کاربرد مدرک آیلتس و تافل در ایران چیست؟

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

از کاربرد مدرک آیلتس و تافل چه می دانید؟ آیا می‌توان با مدرک آیلتس یا تافل که از معتبرترین مدارک زبان انگلیسی هستند، در کشورمان مشغول به کار شد؟ اگر متقاضی شرکت در آزمون های بین المللی زبان هستید باید آزمون های معتبر همچون آزمون آیلتس ، آزمون تافل و یا امتحان سلپیپ کانادا را انتخاب کنید.

اهداف افراد در فراگیری زبان انگلیسی متفاوت است. برخی برای مهاجرت، برخی امکان تدریس، و عده ای نیز برای افزایش مهارت های خود در بخش های مختلف اقدام به یادگیری زبان انگلیسی می کنند. هرچند انگیزه می تواند محرک و موتور اصلی در مسیر موفقیت باشد، اما انتخاب در دستیابی به موفقیت حرف اول را می زند.

برخی آزمون های زبان انگلیسی مانند تافل و آیلتس نسبت به سایر آزمون ها مزایای بیشتری دارند. از جمله مدرک زبان انگلیسی برای استخدام مدرک تافل و آیلتس است. شما با مدرک آیلتس یا تافل می توانید به راحتی برای مهاجرت، تدریس یا ادامه تحصیل در رشته زبان اقدام کنید.

کاربرد مدرک آیلتس

آیلتس یکی از آزمون‌های تخصصی زبان است. آیلتس تحت نظارت دو کمپانی معتبر British Council و IDP ( ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج و استرالیا) انجام می‌شود. این آزمون در دو مرحله عمومی و تخصصی برگزار می‌شود. اما به راستی با مدرک آیلتس چه کارهایی میتوان انجام داد؟ دریافت این مدرک، برای افرادی اولویت است که تمایل دارند برای ادامه تحصیل در سطوح بالاتر یا برای ارتقای راندمان تجاری خود اقدام کنند.

دوره‌های مرکز زبان ایرانیان: کلاس آنلاین فرانسه

مهاجرت-با-مدرک-آیلتس

بخوانید تا بیشتر بدانید: برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنم؟

اما به یاد داشته باشید که مدرک عمومی آیلتس بیشتر برای افرادی مناسب است که قصد دارند برای پیدا کردن کار مناسب به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند. اگر شما، دانشجوی مقطع کارشناسی و ارشد هستید نیز می‌توانید از این آزمون برای پذیرش تحصیل در کشور انگلیسی زبان استفاده کنید.

در آزمون آیلتس تمرکز بر روی چهار مهارت شنیداری، گفتاری، ریدینگ و اسپیکینگ است. مدت زمان این آزمون حدود سه ساعت است و نمره نهایی این آزمون نیز عددی بین 0 تا 9 است. اغلب کشورها برای پذیرش مهاجر یا دانشجو نمره آیلتس 7 و بالاتر از آن را معتبر می‌دانند. در حین برگزاری آزمون آیلتس متقاضی می‌تواند بخش‌های مختلف آزمون را در روزهای مختلف انجام دهد. یعنی هیچ ضرورتی برای انجام تمام مراحل آزمون در یک روز معین وجود ندارد.

آزمون-آیلتس

در مورد کاربرد مدرک آیلتس باید به این نکته توجه داشته باشید که دانشگاه‌های کشور استرالیا و انگلستان برای پذیرش دانشجو بر مدرک آیلتس تأکید دارند. اما برای پذیرش در ایالات متحده، بهره‌مندی از مدرک تافل امتیاز اساسی برای متقاضی محسوب می‌شود.

کاربرد مدرک آیلتس در ایران

مزایای داشتن مدرک آیلتس در ایران چیست؟ همان‌طور که در بحث کاربرد مدرک آیلتس اشاره کردیم، مدرک آیلتس در امر اشتغال، مهاجرت و تحصیل از اهمیت بالایی برخوردار است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: یادگیری زبان انگلیسی در خانه رایگان

در ایران یکی از اولویت‌های اساسی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا، برخورداری از سطح زبان بالا است. در نتیجه داشتن مدرک زبان معتبر امتیازی ویژه برای دانشجویان این مقاطع تحصیلی به حساب می‌آید.

استخدام-با-مدرک-آیلتس

تعداد کثیری از دوره آموزش زبان انگلیسی در ایران برگزار می‌شود. ازاین‌رو، مدارک معتبر مختلفی نیز به متقاضیان ارائه داده می‌شود. آزمون‌های تافل و آیلتس دو آزمون بسیار معتبر هستند که مدارک آنها نه‌تنها در دانشگاه‌ها و مراکز علمی داخلی بلکه در بیش از 140 کشور جهان دارای اعتبار است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین آموزشگاه های زبان انگلیسی در تهران

بازار کار مدرک آیلتس

هدف بسیاری از افراد از آموزش یک حرفه یا زبان کسب درآمد است. به همین دلیل، پیش از ورود به هر دوره یا تمایل دارند در مورد بازار کار آن رشته اطلاع داشته باشند. عمده‌ترین کاربرد مدرک آیلتس در حوزه اشتغال است. همان‌طور که می‌دانید ارتباطات جهانی بسیار گسترده شده است و تقریباً تجارتی موفق است که بتواند مرزهای جغرافیایی را زیر پا بگذارد.

بازار-کار-مدرک-آیلتس

پس برقراری ارتباط و چگونگی برقراری این ارتباط بسیار مهم است. یکی از راه‌های برقراری ارتباط تجاری موفق، استفاده از مدیران آشنا به زبان بین‌المللی است. زبان انگلیسی سال‌ها است که به‌عنوان زبان اصلی تجاری و سیاسی جهان انتخاب شده است. باتوجه‌به همین مورد ساده درک خواهید کرد که با اخذ این مدرک چه بازار کار گسترده‌ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت و یافتن شغل با مدرک آیلتس کار دشواری نخواهد بود.

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان: کلاس آنلاین اسپانیایی

اگر به آگهی‌های استخدام در حوزه صنعت، تجارت و آموزش نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که در تمام این آگهی‌ها برخورداری از دانش در حوزه زبان انگلیسی یک ضرورت است. ساده‌ترین راه برای اثبات این توانمندی ارائه مدرک زبان معتبر است. مدرک آیلتس نیز یکی از مدارک معتبری است که می‌تواند یافتن شغل را برای شما ساده‌تر کند.

کاربرد-مدرک-آیلتس-در-ایران

آیا با مدرک آیلتس در ایران می‌توان تدریس کرد؟

آیا با مدرک آیلتس میتوان تدریس کرد؟ با جستجویی ساده در بخش استخدام با مدرک آیلتس با چندین گزینه مختلف مواجه خواهید شد. مطمئناً یکی از مزایای گرفتن مدرک آیلتس بهره‌مندی از حق تدریس در حوزه زبان است. همان‌طور که در قسمت‌های قبل اشاره شده، در حین اخذ مدرک آیلتس بر مهارت‌های چهارگانه (شنیداری، گفتاری، نوشتاری، و خواندن) متمرکز هستند، حساسیت بالا در این حوزه سبب شده که دارندگان این مدرک دارای توانایی بالایی در این چهار مهارت باشند.

تدریس-با-مدرک-آیلتس

از سوی دیگر، یک مربی تنها در صورتی می‌تواند با دانش‌آموزان ارتباط خوبی برقرار کند و آموخته‌های خود در رشته زبان را با آنها به اشتراک بگذارد که مهارت بسیار خوبی در هر چهار بخش خواندن، نوشتن، شنیدار و گفتار انگلیسی داشته باشد.

به همین دلیل است که دارندگان مدرک آیلتس گزینه‌های اصلی برای انتصاب در مقام تدریس زبان انگلیسی هستند. این نکته را به یاد داشته باشید، کسب مدرک آیلتس به شما این امکان را خواهد داد که نه‌تنها در ایران بلکه در بیش از 140 کشور جهان به آموزش و تدریس زبان انگلیسی بپردازید.

تدریس-با-مدرک آیلتس

کاربرد مدرک تافل

استخدام با مدرک تافل ممکن است؟ آیا می‌توان وارد بازار کار با مدرک تافل شد؟ برای بیان کاربردها و مزایای داشتن مدرک تافل باید به دامنه‌ای گسترده‌ از مزایا و کاربردها اشاره کنیم. یکی از عمده‌ترین مزیت‌های این مدرک تأثیر بسزای آن در آینده شغلی و اجتماعی فرد است.

با این حال ممکن است قبل از شرکت در این آزمون ذهن شما با این سؤال درگیر باشد که با مدرک تافل چیکار میشه کرد؟ یا آیا با مدرک تافل میتوان تدریس کرد؟ برای دریافت پاسخ مناسب این سؤال در ادامه با ما در مرکز زبان ایرانیان بهترین آموزشگاه زبان در شمال تهران نیاوران همراه باشید.

کاربرد-مدرک-تافل

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین منابع آزمون تافل کدامند؟

اگر شما یک دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارید اخذ مدرک تافل یکی از مواردی است که برای شما یک ضرورت خواهد بود. بعلاوه، این مدرک سبب می‌شود شما هیچ نیازی به اخذ مدارک مشابه مانند تولیمو و … نداشته باشید.

از سوی دیگر، بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های داخلی به منظور جذب نیرو، داشتن مدرک تافل را به عنوان یک امتیاز در مصاحبه در نظر می‌گیرند. در نتیجه، شما با شرکت در این آزمون می‌توانید آینده شغلی بهتری برای خود ایجاد کنید. علاوه بر این، اگر برای ادامه زندگی و تحصیل، کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، استرالیا، و انگلیس را انتخاب کرده‌اید، مدرک تافل می‌تواند یکی از امتیازات مهم برای هموار کردن مسیر مهاجرت شما باشد.

آیا با مدرک تافل در ایران می‌توان تدریس کرد؟

آیا-با-مدرک-تافل-در-ایران-می‌توان-تدریس-کرد؟

موفقیت در آزمون تافل به این معنی است که متقاضی از سطح بالایی در زبان برخوردار است. همان‌طور که گفتیم این سطح بالا می‌تواند امتیازی برای انتصاب در شغل مناسب به حساب بیاید. در بیان عمده‌ترین کاربرد مدرک تافل در حوزه کسب و کار می‌توان به تدریس اشاره کرد.

دوره های مرکز زبان ایرانیان: دوره آموزش آنلاین زبان ترکی

اغلب آموزشگاه‌های دولتی و خصوصی برای انتخاب نیروی خود ترجیح می‌دهند از بین داوطلبان دارای مدرک تافل نیرو را گزینش کنند. تمرکز اصلی مدرک تافل زبان در مهارت‌های چهارگانه سبب شده دارندگان این مدرک توانمندی بالایی در این زبان داشته باشند. همین امر نیز اعتماد به آنها در امر آموزش، تدریس و هر حرفه وابسته به مهارت‌های زبانی را ساده‌تر می‌کند.

استخدام در آموزشگاه زبان ایرانیان

آیلتس یا تافل؟

اگر برای تقویت مهارت‌های زبانی خود به دنبال انتخاب یک مدرک مناسب هستید ما توصیه می‌کنیم حتماً یکی از دو مدرک آیلتس و تافل را انتخاب کنید. اما کدام یک به دیگری ارجحیت دارد؟ آیلتس یا تافل ؟

تافل-یا-آیلتس؟

هر دو این مدارک دارای امتیاز خاصی هستند. برای مثال شرط پذیرش در دانشگاه‌های های انگلیس و استرالیا، مدرک آیلتس است. اما برای پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا مدرک تافل امتیاز بیشتری دارد. پس برای اینکه نوع مدرک زبان خود را انتخاب کنید، این مورد را مد نظر قرار دهید. با این حال، تفاوتی در کاربرد مدرک آیلتس و تافل در ایران و در حوزه اشتغال در شرکت‌ها و سازمان‌های داخلی وجود ندارد.

دوره های مرکز زبان ایرانیان: دوره آموزش زبان آلمانی

تفاوت عمده‌ای که می‌تواند به عنوان امتیاز آزمون آیلتس محسوب شود این است که متقاضی در حین این آزمون مجبور نیست تمام مهارت‌های چهارگانه را در یک روز و به صورت فشرده انجام دهد. بلکه می‌تواند آزمون مرتبط با هر مهارت را در هر روز و باتوجه‌به شرایط روحی و جسمی خود انجام دهد. به همین دلیل، اگر هدف شما از گرفتن مدرک زبان استخدام در بازار کار داخلی یا حتی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های داخلی است، ما مدرک آیلتس را به شما توصیه می‌کنیم.

در هرحال برای موفقیت در هرکدام ازین آزمون ها باید از بهترین منابع و یا بهترین اموزشگاه زبان برای مهاجرت کمک بگیرید. استفاده از بهترین منابع آیلتس یا تافل در کنار تلاش شماست که منجر به کسب بهترین مدارک زبان انگلیسی می‌گردد.

سخن اخر

پیدا کردن شغل مناسب به دغدغه ای اساسی برای همه تبدیل شده است. در این میان یادگیری زبان در سطح پیشرفته امری ضروری برای کسانی است که دنبال پیشرفت هستند. اما به راستی با مدرک زبان انگلیسی چه کارهایی میتوان انجام داد؟ ما در این مقاله سعی کردیم از فواید مدرک آیلتس بگوییم و به فواید مدرک تافل بپردازیم. از مزایای مدرک آیلتس علاوه بر مهاجرت با تدریس زبان انگلیسی ، می توان به یافتن شغل مناسب نیز اشاره کرد.

چرا که داشتن مدرک معتبر انگلیسی برای استخدام در شرکت های معتبر یک امتیاز محسوب می شود. ناگفته نماند این شرایط جزو مزایای مدرک تافل نیز است. امیدواریم بعد از خواندن این مقاله به این سوال پاسخ کامل دهید: با مدرک زبان چه کارهایی میتوان انجام داد

شما نیز تجارب خود را از مزایای داشتن مدرک آیلتس و تافل و یا کاربرد مدرک زبان انگلیسی با ما در بخش کامنت ها در میان بگذارید

با مدرک یلتس چیکار میشه کرد؟ کلیک کنید تا از خدمات و کاربرد مدرک آیلتس بیشتر بدانید.

Tags: مقالات تخصصی زبان انگلیسی

مقالات مشابه

 • سمانه

  مدرک تافل به چه دردی میخوره؟

  پاسخ
  • admin

   سمانه عزیز
   اغلب آموزشگاه‌های دولتی و خصوصی برای انتخاب نیروی خود ترجیح می‌دهند از بین داوطلبان دارای مدرک تافل نیرو را گزینش کنند.

 • نگار

  مدرک آیلتس به چه دردی میخوره

  پاسخ
  • admin

   نگار عزیز
   عمده‌ترین کاربرد مدرک آیلتس در حوزه اشتغال است.

 • احمد

  آیا با مدرک آیلتس میشه در آزمون استخدامی آموزش وپرورش شرکت کرد

  پاسخ
  • admin

   سلام احمد عزیز
   سوال شما کمی مبهم هست
   میتونم بگم داشتن مدرک آیلتس میتونه در پذیرش آزمون استخدامی بسیار موثر باشه
   علاوه بر اون از جمله کاربرد مدرک آیلتس اینه که حتی میتونید درآمد دلاری داشته باشید

 • م

  سلام
  با مدرک دیپلم زبان آموزشگاه های زبان
  میشه کنکور داد؟

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید