بهترین منابع آیلتس (Self Study IELTS Best Resources)

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

پیدا کردن منابع آیلتس، هنگامی که قصد شرکت در این آزمون را دارید، امری ضروری محسوب می‌شود. کسب آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس یکی از چالش‌های هر شخصی است که در این مسیر قرار می‌گیرد. اگر شما هم در ابتدای این راه هستید و میپرسید برای شروع آیلتس از کجا شروع کنم و چه کتاب‌هایی بخوانم، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

منابع آیلتس جنرال و آکادمیک

اگر تاکنون به فکر شرکت در آزمون آیلتس و کسب یکی از معتبرترین مدارک زبان انگلیسی افتاده اید، حتما متوجه شده اید که این آزمون شامل دو بخش می‌شود. آیلتس آکادمیک و جنرال. هریک از این آزمون‌ها بر اساس اهداف مختلفی برگزار می‌شوند.

آزمون آکادمیک اساسا برای اهدافی ازجمله: پذیرش در دانشگاه‌هایی که زبان اصلی آن‌ها انگلیسی است، تخصص‌هایی نظیر پزشکی، پرستاری، داروسازی، کمپین‌های چند ملیتی نظیر حسابداری، مهندسی و حقوق و استخدام برگزار می‌شود. منابع آیلتس آکادمیک شامل کتاب ها و وب سایت های مختلفی است.

آزمون جنرال برای اهدافی ازجمله: مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، استخدام، ارتقای شغلی و مهاجرت عمومی برگزار می‌شود. منابع آیلتس جنرال نیز همچون آیلتس آکادمیک شامل کتاب‌ها و وب‌سایت‌های مختلفی است. در ادامه به معرفی کتاب برای آیلتس می‌پردازیم تا با شناخت هریک، راحت‌تر قادر به انتخاب باشید.

چه کتاب‌هایی برای آیلتس بخوانیم؟

هنگامی که تصمیم به شرکت در آزمون آیلتس و اخذ مدرک آیلتس می‌گیرید، در ابتدا نیاز است تا بهترین منابع آیلتس جهت یادگیری و کسب آمادگی برای شرکت در این آزمون را پیدا کنید. در ابتدا ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که چه کتاب‌هایی برای آیلتس بخوانیم؟ سالانه کتاب‌های مختلفی به عنوان منابع آیلتس معرفی می‌شوند که ممکن است برای شما کمی گیج‌کننده به نظر برسند.

به هنگام انتخاب کتاب‌های مورد نیاز آیلتس، کتاب‌هایی را انتخاب کنید که به کسب هر چهار مهارت اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ که در آزمون آیلتس مورد سنجش قرار می‌گیرند، بپردازد. منابع فارسی آیلتس زیادی جهت آمادگی در این آزمون در دست نیست و جهت یادگیری و کسب مهارت بیشتر، بهتر است به منابع آیلتس که توسط موسسه‌های معتبر معرفی شده اند، مراجعه کنید.

بهترین منابع آیلتس 2020

بهترین منابع آیلتس 2020 توسط GlobalExam معرفی شده است که شامل ۵ کتاب می‌شود:

Complete IELTS

این کتاب با همراه داشتن آموزش‌های کاربردی، آزمون به همراه پاسخ‌نامه و مثال‌های پرکاربرد، یک مجموعه کامل و جامع برای یادگیری آیلتس است که توسط انتشارات کمبریج به چاپ رسیده است.

IELTS Trainer

این کتاب روی یادگیری مهارت‌های آزمون تمرکز دارد و با آزمون‌های مختلفی که دارد، در واقع به شما می‌گوید که چطور از پس آزمون برآیید. این کتاب کمکی به مهارت‌های زبان انگلیسی شما نمی‌کند.

Collins English for IELTS

این کتاب شامل مجموعه‌‌ای از کتاب‌هایی است که هرکدام روی پیشرفت یکی از مهارت‌ها تمرکز می‌کند. این منبع، یکی از جامع‌ترین منابع آیلتس محسوب می‌شود

IELTS Life Skills

این کتاب توسط انتشارت کمبریج به چاپ رسیده است و بیشتر روی مهارت‌های گفتاری و شنیداری تمرکز دارد و راهنمای بسیار خوبی برای شما در آزمون آیلتس به شمار می‌رود.

Cambridge English IELTS

این کتاب یکی از بهترین منابع آیلتس است که به عنوان یک منبع رسمی برای آیلتس از سمت انتشارات کمبریج معرفی شده است و برای افرادی که با آزمون آیلتس آشنایی خاصی ندارند گزینه کاملا مناسبی به شمار می‌رود.

بهترین کتاب لغت برای آیلتس

آزمون آیلتس چهار مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خوانش را دربر می‌گیرد و هیچ آزمون مجزایی برای دانش لغات درنظر گرفته نشده است. اما با وجود این، کسب دانش لغات و گرامر برای دریافت نمره قابل قبول در این آزمون ضروری است.

اگر به دنبال بهترین کتاب لغت برای آیلتس می‌گردید، در ادامه به معرفی ۵ کتاب از منابع آیلتس برای یادگیری لغات مورد نیاز جهت شرکت در آزمون می‌پردازیم.

Vocabulary for IELTS

این کتاب بر اساس تحقیقات دانشگاه کمبریج در دو سطح متوسط و پیشرفته گردآوری شده است که شامل نکات بسیار مهم و کلیدی برای موفقیت در آزمون، بررسی اشتباهات رایج در آزمون‌های آکادمیک و جنرال و تکنیک‌های به خاطر سپردن لغات است. این کتاب را می‌توان یکی از بهترین منابع آیلتس معرفی کرد.

Focus on Vocabulary

این کتاب یکی از منابع آیلتس است که شامل دو جلد می‌شود. یکی از جلدها مخصوص سطح متوسط و فراتر از سطح متوسط است. این کتاب لغاتی را که در مکالمه، کتاب‌ها، فیلم و سریال‌ها، روزنامه‌ها و فضای اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به کار می‌برد و برای داوطلبان آزمون جنرال و آکادمیک مناسب است.

جلد دوم برای افرادی که دانش آن‌ها فراتر از متوسط و پیشرفته است گزینه مناسبی محسوب می‌شود. این کتاب برای داوطلبان آزمون آکادمیک مناسب است.

بهترین منابع آیلتس

Essential Words for the IELTS

این کتاب، یکی از مهم‌ترین منابع آیلتس محسوب می‌شود که در آن ۶۰۰ تا از ضروری‌ترین لغات آیلتس در قالب متن و تمرین ارائه می‌شود. همچنین روش‌های بسیار کاربردی جهت یادگیری لغات را آموزش می‌دهد.

1100 Words You Need to Know

این کتاب یکی دیگر از منابع آیلتس جهت یادگیری لغات انگلیسی است که در واقع لغات را از رمان‌ها، اشعار، نمایشنامه‌ها، روزنامه‌ها و… استخراج می‌کند و در کنار مرورلغات، تمرین‌ها و مثال‌های فراوان امکان یادگیری بهتر را برای افراد فراهم می‌کند.

English Collocations in Use

این کتاب در دو سطح متوسط و پیشرفته کلمات انگلیسی را در جمله آموزش می‌دهد. تمرکز این کتاب بر یادگیری لغات در جملات و مکالمات و صحبت رایج انگلیسی است.
این کتاب به دلیل آن‌که بر اساس تحقیقات دانشگاه کمبریج نوشته شده است، از بهترین منابع آیلتس به شمار می‌رود.

بهترین منابع گرامر آیلتس

بهترین منابع گرامر آیلتس هم شامل موارد زیر می‌شود:

Grammar for IELTS

این کتاب توسط انتشارات کمبریج به چاپ رسیده و تمامی نکات گرامری مورد نیاز را شامل می‌شود. این کتاب شامل ۲۵ درس است و به سطح بالاتر از متوسط پیشنهاد می‌شود.

Oxford Practice Grammar

این کتاب در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌گیرد و با برگزاری آزمون‌های مختلف این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با نقاط ضعف خود آشنا شوید.

Oxford English Grammar Course

این کتاب جزو محبوب‌ترین منابع آیلتس محسوب می‌شود و از سطح مبتدی تا پیشرفته قادر به استفاده از آن خواهند بود. به تمام نکات گرامری با جزئیات در این کتاب پرداخته شده است و تمرین‌ها و فعالیت‌های متنوعی هم جهت یادگیری بهتر درنظر گرفته شده است.

بهترین کتاب برای تقویت اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ یکی از مهارت‌هایی است که در زمان برگزاری آزمون آیلتس مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرد. اگر به دنبال بهترین کتاب برای تقویت اسپیکینگ آیلتس می‌گردید، در این‌جا دو کتاب جهت تقویت مهارت اسپیکینگ به شما معرفی می‌کنیم.

Speaking for IELTS

مباحث پرداخته شده در این کتاب، شما را برای آزمون اسپیکینگ و دریافت نمره‌ای مناسب آماده می‌کند. این کتاب جزو کتاب‌های خودآموز به شمار می‌رود زیرا پاسخ آزمون‌ها را در خود دارد.

Improve Your Skills Listening and Speaking for IELTS

این کتاب شامل بخش‌های مختلفی حول محور اسپیکینگ است که به دو سطح کلی، یک جهت کسب نمره ۵.۵ تا ۶ و دیگری جهت کسب نمره ۷ به بالا درنظر گرفته شده است.

بهترین کتاب های ریدینگ آیلتس

مهارت ریدینگ، یکی دیگر از مهارت‌هایی است که در آزمون آیلتس مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرد. جهت تقویت مهارت ریدینگ منابع مختلفی وجود دارد، در ادامه به معرفی ۳ نمونه از بهترین کتاب‌های ریدینگ آیلتس آیلتس می‌پردازیم.

Reading For IELTS Collins

این کتاب یکی از مناسب‌ترین منابع آیلتس جهت تقویت مهارت ریدینگ در آزمون آیلتس است. این کتاب شامل ۱۲ فصل است و هر یک از دروس به موضوع خاصی پرداخته می‌شود. با انجام تمرین‌ها در نهایت آمادگی مورد نیاز جهت شرکت در آزمون ریدینگ آیلتس را کسب خواهید کرد.

Improve your IELTS Reading Skills

این کتاب شامل ۱۰ درس بوده و در هریک به آزموش نکات و تکنیک‌های تقویت ریدینگ می‌پردازد.

Get ready for IELTS Reading Pre-Intermediate

این کتاب به صورت موضوعی طراحی شده و به موضوعات متنوعی پرداخته می‌شود که در خلال آن‌ها منجر به تقویت مهارت ریدینگ شده و نکات بسیار کاربردی را بیان می‌کند. این کتاب جزو بهترین منابع آیلتس برای تقویت خوانش محسوب می‌شود.

بهترین منابع خودخوان آیلتس

منابع خودخوان آیلتس بسیار گسترده هستند و اکثرا توسط موسسه‌های بزرگ و مطرحی نظیر کالینز، کمبریج، کاپلان، مک میلان و… گردآوری می‌شوند. در واقع شامل کتاب‌هایی هستند که دارای آزمون به همراه پاسخ هستند و شما می‌توانید به صورت خودآموز آن‌ها را فرا بگیرید.

تعدادی از بهترین منابع خودآموز آیلتس شامل کتاب‌های زیر می‌شوند:

  • مجموعه Mindset for IELTS
  • مجموعه IELTS Complete
  • The Official Cambridge Guide to IELTS
  • New Insight into IELTS
  • مجموعه Objective IELTS
  • مجموعه Official IELTS Practice Materials
  • Top Tips for IELTS
  • Common mistakes at IELTS

تمامی این کتاب‌ها، به نوعی منابع آیلتس بدون استاد هم محسوب می‌شوند زیرا شما بدون نیاز به استاد، می‌توانید به صورت خودآموز از این منابع آیلتس استفاده کرده و مباحث را فرا بگیرید.

سخن آخر

پس از آشنایی با منابع مختلف و کسب شناخت نسبی نسبت به هریک، اکنون راحت‌تر قادر به انتخاب کتاب مناسب خواهید بود. در ابتدا لازم است نسبت به مهارتی که در آن نسبتا ضعیف هستید آگاه باشید تا در راستای تقویت آن تلاش کنید. منابع بیشتر را اینجا بخوانید. و اگر نیاز به مطالعه منابع بیشتری دارید کلیک کنید.

لیست سایر کلاس های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات تخصصی زبان انگلیسی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید