اعتبار مدرک دولینگو چند سال است؟

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

اعتبار مدرک دولینگو چقدر است؟ مدرک دولینگو برای چه دانشگاه‌هایی معتبر است؟ یا به عبارتی مدرک دولینگو در کدام کشورها معتبر است؟

در دنیای امروز، تسلط به زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم برای موفقیت در تحصیل، کار و زندگی است. به همین دلیل، آزمون‌های متعددی برای سنجش مهارت‌های زبان انگلیسی طراحی شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به آزمون‌ آیلتس ، آزمون تافل ، آزمون دولینگو و MET اشاره کرد.

یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده، آزمون دولینگو است. این آزمون به صورت آنلاین برگزار می‌شود و مزایای متعددی نسبت به آزمون‌های سنتی زبان انگلیسی دارد.
در این مقاله، به بررسی اعتبار مدرک دولینگو خواهیم پرداخت و مزایای این آزمون را در مقایسه با آزمون‌های دیگر بررسی خواهیم کرد. با کلاس آنلاین زبان در ایرانیان، آموزشگاه زبان در شمال تهران همراه باشید.

آزمون دولینگو چیست؟

آزمون دولینگو یک آزمون تطبیقی (Adaptive) مبتنی بر کامپیوتر است که میزان مهارت زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار می‌دهد. این آزمون، چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی صحبت کردن، گوش کردن، خواندن و نوشتن را ارزیابی می‌کند.

اعتبار مدرک دولینگو

آزمون دولینگو در حال حاضر، از آزمونهای آیلتس و تافل ارزانتر است اما بعضی دانشگاهها و کالج‌ها آن را قبول نمی‌کنند. در آزمون دولینگو، هر چهار مهارت، Listening، Reading، Writing و Speaking مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، اما سوالات متفاوت است و از متن‌های طولانی برای خواندن، نوشتن یا گوش دادن استفاده نمی‌شود.

هدف از سوالات تطبیقی در آزمون دولینگو، ارزیابی دانش شما در مواردی مانند واژگان انگلیسی، نحوه نگارش و قرارگیری کلمات و عبارات به صورت درست در جمله، تلفظ واژگان انگلیسی و بیان واژگان انگلیسی با استرس و آهنگ درست است.

بخش‌های مختلف کارنامه آزمون دولینگو شامل Production، Conversation، Comprehension، Literacy و Overall هستند. همچنین، مدت زمان آزمون دولینگو کوتاهتر از آیلتس است و حدود یک ساعت طول می‌کشد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین کتاب برای افزایش دامنه لغات انگلیسی

هزینه آزمون دولینگو در مقایسه با آیلتس و تافل کمتر است و حدود 59 دلار است. برای آماده شدن برای آزمون دولینگو، می‌توانید از آزمون‌های نمونه DET تمرین کنید و با یادگیری الگوی آزمون دولینگو، در آزمون اصلی شرکت کنید.

آزمون دولینگو یک گزینه عالی برای افرادی است که می‌خواهند مهارت‌های زبان انگلیسی خود را ارزیابی کنند. پس اگر به دنبال یک آزمون زبان انگلیسی استاندارد هستید که آسان باشد و هزینه کمتری داشته باشد، آزمون دولینگو یک گزینه عالی برای شما است.

اعتبار مدرک دولینگو

اعتبار مدرک دولینگو از انواع مدرک زبان انگلیسی همچون مدرک آیلتس و تافل دو سال است. در صورتی که حد نصاب لازم جهت پذیرش در دانشگاه مد نظر خود را کسب نکرده باشید می توانید قبل از اتمام اعتبار مدرک، مجدد در این آزمون شرکت کرده و نمره لازم را کسب کنید. همچنین در طول این دو سال می توانید با توجه به نمره اخذ شده، جهت پذیرش در دانشگاه‌هایی که حد نصاب لازم برای آزمون دولینگو را کسب کرده اید، اقدام کنید.

در زیر لیست نمره مورد قبول آزمون دولینگو در دانشگاه های مختلف آورده شده است. لازم است بدانید بیشت از دو بار در یک ماه نمی‌توانید در این آزمون شرکت کنید.

نام دانشگاهرتبه جهانی دانشگاهحداقل نمره دولینگو مورد پذیرش
دانشگاه فنی ماساچوست (MIT)۱۱۲۰ تا ۱۲۵
دانشگاه هاروارد۵۱۲۵
دانشگاه فنی کالیفرنیا۶۱۰۵ تا ۱۲۰
دانشگاه شیکاگو۱۰۱۰۵
دانشگاه پنسیلوانیا۱۳۱۲۰
دانشگاه کلمبیا۱۹۱۲۰
دانشگاه برکلی کالیفرنیا (UCB)۳۲۱۱۵
دانشگاه لس آنجلس کالیفرنیا (UCLA)۴۰۱۲۰
دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو(UCSD)۴۸۱۱۰
دانشگاه نیویورک (NYU)۴۲۱۲۵
دانشگاه میشیگان آربور۲۳۱۰۵
دانشگاه تورنتو۲۶۱۲۰
دانشگاه مک گیل۲۷۱۱۵
دانشگاه بریتیش کلمبیا۴۶۱۰۰
دانشگاه آلبرتا۱۲۶۱۲۰
دانشگاه امپراتوری لندن۷۱۱۰ تا ۱۲۰
دانشگاه UCL۸۱۳۵
دانشگاه وارویک۶۱۱۲۵
دانشگاه کینگز۳۵۱۱۵
دانشگاه ملی استرالیا۲۸۱۰۰
دانشگاه اوتاگو۱۸۴۱۱۰
دانشگاه دوک آمریکا۵۰۱۱۵
دانشگاه براون آمریکا۶۰۱۲۰

مدرک دولینگو برای چه دانشگاه‌هایی معتبر است؟

در حال حاضر بیش از 4000 دانشگاه و موسسه در سراسر جهان مدرک دولینگو را قبول می‌کنند. در آمریکا نیز بیش از 1000 دانشگاه برای مقطع کارشناسی و 400 دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد، آزمون دولینگو را به جای آزمون‌های آیلتس و تافل قبول می‌کنند. در اینجا برخی از مشهورترین دانشگاه‌هایی که مدرک دولینگو را در آمریکا می‌پذیرند، برای شما آورده‌ایم:

 • دانشگاه ییل
 • دانشکده بازرگانی نیویورک نیویورک
 • موسسه فناوری ماساچوست (MIT)
 • دانشگاه کالیفرنیا، برکلی
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه جانز هاپکینز
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشگاه دوک
 • موسسه فناوری جورجیا
 • دانشگاه پردو
 • دانشگاه میشیگان
 • دانشگاه واشنگتن

لازم به ذکر است که حداقل نمره DET مورد نیاز برای پذیرش در هر دانشگاه متفاوت خواهد بود. بنابراین، مهم است که با دانشگاه خاص مورد علاقه خود تماس بگیرید تا الزامات DET آن را تایید کنید. می‌توانید لیست کاملی از دانشگاه ها و موسساتی که DET را قبول دارند در وب سایت آزمون زبان انگلیسی Duolingo پیدا کنید.

مقایسه اعتبار مدرک دولینگو با آزمون‌های دیگر

آزموندولینگوآیلتستافل
هزینه59 دلار245-290 دلار185 دلار
زمان45 دقیقه2 ساعت و 45 دقیقه4 ساعت
فرمتآنلاینحضوری/مبتنی بر کامپیوترمبتنی بر کامپیوتر
مباحثهر 4 مهارتهر 4 مهارتهر 4 مهارت
امتیاز10-1600-90-120
اعتبار2 سال2 سال2 سال

بهترین آزمون انگلیسی برای شما به نیازها و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. اگر به دنبال آزمونی مقرون به صرفه و راحت هستید، Duolingo English Test گزینه خوبی است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که اعتبار مدرک دولینگو به اندازه IELTS یا TOEFL پذیرفته نشده است.

مدرک دولینگو

اگر برای تحصیل در دانشگاه های کشورهایی که DET پذیرفته نشده است درخواست می‌دهید، باید آزمون انگلیسی دیگری را امتحان کنید. اگر به دنبال آزمونی هستید که توسط دانشگاه‌های سراسر جهان به طور گسترده‌ای پذیرفته شده باشد، IELTS یا TOEFL گزینه‌های خوبی هستند. با این حال، هر دو آزمون گران‌تر و وقت گیرتر از DET هستند.

در نهایت، بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام آزمون انگلیسی را امتحان کنید، تحقیق در مورد الزامات دانشگاه‌هایی است که برای آن‌ها درخواست می‌کنید. بنابراین به سایت دانشگاه مورد تظر مراجعه کرده و آزمون متناسب مورد نظرتان را انتخاب کنید.

مدرک دولینگو در کدام کشورها معتبر است؟

کشورهای زیر گواهینامه آزمون DET را می‌پذیرند:

 • ایالات متحده آمریکا
 • انگلستان
 • کانادا
 • استرالیا
 • ایرلند
 • چین
 • ژاپن
 • قطر
 • تایلند
 • کشورهای اروپایی (اتریش، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، اسپانیا)

توجه داشته باشید اعتبار مدرک دولینگو درهمه دانشگاه‌های این کشورها پذیرفته شده نیست. بنابراین مهم است که دانشگاه‌های خاصی که قصد تحصیل در آن‌ها را دارید، بررسی کنید که آیا نمرات DET را می‌پذیرند یا خیر.

اعتبار مدرک دولینگو

سخن‌نهایی

اعتبار مدرک دولینگو در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است و این آزمون مزایای متعددی نسبت به آزمون‌های سنتی زبان انگلیسی دارد. به همین دلیل، آزمون دولینگو گزینه مناسبی برای افرادی است که قصد دارند مهارت‌های زبان انگلیسی خود را ارزیابی کنند. بیشتر بدانید.

دورهای ایرانیان

Tags: مقالات تخصصی زبان انگلیسی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید