حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا چند است؟

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان


حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا چند است؟ آیا می‌دانید برای مهاجرت به کانادا باید خود را به چه سطح زبانی برسانید؟ آیا اطلاع دارید علاوه بر آزمون آیلتس برای کانادا می‌توانید از چه آزمون‌های دیگری استفاده کنید؟ آیا نوع ویزا در نمره مورد قبول اداره مهاجرت کانادا تفاوتی ایجاد می‌کند؟

اگر قصد مهاجرت دارید، اولین گام اثبات توانایی لازم در درک و صحبت به زبان آن کشور است. همان‌طور که می‌دانید سال‌ها است که زبان انگلیسی به‌عنوان زبان بین‌المللی جهان شناخته می‌شود. از این رو، مهارت در زبان انگلیسی ( آموزش زبان انگلیسی ) مقدمه‌ای برای مهاجرت تحصیلی، کاری و اقامت دائمی به اغلب کشورها است. یک از کشورهای محبوب در میان مهاجران، کانادا است.

سؤالی که ذهن اغلب متقاضیان مهاجرت به این کشور را درگیر کرده آشنایی از حداقل نمره آیلتس برای کانادا است. در این مورد باید بدانید حداقل نمره با توجه به نوع ویزای درخواستی تعیین می‌شود. همراه ما در مرکز زبان ایرانیان بهترین آموزشگاه زبان در نیاوران باشید.

روش‌های مختلف برای مهاجرت به کانادا

کانادا به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی و کاری، به کشوری مناسب برای مهاجران تبدیل شده است. در نتیجه، اگر با افرادی که قصد مهاجرت دارند صحبت کنید مطمئناً مقصد اغلب آنان کانادا است. اما برای مهاجرت به کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد.

نمره-آیلتس-برای-کانادا

مهاجرت کاری، تحصیلی و خانوادگی، مهاجرت از طریق ازدواج یا تولد فرزند بخش عمده‌ای از برنامه‌های مهاجرتی دولت کانادا هستند. البته مهاجرت از طریق ازدواج یا حتی تولد فرزند با دشواری‌های فراوانی مواجه است و پروسه‌ای طولانی مدت خواهد بود. ما توصیه می‌کنیم برای اخذ ویزای کانادا از روش تحصیلی یا کاری اقدام کنید.

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان: دوره آموزش زبان انگلیسی

زیرا با این دو روش شما زودتر به هدف خود دست خواهید یافت. نکته مشترکی که برای تمام متقاضیان وجود دارد کسب حداقل نمره آیلتس برای کانادا است. البته این نمره در موارد مختلف تحصیل و کاری متفاوت خواهد بود.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که بیش از یک زبان رسمی دارد. اولین زبان رسمی این کشور، انگلیسی و دومین زبان رسمی آن فرانسه است. در نتیجه، متقاضی مهاجرت به کانادا باید مدرکی معتبر در یکی از دو زبان انگلیسی ( مدارک زبان انگلیسی )یا فرانسه را ارائه دهد.

با این حال، اگر فردی در هر دو زبان از تسلط کافی برخوردار است، می‌تواند یکی از آنها را به عنوان زبان اول و دیگری را به‌عنوان زبان دوم خود انتخاب کند. این گروه از افراد دارای امتیاز بالاتر هستند و ازاین‌رو شانس بیشتری در پذیرش درخواست مهاجرت دارند.

نمره-ایلتس-برای-مهاجرت-به-کانادا

بخوانید تا بیشتر بدانید: برای آیلتس از کجا شروع کنم؟

دولت کانادا برای پذیرش مهاجران شرط کسب حداقل نمره آیلتس برای کانادا را اولویت قرار داده است. این بدان معنی است که متقاضیان با انتخاب زبان اصلی خود موظف هستند حداقل نمره لازم در آزمون‌های معتبر را کسب و مدارک معتبر را به دولت کانادا ارائه دهند. بنابراین نمره آیلتس یک فاکتور اصلی برای اخذ پذیرش مهاجرت در کانادا است.

مدارک زبان انگلیسی معتبر برای پذیرش در کانادا

• مدرک CELPIP-General
• مدرک CELPIP-Academic
مدرک آیلتس IELTS -General & Academic
• مدرک TOEFL
• مدرک PTE

مدارک معتبر زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا

• مدرک Test d’évaluation de français
• مدرک Test de connaissance du français

دو آزمون آیلتس و PET، آزمون‌های معتبری هستند که دولت آمریکا آنها را معتبر و مورد تأیید می‌داند. در نتیجه افراد با برنامه‌ریزی مناسب و شرکت در کلاس‌های مناسب قادر خواهند بود حداقل نمره آیلتس برای کانادا را کسب کنند.

حداقل-نمره-آیلتس-برای-مهاجرت-به-کانادا

به این مورد نیز توجه داشته باشید که آزمون آیلتس دارای سه آزمون متفاوت است که نوع آزمون با توجه به نوع ویزا و درخواست متقاضی متفاوت خواهد بود. این آزمون‌ها عبارت‌اند از آزمون آکادمیک، جنرال و لایف اسکیلز. در انتها تأکید می‌کنیم که هر فرد با توجه به نوع مهاجرت خود، باید حداقل نمره مناسب را کسب کند.

به عبارت ساده، حداقل نمره آیلتس برای کانادا از طریق مهاجرت تحصیلی با حداقل نمره مناسب برای مهاجرت شغلی متفاوت است.

آیا نوع آزمون‌ آیلتس بسته به نوع ویزا متفاوت است؟

• آزمون آکادمیک: افرادی که تمایل دارند تحصیلات خود در مقطع کارشناسی یا مقاطع بالاتر در یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا ادامه دهند باید حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا را در این آزمون کسب کنند.

• آزمون جنرال: افرادی که هدف آنها از مهاجرت به کشوری مانند کانادا، ادامه زندگی یا تحصیل در مقطع قبل از کارشناسی است باید حداقل نمره را در این آزمون کسب کنند.

• آزمون لایف اسکیلز: کسب حداقل نمره آیلتس برای کانادا در این آزمون برای افرادی ضرورت دارد که متقاضی دریافت ویزای فامیلی ممبر یا Family Member هستند.

اگر در آزمون آیلتس آکادمیک که پرمتقاضی‌ترین نوع آزمون آیلتس است شرکت کنید و علاوه بر معتبر بودن نزد دانشگاه‌ها به جهت اخذ اپلای تحصیلی، میتوانید برای مهاجرت نیز آن را ارائه دهید.

حداقل-نمره-آیلتس-برای-کانادا

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان: آموزش آنلاین زبان آلمانی

اما از آنجاییکه که سطح واژگان و موضوعیت بخش‌های مختلف آزمون آیلتس آکادمیک نسبت به آزمون‌های آیلتس جنرال و لایف اسکیلز مشکلتر است، طبیعتا افرادی که در مسیر پیش روی خود قصد اپلای برای دانشگاه‌ها را ندارند، از آزمون‌های جنرال و لایف اسکیلز استقبال بیشتری می‌کنند. از طرفی، حداقل نمره آیلتس برای کانادا در این آزمون‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

لازم بذکر است که آزمون جنرال آیلتس علاوه بر مهاجرت و زندگی برای تحصیل در مقاطع متوسطه (پایینتر از کارشناسی) نیز مورد قبول کالج‌های کانادا است.

از طرفی آزمون لایف اسکیلز نیز بیشتر مخصوص کسانی است که قصد گرفتن اقامت برای انگلستان را دارند، اما چون به مراتب راحتتر از آزمون جنرال و کسب نمره آیلتس برای کانادا در آن آسانتر است، در کشور کانادا نیز برای دریافت ویزای خانواده از این نوع آزمون می‌توانید استفاده کنید.

ویزای خانواده به ویزایی گفته می‌شود که شما می‌توانید با استفاده از روابط خانوداگی مثل خواهر، برادر، همسر، فرزند و والدین درخواست ویزای از اداره مهاجرت کانادا را داشته باشید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: کاربرد مدرک آیلتس

اما ممکن است شما جزو آن دسته افرادی باشید که برای جذب در یک شغل ایده آل در کانادا اقدام کرده باشید. پس بهتر است بدانید که کشور کانادا به منظور جذب نیروی تخصصی برای بازار کار ویزایی مجزا مخصوص این افراد تحت عنوان اکسپرس اینتری کانادا درنظر گرفته است.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا بر اساس برنامه اکسپرس اینتری

در این مورد باید به یک نکته اشاره کنیم، از میان تمام آزمون‌های آیلتس، سیستم اکسپرس اینتری تنها نمره آزمون جنرال را می‌پذیرد. یعنی نمره آزمون آکادمیک در اکسپرس اینتری به هیچ عنوان قابل قبول نیست. آزمون جنرال به صورت دائمی و مرتب در تمام کشورهای جهان از جمله ایران برگزار می‌شود.

حداکثر نمره آیلتس برای مهاجرت کانادا در این آزمون 9 و حداقل نمره آیلتس برای اکسپرس اینتری نمره 6 است. شما با کسب این نمره مجوز ورود به سیستم اکسپرس اینتری را خواهید داشت اما این نمره امتیاز قابل توجهی به متقاضی نخواهد داد. از آنجا که رقابت در میان متقاضیان برای به کانادا بسیار بالا است، در نتیجه مناسب‌ترین نمره برای اکسپرس اینتری بالاتر 7 است.

دوره‌های آموزشگاه زبان ایرانیان: آموزش آنلاین اسپانیایی

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

نمره ایلتس برای دانشگاه های کانادا باید چند باشد؟ فردی که متقاضی ادامه تحصیل در کانادا است باید مدرک آیلتس آکادمیک را اخذ کند. اما حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است. اگر بخواهیم برای این نوع پذیرش نمره حداقل در نظر بگیریم نمره 5.5 است. اما توجه داشته باشید سطح دانشگاه‌ها در کشور کانادا با هم متفاوت است. در نتیجه، برای پذیرش در هر دانشگاه باید موفق به کسب حداقل نمره مد نظر همان دانشگاه شوید.

آزمون آیلتس شما برای اداره مهاجرت کشور کانادا تا 2 سال اعتبار دارد اما آیا می‌دانید حداقل نمره مورد نیاز در هر مهارت چقدر باید باشد تا در معادل گیری با سنجش سطح CLB (Canadian Language Benchmarks) بتوانید سطح بالای 7 را کسب کنید؟

دوره‌های آموزشگاه زبان ایرانیان: آموزش آنلاین ترکی استانبولی

تا به اینجا می‌دانیم که نمره آیلتس برای کانادا در مقاصد مهاجرتی باید بگونه ای باشد که معادل سطح 7 CLB باشد تا بتوانیم بگوئیم شرط زبان را پاس کرده‌اید. اما برای اینکه به طور مجزا در مورد هر سطح بدانید چه نمره‌ای را باید کسب کنید، بهتر است بدانید که سطوح CLB به طور کلی در 12 سطح بیان کننده مهارت زبان هستند که سطوح 1 تا 4 مبتدی، سطوح 5 تا 8 متوسط و سطوح 9 تا 12 پیشرفته را شامل می‌شوند.

در جدول زیر که مربوط به ارزیابی نمرات زبان برای متقاضیان نیروی کار ماهر به کاناداست، مشاهده می‌کنید که با چه نمراتی از 4 مهارت آزمون می‌توانید در سطوح CLB چه نمراتی را کسب کنید و در هر سطح از نظر کیفی چگونه هستید.

امتیاز سطح کیفیگفتارشنیداررایتینگریدینگسطح سنجش کانادا CLB
34تسلط بر آشنایی پیشرفته999912
34کافی بودن آشنایی پیشرفته9888.5 11
34آشنایی پیشرفته در حال توسعه8.57.58.5810
31شروع به آشنایی پیشرفته7877 9
23تسلط بر آشنایی متوسط6.576.56.58
17کافی بودن آشنایی متوسط66667
9آشنایی متوسط در حال توسعه5.55.55.556
6شروع به آشنایی متوسط5554 5
6تسلط بر آشنایی ابتدایی44.543.54
0کافی بودن آشنایی ابتدایی3.5332.53
0آشنایی ابتدایی در حال توسعه2221.52
0شروع به آشنایی ابتدایی11111

از این جدول اطلاعات زیادی می‌توان بدست آورد. از جمله اینکه حداقل نمره آیلتس برای کانادا نمره 6 آیلتس است که معادل سطح 7 CLB است. از طرفی بهتر است بدانید که اداره مهاجرت کانادا تمام رزومه شما را بررسی می‌کند و به پوینت‌های مثبت شما امتیاز می‌دهد.

دوره‌های مرکز زبان ایرانیان: کلاس آنلاین فرانسه

حال جالب است که بدانید اگر نمره آیلتس برای کانادا به قصد مهاجرت سطح 7 CLB را نتوانست پاس کند، اما همچنان تا سطح 4 CLB امتیازی به مجموعه امتیازات شما برای مهاجرت اضافه می‌شود. بعنوان مثال بر طبق جدول فوق می‌توان دید که هر چند نمره 4 CLB برای پاس شدن شرط زبان کافی نیست، اما در مجموع امتیازات شما، بازهم 6 پوینت مثبت به شما اضافه شده است.

اما از سطح 4 به پایین هیچ امتیازی به شما تعلق نخواهد گرفت. نکته آخر اینکه اگر سطح CLB شما 10، 11 و 12 باشد، همگی امتیاز 34 را برای شما به ارمغان خواهند آورد و با یکدیگر یکسان هستند.

اما جدول فوق برای نیروی کار ماهر در نظر گرفته شده است. در ادامه برای دو بخش دیگر یعنی خود اشتغالی فدرال و تجربه کانادایی نیز اطلاعاتی در اختیارتان قرار داده‌ایم.

نمره آیلتس برای کانادا در شرایط خود اشتغالی چیست؟

از آنجائیکه اکثر افراد برای مهاجرت غیرتحصیلی از طریق نیروی کار ماهر اقدام می‌کنند، این بخش را از دو بخش دیگر جدا نمودیم. در واقع اینطور باید بگوئیم که مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا در سه بخش قابل انجام است. بخش اول که متقاضیان بیشتری هم دارد، درخواست برای نیروی کار ماهر است.

اما بخش‌های دوم و سوم به ترتیب خود اشتغالی فدرال و مهاجرت برای تجربه کانادایی است. شما برای اینکه درخواست خود اشتغالی بدهید و با درخواست شما موافقت شود کافی است از ماکسیمم 100 امتیاز 35 امتیاز را کسب کنید که معیارهای 5 گانه ای در آن نقش دارند. تحصیلات، سابقه کار، سن، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه، انطباق پذیری.

از این میان با مهارت عالی در زبان انگلیسی می‌توانید تا سقف 24 امتیاز را از آن خود کنید. آزمون‌های ارزیابی شده در این بخش تنها CELPIP و آیلتس هستند. برای آشنایی کامل با آزمون CELPIP می‌توانید به مقاله اختصاصی آن با عنوان آزمون CELPIP کانادا در ایران مراجعه کنید.

آیا می‌دانید نمره آیلتس برای کانادا در این بخش، یعنی خود اشتغالی فدرال چگونه است؟ در جدول ذیل ریز نمراتی از هر 4 مهارت که از سطح 4 CLB به بالا باشد، به شما نشان داده ایم.

خواندننوشتارشنیدارگفتارسطح سنجش کانادا (CLB)
443.54.5۴
5545۵
5.55.555.5۶
66667
6.56.56.57.5۸
7778۹
۷.۵ الی ۹۷.۵ الی ۹۸ الی ۹۸.۵ الی ۹+۱۰

نمره آیلتس برای کانادا در برنامه کلاس تجربه کانادایی چیست؟

تجربه کانادایی یعنی اقامت در کانادا بعد از یک دوره کار 12 ماهه است که عبارت کامل انگلیسی آن Canadian Experience Class CEC و مخفف آنCEC می‌باشد. البته برای کسانی که در کانادا تحصیل می‌کرده‌اند نیز این فرصت وجود دارد، از طریق سیستم اکسپرس اقدام به گرفتن این نوع اقامت کنند.

برای افرادی که از این طریق بدنبال گرفتن اقامت خود هستند، بر حسب اینکه شغل آنها در چه دسته بندی قرار گیرد دو سطح CLB برایشان تعریف شده است. دسته A سطح 7 CLB و دسته B سطح 5 CLB

در جدول زیر نیز ریز نمراتی که باید در هر 4 مهارت کسب کنید نشان داده شده است که در برخی سطوح متفاوت از جدول سطح بندی خود اشتغالی فدرال و نیروی کار ماهر است.

ریدینگرایتینگلیسنینگاسپیکینگسطح سنجش کانادا (CLB)
5545۵
5.55.555.56
66667
6.56.56.57.58
77789
۷.۵ الی ۹۷.۵ الی ۹۸ الی ۹۸.۵ الی ۹+۱۰

نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا

یکی از روش‌هایی که می‌توان برای اخذ اقامت یا ویزای کانادا استفاده کرد اسکیل ورکر است. به این نکته توجه داشته باشید که یکی از مهم‌ترین عوامل برای مهاجرت به هر کشور، کسب اطلاع دقیق در مورد نرخ بیکاری و وضعیت اشتغال آن کشور است. کانادا کشوری است که نیاز شدید به نیروی کار دارد و مشکلی از بابت موضوع اشتغال برای مهاجران وجود ندارد. در بررسی‌های انجام شده در سال 2019 نرخ بیکاری کانادا 6.3 بوده است.

دریافت کار در کانادا از طریق امتیازبندی صورت می‌گیرد. این امر در بخشی تحت امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا انجام می‌شود. افراد متقاضی کار در کانادا باید از فاکتورهایی مانند سن، سابقه کار، نوع و میزان تحصیلات، سطح زبان، و تمکن مالی برخوردار باشند. در مورد حداقل مدرک تحصیلی لازم برای کار در کانادا متقاضی باید حداقل دارای مدرک دیپلم و معدل 12 در این مقطع باشد. اما افراد دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر امتیاز بیشتری برای یافتن کار مناسب خواهند داشت.

در مورد فاکتوری مانند سن، باید متقاضی در محدوده سنی کمتر از 40 سال قرار داشته باشد. سابقه کاری نیز نوعی امتیاز محسوب می‌شود. افرادی که دارای سابقه کاری حدود 5 سال باشند می‌توانند امید بیشتری برای اخذ ویزای کاری کانادا داشته باشند.

یکی دیگر از مواردی که کار در کانادا مهم است مهارت زبان در یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسه است. حداقل نمره آیلتس برای اسکیل ورکر کانادا در بخش کار 7 است. یعنی برای دریافت کار مناسب در کانادا باید نمره آیلتس فرد 7 یا بالاتر از آن باشد.

مدت اعتبار مدرک آیلتس

معمولاً نتیجه آزمون آیلتس تا دو روز بعد از برگزاری آزمون گزارش داده می‌شود. مدت اعتبار مدرک آیلتس برای سازمان‌ها و مراکز مختلف دو سال است. این مدرک پس از اتمام دوره دوساله فاقد اعتبار خواهد بود. تنها در صورتی می‌توان این مدرک را بعد از گذشت دو سال همچنان دارای اعتبار تلقی کرد که شما مدارک و اسنادی ارائه دهید که نشان دهد شما پس از آزمون آیلتس فعالیت مستمر در حوزه زبان داشته‌اید.

دلیل اعتبار دو ساله این مدرک نیز این است که برگزارکنندگان این آزمون بر این باور هستند که اگر فرد هیچ نوع فعالیت مداومی در حوزه زبان نداشته باشد، بعد از گذشت دو سال ممکن است مهارت‌های خود را از دست داده یا میزان مهارت‌های او با کاهش چشمگیری روبه‌رو شود. زیرا زبان مقوله‌ای فرار است. پس فراموشی امری طبیعی است. تنها راه پیشگیری از این فراموشی ممارست و تکرار است.

اما از آنجا که اغلب افراد بعد از آزمون آیلتس و کسب نمره مناسب، به تکرار و تمرین نمی‌پردازند پس بدیهی است که بعد از گذشت دو سال بسیاری از قابلیت‌های فردی خود در حوزه زبان انگلیسی را از دست بدهند.

تنها اساتید و مربیانی که بعد از آزمون، فعالیت دائمی و مستمر در حوزه یادگیری و تدریس زبان داشته‌اند نیاز به شرکت مجدد در آزمون آیلتس ندارند. در غیر این صورت، شرکت در آزمون آیلتس برای تمدید اعتبار آن ضروری خواهد بود. ما در این مقاله حداقل نمره زبان برای مهاجرت به کانادا را بررسی کردیم. اگر نظری یا سوالی در این خصوص دارید خوشحال میشویم در بخش دیدگاه آن را با ما در میان بگذارید.

لیست سایر کلاس های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات تخصصی زبان انگلیسی

مقالات مشابه

 • سلام.وقت بخیر .
  در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

  پاسخ
  • admin

   با سلام
   متوجه سوالتون نشدم
   ممکنه مجدد بفرمایید در مورد چی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید