برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟ احتمالا شما هم در ابتدای راهِ مراحل گرفتن مدرک آیلتس از انواع مدارک زبان انگلیسی هستید. پس حتما بارها از خود پرسیده‌اید که برای آیلتس از کجا شروع کنم و صفر تا صد مراحل گرفتن آیلتس چیست؟ از چه منابعی و چه روش‌هایی بهتر است استفاده کنم؟

این روزها که هزینه آزمون‌های بین المللی در واحد تومان رقم نسبتا بالایی شده است، قطعا نحوه مطالعه و قرار گرفتن در مسیر درست یادگیری زبان انگلیسی برای آزمون آیلتس نیز برای بسیاری از زبان آموزان دغدغه مهمی شده است.

بنابراین در این مقاله می‌خواهیم ابتدا در مورد نکات مهمی که پیش از شروع برای آیلتس باید به آنها توجه کنید، صحبت کنیم و بگوییم برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟ سپس مراحلی که در گرفتن آیلتس به شما کمک می‌کند را بیان کنیم و در انتها نکات تکمیلی این بحث را با هم خواهیم داشت.

برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟

6 نکته مهم برای شروع موفق مطالعه آیلتس

برای شروع آیلتس از صفر چکار باید کرد؟ باید برنامه داشته باشیم. برنامه ریزی برای خواندن آیلتس یکی از مهمترین و اولین قدم های سلف استادی زبان و آیلتس است. قطعا از خود می‌پرسید چگونه برای آیلتس برنامه ریزی کنیم؟

کافیست خودتان را باور کنید و به هدف و انگیزه تان ایمان داشته باشید. برنامه ریزی برای سلف استادی ایلتس شاید نیاز به مشورت داشته باشد اما کاری است که درنهایت باید خودتان از پس آن بربیایید. نکات زیر می‌توان برای شروع آیلتس بسیار به کمک‌تان بیاید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بازار کار مدرک آیلتس

1- ابتدا تعیین سطح کنید

برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟ ابتدا و پیش از شروع مطالعه جدی، باید سطح زبان خود را ارزیابی کنید. اغلب موسسات آموزشی که شما را برای این آزمون ها آماده می‌کنند، آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی مربوطه مثل آیلتس و تافل را دارند. این آزمون ها که مشابه آزمون اصلی ولی با تعداد سوالات کمتری برگزار می‌شود، می‌تواند معیاری برای برنامه ریزی شما در مهارت های 4 گانه یا به عبارتی برنامه ریزی برای خواندن آیلتس باشد.

موسسه زبان ایرانیان بهترین آموزشگاه زبان در نیاوران نیز علاوه بر ارائه برنامه ریزی و دوره‌های پیشرفته آمادگی آزمون آیلتس، از شما امتحان تعیین سطح خواهد گرفت.

2- به ددلاین های دانشگاه‌ها توجه کنید

اما چگونه برای آیلتس شروع کنیم؟ یا به عبارتی برای گرفتن آیلتس از کجا شروع کنیم؟ اگر قصد شما از گرفتن آیلتس برای ارسال نمره تان به دانشگاه‌هاست باید حواستان به ددلاین آن دانشگاه‌ها باشد.

اگر به موقع برای اپلای اقدام کنید و زمان کافی برای مطالعه زبان داشته باشید، در موفقیت شما بسیار موثر است. در هر صورت، پیش از آنکه شروع به خواندن کنید باید بدانید چقدر زمان برای مطالعه دارید.

تا-آزمون-آیلتس-چقدر-زمان-دارید

از طرفی، حتی اگر برای زندگی و یا کار به یک کشور خارجه سفر می‌کنید، اطلاع از زمان بندی سفرتان یک الویت برای برنامه ریزی زبان انگلیسی خواهد بود. پس یک نکته کلیدی پیش از آنکه بدانید برای آیلتس از کجا شروع کنم، همین زمان است!

3- منابع معتبر را پیدا کنید

از نگاه برخی افراد پروسه انتخاب منابع آزمون آیلتس هم جزوی از برنامه یادگیری زبان انگلیسی برای آمادگی آزمون آیلتس است. اما توجه کنید که یک برنامه ریزی منسجم و با کیفیت زمانی اتفاق خواهد افتاد که شما از منابع معتبری و موثقی استفاده کنید.

4- آزمون های ماک (mock) را فراموش نکنید

آزمون‌های ماک، همان آزمون‌های تقلیدی هستند که پیش از برگزاری آزمون اصلی از شما گرفته می‌شود.

بخوانید تا بیشتر بدانید: چگونه با فیلم زبان یاد بگیریم

آزمون های آزمایشی ماک، این روزها حتی بیشتر از سال‌های قبل برای شما ضروری است. پس برای اینکه مطمئن قدم بردارید و بدانید که برای آیلتس از کجا شروع کنم تا موفق شوم، شرکت در این آزمون را جدی بگیرید.

معرفی-آزمون-ماک

شرکت در این آزمون برای شما مثل یک مسابقه انتخابی برای ورزشکاران است. چرا که شما پیش از آزمون سطح تقریبی خود را متوجه خواهید شد و می‌توانید در مدت کوتاهی که دارید، روی نقاط ضعف خود کار کنید. از طرفی، امروزه هزینه سنگین آزمون‌های زبان پارامتری شده است که بیشتر زبان آموزان اگر حتی یک درصد هم احتمال شکست در آزمون اصلی را بدهند، معمولا تا آمادگی کامل آن را به تعویق می‌اندازند.

بخوانید تا بیشتر بدانید: چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم

5- چارچوب آزمون را بشناسید

شناختن چارچوب آزمون دقیقا به این معناست که بدانید قراره است برای چه آزمونی آماده شوید. آزمون آیلتس چند سوال دارد؟ هر مهارت به چه شکل برگزار می‌شود؟ برای هر مهارت چقدر زمان دارم؟ تیپ سوالات آیلتس در هر مهارت چگونه است و چه دسته بندی‌هایی دارد؟ همه این موارد به شما کمک می‌کند تا قوی تر شروع کنید و بهتر برنامه ریزی کنید.

از-کجا-شروع-کنم-تا-در-آزمون-آیلتس-موفق-شوم؟

6- نوع آزمون آیلتس تان را مشخص کنید

چگونه برای آیلتس بخوانیم؟ برای اینکه بدانیم از کجا شروع کنیم بهتر است بدانیم برای چه نوع آزمونی آماده میشویم و چه نمره ای برایمان قابل قبول است. آزمون‌های آیلتس در سه دسته آکادمیک، جنرال و لایف اسکیلز برگزار می‌گردد.

در هر سه آزمون نحوه امتیاز دهی کمی باهم فرق دارد. از طرفی تیپ سوالات در برخی مهارت‌ها در این سه آزمون، با هم شباهت ها و تفاوت‌هایی دارد که باید آنها را بشناسید.

مراحل گرفتن آیلتس از صفر تا صد

چگونه از صفر برای آیلتس بخوانیم؟ مطالعه و آمادگی برای آزمون زبان انگلیسی آیلتس شامل چندین مرحله است. بهترین ابزارهای کمک کننده در این راه اول اساتید با تجربه ای هستند که نکات مهم آزمون را به شما می‌گویند. دوم منابع و کتاب هایی که در این مسیر به آنها نیاز دارید.

اما مهمتر از همه این‌ها خود شما، هدف و انگیزه، پیشتکار و برنامه ریزی منظم شماست. شاید عده ای برای آموزش از روش سلف استادی استفاده کنند. باز هم در اصل مراحل گرفتن مدرک آیلتس اصلا تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

مراحل-گرفتن-مدرک-آییلتس

حال برای اینکه ببینیم برای آیلتس از کجا شروع کنم یا نقطه صفر آمادگی برای آزمون آیلتس کجاست ابتدا باید ببینیم که شما تا آزمون مورد نظر چقدر زمان دارید. این کار به برنامه ریزی بهتر روزانه و هفتگی شما نظم می‌دهد و با توجه به زمانی که در اختیار دارید، باید بهترین استراتژی را بچینید.

در این راه حتما با دوستان خود که این مسیر را تجربه کرده اند مشورت کنید. همچنین با اساتید زبان خود این موضوع را مطرح کنید و بخواهید که شما را با توجه به سطح زبانتان راهنمایی کنند.

در ادامه قدم‌هایی که در این مسیر باید بردارید را به شما خواهیم گفت.

در اولین قدم، بدنبال موسسه آموزشی آیلتس معتبر باشید

همانطور که می‌دانید امروزه موسسات زیادی با تبلیغات در فضای مجازی بدنبال جلب اعتماد شما هستند. برخی از آنها ممکن است دارای اعتبار کافی باشند اما بهرحال بهتر است از زبان آموزان قبلی آن آموزشگاه درباره کیفیت موسسه سوال بپرسید.

از طرفی می‌توانید نمرات زبان آموزان قبلی که از طریق آن موسسه توانسته اند نمرات خوبی کسب کنند را در تابلوی اعلانات موسسات یا وبسایت آنها ببینید. تعداد کسانی که توانسته اند نمرات قبولی خوبی بگیرند، معیار خوبی برای انتخاب آموزشگاه و دوره آمادگی آزمون آیلتس می‌تواند باشد.

برنامه ریزی مدون کنید.

همه ما می‌دانیم که داشتن برنامه ریزی مهم است. اما مهمتر از آن اجرای صحیح آن است. اگر بدنبال این هستید که بدانید باید برای آیلتس از کجا شروع کنم این نکته را هم فراموش نکنید که فقط شروع مهم نیست؛ و پایبندی به برنامه ریزی از اصولی است که می‌تواند موفقیت شما را تضمین کند.

بخوانید تا بیشتر بدانید: برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی
برای-یادگیری-زبان-بهترین-برنامه-را-تنظیم-کنید

منابع مورد نیازتان را تهیه کنید.

امروزه خرید منابع آزمون های آیلتس براحتی امکان پذیر است، پس برای شروع کافی است در خرید منابع تان عجله کنید.

با اساتید مجرب کلاس های رفع اشکال داشته باشید.

حتما بارها اتفاق خواهد افتاد که در حین مطالعه و زدن تست با اشکالاتی مواجه شوید و یا تکنیک حل برخی مهارت‌ها را ندانید. اساتید موسسات زبان انگلیسی بهترین مراجع برای رفع اشکالات شما هستند. علاوه بر این، در مسیر یادگیری خود، حتما از آزمون های مشابه استفاده کنید.

چرا که این آزمون ها و تست هایی که می‌زنید، نقاط قوت و ضعف شما را به شما خواهند گفت. برای رفع این مشکلات نیز بهتر است از یک استاد زبان کمک بگیرید.

پارتنر داشته باشید.

شاید تابحال کسانی را در اطراف خود دیده باشید که برای آمادگی آزمون آیلتس، سلپیپ یا تافل بدنبال یک پارتنر آموزشی می‌گردند. شاید عجیب به نظر برسد اما گاهی پیدا کردن یک پارتنر زبان انگلیسی برای شما ضروری است.

از همان ابتدا برای آمزش سریع انگلیسی تلفظ بهتری داشته باشید

ممکن است بپرسید داشتن پارتنر چه فوایدی دارد؟ جواب این است که فواید زیادی دارد که مهمترین آن ها عبارت است از: بالا رفتن اعتماد به نفس در مهارت اسپیکینگ، یادگیری بهتر گرامر، آموزش سریعتر فکر کردن به جملاتتان به زبان انگلیسی است.

علاوه بر این، استفاده از یک پارتنر زبان انگلیسی به شما روند پیشرفت را نشان میدهد و امکان اشتباه کردن برای شما آزاد است و بابت آن نه تنها خسارتی نمی‌بینید، بلکه یاد می‌گیرد که در آزمون واقعی آن اشتباهات را تکرار نکنید.

آزمون ماک (mock) بدهید.

دادن آزمون های آزمایشی به منزله ارزیابی شما پیش از آزمون اصلی است. همانطور که در نکات اولیه گفتیم شرکت در این آزمون ها برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. لذا در اینجا تاکید می‌کنم که اگر می‌توانید حتما از بیش از یک آزمون ماک استفاده کنید. چرا که فرصت کافی برای رفع اشکالات را داشته باشید و در نهایت میزان استرس خود را با قرار گرفتن در شرایط مشابه به کمترین حد خود برسانید.

در پایان به منظور بیان چند نکته تکمیلی درباره آزمون آیلتس می‌خواهیم به دو پرسش پرتکرار داوطلبین آزمون آیلتس پاسخ دهیم.

سوال اول:

آیا امکان اعتراض به نمره زبان آیلتس وجود دارد؟ باید گفت بله، این امکان برای اعتراض بر هر بخش و مهارتی از امتحان شما وجود دارد. کافی است به مرکزی که آزمون آیلتس را برگزار کرده است بروید و در آنجا فرم مربوط به اعتراض را پرکنید.

راه های تقویت نمره آیلتس در مهارت اسپیکینگ چیست؟

نکته مهم این است که برای اینکار شما باید ابتدا مبلغی به اندازه کل آزمون پرداخت کنید. سپس نتیجه امتحان شما مورد بازبینی قرار می‌گیرد. اگر تغییری در نتیجه حاصل شد، تمام پول داده به شما برمی‌گردد، اما در صورتی که اعتراض شما بی دلیل بوده باشد، پول داده شده به شما استرداد نمی‌گردد.

سوال دوم:

استعلام نمره آیلتس چگونه است و یا کارنامه آزمون را از کجا می‌توانیم ببینیم؟ شما به هنگام ثبت نام یک کد IDP دریافت می‌کنید که با استفاده از آن کد می‌توانید در وب سایت مراکز و دانشگاه‌هایی که در آن ثبت نام کرده اید، مدرک خود را ببینید.

آمادگی برای آیلتس از مبتدی: چگونه برای آیلتس آماده شویم؟ چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

لیست سایر دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات تخصصی زبان انگلیسی

مقالات مشابه

 • بابک

  بسیارعالی استفاده کردم.خواستن توانستن است.انسان اگه خودش به جدپیگیرباشه قطعا موفق خواهدشد.

  پاسخ
  • admin

   با سلام
   دقیقا مساله اصلی استمرار در آموزش هست که در کنار یک آموزش خوب صد در صد به هدف میرسونه

  • نوشین

   از راهنمایی مفید شما بینهایت قدردان هستم توضیحات کامل و مفید بود با آرزوی موفقیت شما در همه مراحل نوشین

 • رقیه ساجدی پور

  سلام من نمیدونم از کجا شروع کنم یعنی باید اول زبان رو تو موسسات بخونم بعدا یا همینطوری میشه واسه آیلتس یاeptخوند؟زبانمون باید در چه سطحی باشه

  پاسخ
 • حکمتی

  برای آیلتس از کجا شروع کنیم؟

  پاسخ
 • نوران

  چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید