5 روش برتر تقویت گرامر انگلیسی

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

چگونه گرامر انگلیسی خود را تقویت کنیم؟ تقویت گرامر انگلیسی چقدر در یادگیری زبان انگلیسی مهم و مفید است و چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ اهمیت یادگیری گرامر انگلیسی و یا بهتر است بگوئیم نقش گرامر در یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ چگونه می‌توانیم گرامر انگلیسی خود را بهتر کنیم؟ اصلا گرامر انگلیسی به زبان ساده یعنی چه؟

گرامر انگلیسی نقش مهمی در استفاده از زبان انگلیسی دارد و به بیانی ساده گرامر، نحوه مطالعه استفاده از کلمات در ساخت جملات است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند برای یادگیری گرامر باید دستور زبان انگلیسی را حفظ کنند. اما ما در مرکز زبان ایرانیان این اطمینان خاطر را به شما میدهیم که گرامر بسیار شیرین است و با یادگیری هر درس آن، برای درس بعدی مشتاق تر خواهید شد.

با زبان انگلیسی آنلاین همراه آموزشگاه زبان ایرانیان بهترین آموزشگاه زبان در نیاوران باشید.


گرامر انگلیسی چیست و چند نوع گرامر وجود دارد؟

شاید ابتدا برایتان عجیب به نظر برسد، که چرا می‌گوئیم چندین نوع گرامر وجود دارد. این بخش در واقع به شما کمک می‌کند تا بتوانید در موقعیت های مختلف، ساختار ها و عملکردهای مختلفی از زبان را استفاده کنید. در نگاه کلی، تنها دو نوع دستور زبان یا گرامر انگلیسی وجود دارد. توصیفی (descriptive) و کاربردی (prescriptive). هر دوی این گرامرها، متمرکز بر قوانین مشخصی هستند اما روش آنها با هم فرق می‌کند.

بخوانید تا بیشتر بدانید: آموزش مکالمه زبان انگلیسی

گرامر-چیست-

هنوز هم بسیاری از ما قادر به بیان بایدها و نبایدهای زبان مادری خود نیستیم و عموما معلمان، اساتید و زبان شناسان می‌توانند به طور تخصصی گرامر توصیفی را بکار ببرند. اما آنچه که ما در مکالمه های روزمره خود از آن استفاده می‌کنیم همان گرامر کاربردی است. این نوع گرامر حتی گاهی از تمام قوانین ساختار دستور زبان پیروی نمی‌کند. در دسته بندی جزئی تری از انواع گرامر انگلیسی می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

Comparative Grammar، Generative Grammar، Mental Grammar، Pedagogical Grammar، Performance Grammar، Reference Grammar، Theoretical Grammar، Traditional Grammar، Transformational Grammar و Universal Grammar.

برای یادگیری و تقویت گرامر انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

برای شروع یادگیری زبان ابتدا باید به گرامر انگلیسی تسلط پیدا کنید. پس باید گرامر انگلیسی را از همان ابتدا به صورت اصولی یاد بگیرید. اما فراموش نکنید که همه ما از ابتدا که شروع به صحبت کردن به زبان مادری کردیم، چیزی از گرامر نمی‌دانستیم و به طور ناخودآگاه تنها با لغات منظور خودمان را می‌رساندیم. در انگلیسی نیز می‌توان ابتدا به همین صورت تلاش کرد، به طوریکه مهارت های گرامر انگلیسی به طور تدریجی و با یادگیری برایتان جا بیفتد و سپس به تقویت گرامر انگلیسی بپردازید.

5 روش تضمینی برای تقویت گرامر انگلیسی

دغدغه مشترک بسیاری از زبان آموزان تسلط بر گرامر انگلیسی است و گویی همه ما با یادگیری بهتر این بخش از زبان انگلیسی، از اعتماد به نفس بالاتری در جهت استفاده از آن برخورداریم. بنابراین اگر بخواهیم در 5 روش تضمینی به بیان روش‌های تقویت گرامر انگلیسی بپردازیم، توصیه می‌کنیم موارد ذیل را حتما بخوانید.

به نحوه صحبت کردن دیگران و نحوه جمله سازی آنها زیادی گوش دهید

اینکار از جمله تقویت گرامر انگلیسی فواید دیگری از جمله توسعه دامنه لغات، اصطلاحات و بهبود مهارت لیسنینگ نیز می‌شود. طبیعتا ممکن است بگوئید در اطراف شما پارتنر زبانی وجود ندارد، اما هیچ اشکالی ندارد. دیدن فیلم‌های سینمایی و سریال های خارجی این امکان را برای شما فراهم می‌کند، کما اینکه شنیدن موج رادیوهای کشورهای انگلیسی زبان نیز به این بخش کمک خواهد کرد.

نوشتن را هر روز تکرار کنید

فراموش نکنید که هر قاعده و مطلب جدیدی که می‌آموزید، با نوشتن بهتر در ذهنتان تثبیت می‌شود. این نوشتن به معنای بکار گیری عملی قواعد گرامی یادگرفته شده بر روی کاغذ می‌باشد. بنابراین، توصیه می‌کنیم که همواره بخشی از تمرینات خود برای تقویت گرامر انگلیسی را بر پایه نوشتن روزانه قرار دهید.

نوشتن را هر روز تمرین کنید

نکات گرامری را مرور کنید

همانطور که می‌دانید نکات گرامری زبان انگلیسی به اندازه لغات و واژگان گسترده نیستند و می‌توان بسیاری از نکات گرامری را در 1 یا 2 کتاب کوچک، به صورت یکجا در اختیار داشت. از طرفی محدودتر بودن این نکات نسبت به لغات، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید روزانه بخش قابل توجهی از آنها مرور کنید. به طور قطع مرور نکات باعث تثبیت و تقویت گرامر انگلیسی در ذهن شما خواهد گردید.

آموزش دادن به دیگران

شاید برای شما هم این اتفاق باشد که مطلبی را پس از آموزش دادن به دیگران بهتر آموخته باشید. در واقع شما به هنگام آموزش به دیگران به نکات و جزئیات با دقت بیشتری نگاه می‌کنید تا بتوانید مفاهیم را بهتر انتقال دهید. همین نگاه جزئی نگر شما به موضوعات گرامری باعث می‌شود بتوانید به تقویت گرامر انگلیسی خود بپردازید.

تقویت-گرامر-انگلیسی-با-آموزش-زبان-به-دیگران (1)

تست های گرامری بزنید

شاید شما هم به این موضوع دقت کرده باشید که وقتی نکات گرامری را می‌خوانید، حس می‌کنید که آنرا خوب درک کرده‌اید. اما به محض زدن تست گرامر با نکاتی مواجه می‌شوید که از چشمتان دور مانده است. این نکات ریز اغلب درون سوالات تستی در آزمون‌های مختلف گنجانده می‌شود.. بنابراین یکی از 5 روش تضمینی برای بهبود گرامر زدن دوره‌ای تست‌های گرامری است که خود اینکار باعث ارزیابی سطح شما نیز می‌شود.

نکات تکمیلی یادگیری و تقویت گرامر انگلیسی

اگر با دوستانی که سطح زبان انگلیسی خود را تقویت کرده اند در مورد راه های تقویت گرامر انگلیسی صحبت کنید، متوجه می شوید چندین نکته بین آنها مشترک خواهد بود که ما موثرترین آنها را به شما خواهیم گفت.

اصطلاحات انگلیسی را یادداشت کنید

اصطلاحات انگلیسی را یادداشت کنید و در جملات خود به کرار استفاده کنید. چرا که اصطلاحات انگلیسی یا همان Idioms ها عباراتی هستند که به طور کامل از اصول و ساختار گرامر انگلیسی پیروی نمی‌کنند. پس اگر با آنها آشنا باشیم، با شنیدن آنها نباید هول شویم که فلان عبارت باعث سردرگمی ما در یادگیری گرامر زبان شده است.

با یوتیوب گرامرتان را تقویت کنید

به یوتیوب بروید و آموزش ببینید. منظور ما صرفا آموزش انگلیسی نیست. یوتیوب محیطی است که در آن دنیایی از آموزش ها در زمینه های مختلف وجود دارد. بنابراین، اگر بدنبال یادگیری یک مطلب مهم هستید، می‌توانید به همان مطلب در یوتیوب و به زبان انگلیسی یاد بگیرید. علاوه بر آن فیلم ها و سریال‌های انگلیسی را دنبال کنید.

برای تقویت گرامر انگلیسی مجله و روزنامه انگلیسی بخوانید

مجلات و روزنامه های انگلیسی را می‌توانید در اینترنت دانلود کنید و مطالعه کنید. اینکار به یادگیری گرامر انگلیسی شما بسیار کمک خواهد کرد. چرا که روزنامه ها منبع خوبی برای یادگیری ساختارهای انگلیسی هستند.

مجله-انگلیسی-بخوانید-تا-گرامرتان-را-تقویت-کنید-min

با خودتان مکالمه کنید

برای تقویت گرامر انگلیسی بهتر است جلوی آینه بروید و سعی کنید با خودتان مکالمه کنید و پاسخ دهید. اینکار زمانی که حتی همراه یا پارتنری برای یادگیری ندارید، می‌تواند بسیار مفید باشد.

با-خودتان-مکالمه-کنید-تا-گرامر-شما-تقویت-شود-min

بشنوید و تکرار کنید

یادگیری نکات گرامری در لیسنینگ! اگر می‌خواهید مهارت لیسنینگ خود را تقویت کنید سعی کنید تمام جملاتی که می‌شنوید را بلافاصله تکرار کنید. برای اینکار کافی است یک مکالمه انگلیسی و یا بخشی از فیلم را آماده پخش کنید. سپس در انتهای هر جمله استاپ کنید و هر آنچه که شنیده اید را تکرار کنید. این کار باعث می‌شود علاوه بر تقویت شنوایی خود ساختار جملات در ذهن شما تثبیت شود.

باید ها و نبایدهای تقویت گرامر انگلیسی

 • هرگز قواعد دستور زبان را حفظ نکنید!

هیچگاه بدنبال حفظ کردن گرامر انگلیسی نباشید. چراکه این کار کاملا بیهوده است. بجای آن سعی کنید در محیط های انگلیسی زبان گوش دهید و صحبت کنید.

هرگز-حفظ-نکنید
 • نقش کلمات را به خوبی بشناسید!

این توصیه تنها به این معناست که برای شروع دانستن اصول پایه ای که همان شناخت نقش کلمات در گرامر انگلیسی است کافی است و با اعتماد به نفس آنها را بکار ببرید. اصول پیچیده تر به مرور زمان در شما تثبیت می‌شود.

 • گرامر را با رمز گذاری نیاموزید!

شاید در مورد حفظ لغات استفاده از کدینگ راه تایید شده ای باشد اما برای گرامر انگلیسی این روش توصیه نمی‌شود. چرا که این روش شما را به حفظیات خود وابسته کرده است.

گرامر-رو-با-رمزگذاری-یاد-نگیرید-min
 • هنگام صحبت کردن، به انگلیسی فکر کنید!

به عبارت بهتر وقتی در حال اسپیکینگ هستید نباید ابتدا جملاتی که در ذهنتان می‌گذرد را به فارسی فکر کنید و سپس ساختار زبان فارسی را به انگلیسی برگردانید. اینکار باعث اشتباهات زیادی می‌شود و بهتر است از همان ابتدا در چارچوب انگلیسی فکر کنید هرچند دست و پا شکسته و ناقص باشد.

 • تکرار و تمرین را فراموش نکنید!

شاید برخی از افراد به هنگام بیان جملات ساده هم ابتدا کمی فکر کنند و سپس آنها را بیان کنند. اما اگر جملات تکراری و ساده را در تمرینات روزمره خود زیاد تکرار کنید، ساختار دستوری زبان یا همان گرامر انگلیسی جملات ساده براحتی در ذهنتان تثبیت می‌شود.

برای-تقویت-گرامر-انگلیسی-تمرین-و-تکرار-کنید-min

تقویت گرامر انگلیسی و نکات مهم آن برای نوشتن

رعایت نکات گرامری بیش از هر مهارتی، در نوشتن دست و پا گیر شما می‌شود. در اینجا 4 نکته را یادآوری می‌کنیم که همواره باید در نوشتن یک متن به آنها دقت کنید تا نوشته شما از لحاظ گرامر انگلیسی مشکلی نداشته باشد.

استفاده از حروف تعریف در گرامر انگلیسی

این حروف عبارتند از a، an و the که هر یک باید بدرستی در ساختار دستوری جملات انگلیسی بکار روند.The حرف تعریف معین است و برای اسامی مشخص بکار می‌روند، اما اگر اسمی نامشخص باشد و برای اولین بار از آن استفاده کرده باشیم، از حرف تعریف نامعین a و an استفاده می‌کنیم. حال اینکه a باشد یا an به حرف اول اسم بستگی دارد. حرف اول اگر صدادار باشد از an استفاده می‌کنیم اما اگر بیصدا باشد باید از a استفاده کرد.

تقویت-گرامر-انگلیسی

هماهنگی بین فعل و فاعل

در زبان انگلیسی فعل جمله از لحاظ تعداد و زمان انجام کار باید با فاعل هماهنگ باشد.

استفاده به موقع از ضمایر در گرامر انگلیسی

استفاده به موقع از ضمایر در گرامر انگلیسی نیز نکته ای است که باید بدانید کی و کجا آنرا بکار ببرید. به عبارتی قطعا باید پیش از ضمیر مرجع آن بکار رفته باشد.

استفاده مناسب از حروف اضافه

حروف اضافه یکی از پرکاربردترین حروف در زبان انگلیسی است. برخی از این حروف یا قبل از اسم بکار می‌روند یا بعد از فعل.

همه-چیز-درباره-تقویت-گرامر-انگلیسی-min

اگر بدنبال سایتی برای چک کردن اشتباهات متون انگلیسی خود هستید، می‌توانید از سایت گرامرلی استفاده کنید. ما در آموزشگاه زبان ایرانیان توصیه می کنیم برای تقویت بیشتر گرامر انگلیسی خود به این سایت مراجعه کنید.

سایر کلاس های زبان آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزش و تقویت زبان انگلیسی

مقالات مشابه

 • مهدی

  سلام چطور میتوانم جملات را که منویسم برای شما ارسال نمایم تا از دوریت بودنش مطمین شوم

  پاسخ
  • admin

   با سلام مهدی عزیز
   جهت راهنمایی ما شما باید در یکی از کلاس های ما ثبت نام کنید تا مدرس به صورت متمرکز راهنمایی های دقیق ارائه کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید