یادگیری زبان با فیلم + محبوبترین فیلم ها

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

چگونه با فیلم زبان یاد بگیریم؟ یادگیری زبان با فیلم یکی از مؤثرترین راه برای تقویت مکالمه است. حتما بارها از دوستان و اطرافیان خود شنیده‌اید که یادگیری زبان انگلیسی با فیلم و سریال بسیار راحت است.

اما حقیقتا مهم است که چه فیلم‌هایی برای آموزش زبان انگلیسی مفید هستند، نحوه دیدن فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی چگونه است و سوال اساسی تر این که چگونه دیدن فیلم باعث آموزش مکالمه زبان انگلیسی خواهد شد؟

بسیاری از ما با استفاده از دیدن فیلم توانسته‌ایم سطح زبان خود را بالاتر ببریم، یا اینکه از نظر دامنه لغات و حتی گرامر پیشرفت خوبی در خودمان احساس کرده ایم. علاوه بر این، با بسیاری از اصطلاحات انگلیسی (Idioms) از طریق دیدن همین فیلم ها آشنا شده ایم.

مرکز زبان ایرانیان در این مقاله علاوه بر بیان مهمترین نکات آموزش زبان با فیلم، 5 تا از بهترین فیلم ها را در این زمینه به شما معرفی می کند. با ما همراه باشید تا بدانید چگونه با فیلم انگلیسی یاد بگیریم؟

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

بسیاری از کارشناسان، آموزش زبان انگلیسی با فیلم را بهتر از مطالعه کتاب می‌دانند. با اینحال فراموش نکنید که آموزش با فیلم اگر به روش صحیح صورت نگیرد، کارایی ندارد و ممکن است حتی شما را دلسرد کند.

حال، پیش از آنکه در مورد روش های آموزش زبان انگلیسی با فیلم صحبت کنیم، بهتر است بدانیم چرا این کارشناسان اینگونه فکر می‌کنند؟

یادگیری زبان با فیلم

قرار گرفتن در محیط واقعی

یادگیری زبان با فیلم می‌تواند یک محیط واقعی را برایتان تداعی کند. تمامی مکالماتی که در بین بازیگران فیلم رد و بدل می‌شود، مثال‌هایی واقعی از زبان انگلیسی هستند که در شرایط واقعی قرار گرفته اند.

مهمترین نکات یادگیری زبان با فیلم-min

منعطف بودن

منعطف بودن آموزش زبان انگلیسی با فیلم به این معناست که امروزه ابزار استفاده از فیلم در دسترس تمام افراد وجود دارد. شما می‌توانید یک فیلم با زبان اصلی را از طریق تلویزیون، تلفن همراه، لپ تاب و کامپیوترهای شخصی در هر موقعیتی ببینید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: فری دیسکاشن چیست؟

بصری بودن فیلم

آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با فیلم در واقع نوعی آموزش بصری است که عبارات و گرامر زیان انگلیسی در قالب و چارچوب فیلم برای ما نشان داده می‌شود.

تقویت همزمان مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ

در متدهایی که شما را مجبور به یادگیری لغات جدید و اصول گرامری بر مبنای کتب قدیمی می‌کنند، هنوز نتوانسته‌اند در طی یادگیری هیچ یک از مهارت‌های چهارگانه شما، اعم از لیسنینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و ریدینگ را تقویت ‌کنند.

بلکه شما مجبورید برای بهبود این مهارت‌ها تمرینات مجزایی انجام دهید. اما مزیت بارز یادگیری زبان انگلیسی با فیلم این است که همزمان مهارت لیسنینگ شما را تقویت می‌کند.

از طرفی اگر با کسانی که از این طریق آموزش دیده‌اند، صحبت کنید؛ پیشرفت قابل توجه اسپیکینگ آنها را نیز متوجه خواهید شد.

آنها از طریق حافظه تصویری خود، به خوبی از لغات و اصطلاحات در مکالمات خود استفاده می‌کنند و از این روش جهت آموزش مکالمه انگلیسی بهره کافی را می برند.

بخوانید تا بیشتر بدانید: مدت زمان یادگیری زبان
چگونه با فیلم زبان یاد بگیریم-minچگونه با فیلم زبان یاد بگیریم-min

کاربرد نقش دستوری کلمات

مشکلی که آموزش با مطالعه کتاب دارد این است که شما یاد می‌گیرید معنی فلان لغت چه می‌شود، اما بجز مثال هایی ساده، یاد نمی‌گیرید که این لغات در واقعیت در کجا و چگونه استفاده می‌شوند.

بعنوان مثال شاید شما در کتابی با لغت ” دور ریختن” آشنا شوید. اما در واقعیت چون نمی‌دانید این لغت در کجا و چگونه باید استفاده شود، براحتی آنرا به فراموشی می‌سپارید.

بنابراین شما با یادگیری زبان با فیلم تنها معنی لغات را نمی آموزید، بلکه یاد می‌گیرد کجا و چگونه از آن استفاده کنید اما هنگام دیدن فیلم باید حواستان باشد چگونه انگلیسی فکر کنید و لغات را در ذهن خود ترجمه نکنید .

بخوانید تا بیشتر بدانید: افزایش دایره لغات انگلیسی

روش های مختلف بیان جملات

حتما شما هم با این چالش روبرو بوده اید که وقتی استاد زبانتان شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌کند، برخی از کلماتی که ادا می‌کند را متوجه نمی‌شوید. در واقع ممکن است کلمات در کنار هم با آواهای مختلفی ادا شود.

این موضوع در واقع آشنایی با آوا شناسی است و تنها راه آشنایی با آن، دیدن فیلم و گوش دادن به موسیقی است. بنابراین یادگیری لغات تنها از طریق مطالعه کتاب، نمی‌تواند آوای آن را بدرستی به شما آموزش دهد.

زبان با فیلم

بهترین روش‌ یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

اگر تاکنون به هر دلیلی، متد یادگیری زبان برایتان کسل کننده شده است و یا اغلب نکاتی که خوانده‌اید را فراموش می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم برای یکبار هم که شده با فیلم دیدن، زبان انگلیسی را بیاموزید. باز هم تاکید می‌کنیم که این روش اگر به طور صحیح بکار نرود، ممکن است نتیجه چندانی نداشته باشد.

حال که نسبت به مزایای این روش نسبت به دیگر روش‌ها مطلع شدید، وقت آن است که از راه و روش صحیح آن نیز صحبت کنیم. بهترین روش یادگیری زبان با فیلم چیست؟

مزایای یادگیری انگلیسی با فیلم-min

مرحله اول: ابتدا فیلمی در ژانری که مورد علاقه شماست را انتخاب کنید. این فیلم را یکبار به صورت کامل ببینید و از آن لذت ببرید. سپس فیلم را به چند بخش کوتاه تقسیم کنید. سپس بخش اول را همراه با زیر نویس انگلیسی ببینید. پس از آن، لغات جدید فیلم را یادداشت کنید و آنها را در میان نمایش فیلم با خود تکرار کنید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: آزمون آیلتس در ایران

مرحله دوم: برای بار دوم قسمت اول فیلم را بدون زیرنویس ببینید و سعی کنید لغات جدید را همراه با فیلم تمرین کنید.

در واقع با توجه به اینکه جملات فیلم برای شما لو رفته است، می‌توانید همراه با فیلم کلمات را تکرار کنید. در این مرحله هدفمان با حذف زیرنویس این است که تلفظ خود را بر اساس فیلم تقویت کنیم.

فیلم با زبان اصلی و یادگیری زبان انگلیسی-min

مرحله سوم: پس از انجام مراحل فوق، نوبت به استفاده از تکنیک سایه می‌رسد. تکنیک سایه را یکبار همراه با زیرنویس و یک بار بدون آن انجام دهید.

پس از انجام این مراحل نوبت استراحت است. پس از آن بخش دوم فیلم را آماده کنید و تمامی مراحل قبل را برای آن تکرار کنید. با انجام این روش خواهید دید که یادگیری زبان انگلیسی با فیلم از جذابیت بالای برخودار است.

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین فیلم های آموزش زبان انگلیسی متناسب با سطح انگلیسی شما زیاد هستند. ما در اینجا بهترین و محبوب‌ترین فیلم ها در ژانرهای مختلف را به شما معرفی خواهیم کرد.

1- The King’s Speech

این فیلم که یکی از بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی است، در مورد اتفاقات و مشکلاتی است که برای پادشاه جورج ششم اتفاق می افتد.

جملات در این فیلم کاملا بریده بریده و غیر‌پیوسته ادا می‌شود و برای زبان‌آموزان مبتدی بسیار توصیه می‌شود.

The King’s Speech از بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان انگلیسی مبتدی است.


2- jurassic park

این فیلم آموزشی زبان انگلیسی، ژانر علمی-تخیلی دارد. موضوع داستان دایناسورهایی هستند که تعدادی دانشمند در یک جزیره آنها را شبیه سازی کرده اند.

اما به علت اشتباه و سهل انگاری، تعدادی از این دایناسورها آزاد می‌شود. از سوی دیگر با این اتفاق، باید بازدیدکنندگان باید برای نجات خود راهی پیدا کنند.

در مجموع این فیلم به شما در یادگیری لغات علمی کمک زیادی می‌کند.


3- Friends

فرندز یک فیلم انگلیسی برای تقویت زبان مبتدی است. فیلم فرندز از آن دسته فیلم هایی است که شاید خودتان و یا اطرافیان تان آن‌را برای چندین بار دیده باشید.

ژانر اصلی این فیلم کمدی است. داستان فیلم اتفاقات جالب و خنده داری است که برای شش دوست می افتد.

در این سریال شما می‌توانید اصطلاحات روزمره زندگی را براحتی بیاموزید و به طور کلی با دیدین این فیلم می‌توانید اطلاعات عمومی خودتان را هم بالا ببرید.


4- Harry Potter

هری پاتر فیلمی از مجموعه رمان‌های هری پاتر در ژانر ماجراجویی، هیجانی و عاشقانه است. تلفظ و لغات این فیلم بگونه ای است که حتی برای کودکان نیز بخوبی ادا می‌شود.

برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم ، فیلم هری پاتر را برای کودکان خود نمایش دهید. چراکه حتی اگر تمام مراحل آموزش از قبیل یادداشت بردای را بدرستی انجام ندهند، باز هم برخی از اصطلاحات را به ذهن خود خواهند سپرد.

دوره‌های ایرانیان: آموزش آنلاین زبان کودکان

5- The Big Bang Theory

این فیلم نیز از محبوب‌ترین فیلم های کمدی ساخت آمریکا است. داستان تئوری بیگ بنگ در مورد 4 دوست دانشمند است که در زندگی روزمره خود اتفاقات جالبی برایشان می‌افتد.

شما با دیدن این فیلم که از بهترین فیلم آموزش زبان انگلیسی است، می‌توانید با اصطلاحات علمی آشنا شوید.

علاوه بر این، چون زندگی روزمره این دانشمندان که کمی هم متفاوت از افراد عادی است، باعث می‌شود لغات و اصطلاحات علمی را نیز یاد بگیرید.


این پیشنهادها محبوبترین فیلم ها برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با فیلم هستند. اما شاید بتوان گفت که با بهبود سطح زبان شما، دیدن هر فیلمی می‌تواند به یادگیری بیشتر شما کمک کند.

نحوه یادگیری زبان با فیلم

چگونه با فیلم زبان یاد بگیریم؟ برای یادگیری زبان با فیلم، علاوه بر انتخاب یک فیلم خوب، رعایت نکات فیلم دیدن نیز مهم استو در غیر این صورت آموزش کامل نخواهد شد.

1- اینکه شما در چه سطح زبانی باشید، هنگام دیدن فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی مهم است. چرا که شیوه آموزش شما ممکن است کمی متفاوت باشد.

پس برای اینکه آموزش شما موثرتر باشد، بهتر است نکاتی در مورد یادگیری زبان انگلیسی با فیلم را به شما یادآور شویم.

2- برای شروع، فیلم های ساده تر و جذاب تر را انتخاب کنید.

در این باره ما نیز پیشنهادات خود را در بخش بعدی به شما خواهیم گفت تا بهترین تجربه یادگیری زبان انگلیسی با فیلم را داشته باشید.

3- اگر مبتدی هستید، بار اول با زیرنویس فارسی ببینید

ولی اگر مبتدی نیستید حتما از زیرنویس انگلیسی استفاده کنید.

4- به زبان بدن و نحوه ادای کلمات توسط شخصیت های مختلف فیلم توجه کنید.

5- جملات و کلمات پرتکرار را حتما یادداشت برداری کنید.

معرفی فیلم هایی برای یادگیری انگلیسی-min

6- در انگلیسی 70 درصد معنای جملات بستگی به این دارد که چگونه بیان شود.

پس هنگام یادگیری انگلیسی با فیلم به تکیه های ادا شده در جملات دقت کنید.

در موقعیت های مختلف نحوه ادا کردن جملات می‌تواند متفاوت باشد.

بعنوان مثال I Love You را با سه لحن مختلف می‌توان بیان کرد:

-وقتی می‌خواهید نسبت به حس خود اعتراف کنید I…LOVE…YOU

وقتی در میان دعوا می‌خواهید بگوئید من واقعا عاشقت هستم، چرا باور نمیکنی! I LOVE you

وقتی می‌خواهید بگوئید بجز تو کس دیگری را دوست ندارم، تاکید شما بر روی you خواهد بود. I love YOU

آموزش زبان با فیلم

لیست دوره های زبان آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزش و تقویت زبان انگلیسی

مقالات مشابه

 • مهدی

  اگر به سایت https://urg.ir برید می تونید فیلم سریال دوستان رو ببینید و روی زیر نویس ها کلیک و معنیشو فورا ببینید. می تونید کلمات رو همونجا به لیست لایت باکستون اضافه و بعدا مرور کنید. ضمنا امکان انتخاب فیلم از کامپیوتر و مشاهده آفلاین هم موجود هست

  پاسخ
 • حمید

  بنظرم بهترین روش آموزش انگلیسی با فیلم اینه که بدون هیچ گونه زیرنویس چندین بار یه فیلم کوتاه رو ببینید. منکه نتیجه خوبی گرفتم گفتم به اشتراک بزارم

  پاسخ
 • شایان

  آموزش انگلیسی با فیلم بهترین راه اقزایش دامنه لغات هستش
  ولی منم توصیه میکنم اول بدون زیرنویس ببینید دفعه دوم با زیرنویس

  پاسخ
 • پونه

  ممکنه یه فیلم انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان معرفی کنید دوستان

  پاسخ
 • ندا

  چطور با فیلم زبان یاد بگیریم؟ من لیسینینگم خیلی ضعیفه میخوام تقویتش کنم

  پاسخ
 • رستمی

  بهترین فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی فقط فرندز

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید