ترکی – هر حالتی یک کلمه مجزا دارد

در زبان ترکی برای هر حالتی کلمه و واژه مجزایی وجود دارد. برای مثال وقتی در مورد خستگی صحبت می‌کنیم، خستگی روحی با خستگی جسمی متفاوت بوده و یک واژه جداگانه دارد. مثلاً در زبان فارسی ما به خواهر، خواهر می‌گوییم و بزرگ‌تر یا کوچک‌ترش فرقی ندارد اما در زبان ترکی خواهر بزرگ‌تر آبلا و خواهر کوچک‌تر کیزکاردِش نامیده می‌شود. البته در زبان ترکی برعکس بیشتر زبان‌های اروپایی یا عربی، جنسیت وجود ندارد.

یادگیری-زبان-ترکی---هر-حالتی-یک-کلمه-مجزا-دارد

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین ساعت برای یادگیری زبان انگلیسی

3- یادگیری زبان ترکی – حرف «گ» در زبان ترکی تلفظ نمی شود

اگر بخواهیم این زبان را با فارسی مقایسه کنیم همان‌طور که در زبان ما حرف واو در برخی کلمات مثل خواهر و خواب تلفظ نمی‌شود حرف یوموشاک گ نیز در زبان ترکی تلفظ نمی‌شود.
روشن‌ترین مثال نام رئیس‌جمهور ترکیه است که در زبان ترکی اردوآن تلفظ شده و ما آن را اردوغان یا اردوگان تلفظ می‌کنیم درحالی‌که حرف گ صدایی ندارد.

تلفظ-حروف-هنگام-یادگیری-زبان-ترکی

4- یادگیری زبان ترکی – Duolingo را روی گوشی خود نصب کنید

Duolingo یک نرم افزار آموزش رایگان انواعی از زبان های گوناگون دنیا از جمله ترکی استانبولی است و با نصب این برنامه شما می توانید زبان ترکی را با تمرین روزانه 5 دقیقه بیاموزید. برای آموزش زبان ترکی در ابتدا باید از میان 24 زبان موجود، زبان ترکی را انتخاب کنید و سپس به آموزش این زبان بپردازید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: نرم افزار افزایش دایره لغات انگلیسی

بهتر است بدانید برای استفاده از این نرم افزار بایستی به زبان دیگری مانند انگلیسی مسلط باشید چرا که در این نرم افزار زبان فارسی تعریف نشده است.

نرم-افزار-مناسب-یادگیری-زبان-ترکی

5- یادگیری زبان ترکی – موسیقی به زبان ترکی گوش دهید

ازآنجایی‌که ما مشترکات فرهنگی با کشور ترکیه داریم و از قدیم‌الایام به موسیقی و سینمای این کشور علاقه داشته‌ایم برای تقویت زبان ترکی به مشکلات زیادی برنمی‌خوریم و می‌توان گفت در مقایسه با زبان‌های انگلیسی و فرانسوی یادگیری و آموزش زبان ترکی برای ما راحت‌تر است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

6- یادگیری زبان ترکی – همیشه به هدف تان فکر کنید

آغاز یادگیری هر زبانی کمی سخت به نظر می‌رسد اما داشتن انگیزه کافی این سختی‌ها را مرتفع کرده و با ادامه دادن مسیر زبان‌آموز مشتاق می‌شود تا دیگر زوایای این زبان جدید را نیز کشف کند.

گاهی هم ممکن است خسته‌کننده شود به هر حال روزهایی پیش می‌آید که از انجام کارهایی که عاشقانه دوستشان داریم خسته می‌شویم. در این شرایط به نتیجه تمرکز کنید. یادگرفتن هر زبان جدیدی شما را به چند میلیون آدم دیگر نزدیک‌تر می‌کند.

دوره‌های مرکز زبان ایرانیان: کلاس آنلاین فرانسه

یادگیری-زبان-ترکی

7- یادگیری زبان ترکی – با افراد ترکی زبان ارتباط بگیرید

می‌توانید دوست‌هایی از کشورهای دیگر پیدا کرده و با آن‌ها معاشرت کنید. ازآنجایی‌که کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و برای رفتن به این کشور نیاز به ویزا و صرف هزینه‌های زیاد ندارید جهت تمرین و افزایش مهارت‌های زبانی به ترکیه سفر کنید و زمان زیادی را در خیابان‌ها و صحبت با مردم بگذرانید. در محیط بودن شما را سریع‌تر راه می‌اندازد. برای خودتان این فرصت را مهیا کنید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: مراحل گرفتن آیلتس

آموزش-ترکی-استانبولی

8- یادگیری زبان ترکی – فیلم ها را به زبان ترکی ببینید

فیلم‌های ترکی با زیرنویس ببینید. البته چون تماشای فیلم در این‌گونه موارد جنبه آموزشی دارد باید کمی متفاوت‌تر عمل کنید. یعنی به‌جای اینکه بر روند داستان و سناریو تمرکز کنید حواستان را به دیالوگ‌ها بدهید. نوع تلفظ، اصطلاحات و واژه‌هایی که ردوبدل می‌شود. یک فیلم را به چند قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را چند بار ببینید.

برای-یادگیری-زبان-ترکی-فیلم-به-زبان-ترکی-ببینید

شاید خسته‌کننده باشد اما وقتی‌که تأثیر شگرف این کار بر پیشرفت زبانی خود ببینید حتماً ادامه خواهید داد.

9- یادگیری زبان ترکی – از یک آموزشگاه معتبر کمک بگیرید

آموزش آنلاین زبان ترکی در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته انجام می‌گیرد. مدت زمانی که برای رسیدن از سطح مبتدی تا پیشرفته نیاز دارید کاملاً به سبک یادگیری و زمانی که به این داستان اختصاص می‌دهید بستگی دارد. از فرصت‌هایتان استفاده کنید و به آنچه دلخواهتان است دست یابید.

آموزش زبان ترکی از طریق مؤسسات مختلف صورت می‌پذیرد به ویژه از زمانی که زبان‌آموزان ترکی افزایش پیدا کرد اکثر مؤسسات آموزشی خدمات مربوط به آموزش زبان ترکی را ارائه می‌دهند. تا آنجا که آموزش آنلاین ترکی کودکان نیز به سرعت افزایش یافته و توجه ویژه ای به این مسئله می شود.

بخوانید تا بیشتر بدانید: آموزش مکالمه زبان انگلیسی سریع

آموزش-آنلاین-ترکی-استانبولی

این خدمات را به صورت خصوصی یا آنلاین نیز می‌توانید دریافت کنید. معمولاً هزینه‌ای هم که بابت یادگیری زبان ترکی استانبولی می‌پردازید در مقایسه با سایر زبان‌ها کمتر است. این مسئله کمک می‌کند تا از لوازم کمک‌آموزشی بیشتری استفاده کنید.

آموزش ترکی استانبولی با فیلم

لیست دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزشی ترکی استانبولی

مقالات مشابه

 • احمد حسین

  این زبان یک زبان دل چسب است

  پاسخ
  • admin

   سلام دوست عزیز
   کاملا حق باشماست و در عین جذاب بودن، یادگیری زبان ترکی یکی از واجبات الان کشور ما شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید