مهمترین منابع آزمون تافل در هر بخش از آزمون

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

منابع تافل ⬅️ منابع آزمون تافل برای موفقیت قطعی کدامند یا بهتر است بپرسیم برای کسب نمره برتر در آزمون تافل از چه منابعی استفاده کنیم؟

بدون شک موفقیت در این آزمون یکی از مهمترین اهداف زبان‌آموزانی است که به فکر مهاجرت یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان و کسب یکی از بهترین مدارک زبان انگلیسی هستند.

اما برای موفقیت در آزمون تافل چه باید کرد و از چه منابعی باید استفاده کرد؟ به عبارتی بهترین منابع تافل کدامند؟

برای کسب بهترین نمره در هر آزمونی باید منابع درست آن آزمون را مطالعه کنید. بدون شک آزمون تافل نیز همچون آیلتس از این قضیه مستثنی نبوده و شما باید بدانید بهترین کتاب های تافل و منابع آزمون آیلتس کدامند.

در ادامه با ما در آموزشگاه زبان ایرانیان بهترین آموزشگاه زبان در نیاوران همراه باشید تا با مهمترین منابع تافل در هر بخش آشنا شوید. با کلاس زبان انگلیسی همراه آموزشگاه زبان ایرانیان باشید.

آزمون تافل چیست؟

آزمون تافل چیست؟ تافل یکی از آزمون‌های معتبر زبان است که در اغلب نقاط جهان به رسمیت شناخته می‌شود. افرادی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در سایر کشورها را دارند باید در گام اول بتوانند نمره‌ای قابل‌قبول در این آزمون کسب کنند. به یاد داشته باشید که 9000 دانشگاه معتبر جهان، نمره آزمون تافل را تأیید کرده و آن را برای پذیرش یکی از ضروریات می‌دانند.

بخوانید تا بیشتر بدانید: همه چیز در مورد آزمون آیلتس

همه-چیز-درباره-آزمون-تافل

نکته مهمی که باید در مورد این آزمون بدانید، اعتبار دو ساله آن است. به عبارت ساده، اگر فردی بتواند به نمره حد نصاب در این آزمون دست پیدا کند، تا دو سال بعد می‌توانند از مزایا و امتیازات آن بهره‌مند شود. طبیعی است پس از گذشت این دو سال، باید در آزمون مجدد تافل شرکت کنید.

آزمون تافل در ایران به‌صورت آنلاین و اینترنتی برگزار می‌شود. البته اگر مایل به شرکت در این آزمون هستید باید با مراجعه به مراکز معتبر در این آزمون شرکت کنید. همان‌طور که می‌دانید آزمون تافل در چهاربخش مختلف برگزار می‌شود. این بخش‌ها عبارت‌اند از: مهارت‌های شنیداری یا (listening)، مهارت‌های گفتاری یا (speaking)، مهارت‌های خواندن (reading) و در نهایت نیز مهارت‌های نوشتاری (writing)

منابع تافل

برای موفقیت در این آزمون باید از بهترین منابع تافل بهره‌مند باشید. با توجه به اعتبار بین‌المللی این آزمون، منابع متعددی در سراسر جهان در دسترس کاربران وجود دارد. اما آنچه که می‌تواند موفقیت را تضمین کند استفاده از بهترین منابع برای تافل است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: منابع آزمون سلپیپ

منابع آزمون تافل

کتاب های لازم برای گرفتن مدرک تافل کدامند؟ منابع تافل به چندین بخش مختلف از جمله لغات، گرامر، تست، حل تمرین و … تقسیم می‌شود. ما در این مقاله مهم‌ترین منابع تافل در هر قسمت را عنوان می‌کنیم.

برای-آزمون-تافل-چه-کتاب-هایی-بخوانیم؟

کتاب‌های جامع


ای تی اس راهنمای رسمی برای تافل (ETS Official Guide to the TOEFL Test)

این کتاب یکی از بهترین کتاب برای تافل است. سازمان ETS سازمان مجری و برگزار کننده آزمون تافل است. این سازمان برای کمک به متقاضیان کتاب‌هایی را چاپ و منتشر می‌نامند. مطالب منتشر شده در این کتاب‌ها هرساله به‌روزرسانی می‌شوند. تا بتواند پاسخی مناسب و همه‌جانبه به نیازهای متقاضیان این آزمون بدهد. خواندن چندین کتاب‌هایی می‌تواند آمادگی فرد برای شرکت و موفقیت در این آزمون را افزایش دهد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: آموزشگاه های معتبر زبان انگلیسی در تهران

ETS Official Guide to the TOEFL Test

بخوانید تا بیشتر بدانید: حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه‌ها

کتاب کرکینگ تافل آی بی تی (Cracking the TOEFL iBT)

این کتاب از بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی و منابع تافل بسیار مناسبی برای تقویت توانایی‌های شنیداری و گفتاری است. معمولاً همراه این کتاب یک سی دی وجود دارد که می‌تواند برای کاربران بسیار مفید باشد. اما درصورتی‌که شما پس از تهیه این کتاب سی دی دریافت نکردید، نگران نباشید. زیرا می‌توانید فایل‌های صوتی مربوط به این کتاب را به‌آسانی دانلود کنید.

Cracking the TOEFL iBT

کتاب تافل آی بی تی پریمیر (TOEFL iBT Premier)

این کتاب توسط انتشارات کاپلان گردآوری و منتشر شده است. تمرینات و تست‌های موجود در این کتاب می‌تواند آمادگی شما برای شرکت در آزمون را افزایش دهد. این کتاب در میان منابع تافل منبع اصلی برای متقاضیانی است که تمرکز اصلی خود را بر روی حل تمرینات و تست‌ها قرار داده‌اند. به همره این کتاب نیز یک سی دی به فروش می‌رسد. این سی دی حاوی ویدئوهای آموزشی است که می‌تواند در حل تست‌ها و تمرینات به شما کمک کند.

دوره‌های مرکز زبان ایرانیان: کلاس آنلاین فرانسه

TOEFL iBT Premier

بخوانید تا بیشتر بدانید: آمادگی برای آیلتس

کتاب‌های تخصصی


کتاب سؤالات رسمی تافل آی بی تی (Official TOEFL iBT® Tests)

اگر تصور می‌کنید منابع آزمون تافل را به خوبی و با دقت مطالعه کرده‌اید، استفاده از این کتاب می‌تواند آموخته‌های شما را به چالش بکشد. این کتاب حاوی 5 مجموعه سؤال کامل و جامع است. در نتیجه، اگر تمایل دارید پیشرفت خود را به‌صورت ماهانه مورد بررسی قرار دهید، توصیه ما این است که حتماً در برنامه مطالعه خود این کتاب را بگنجانید.

Official TOEFL iBT® Tests

کتاب سؤالات تمرینی برای تافل (Practice Exercises for the TOEFL)

نکته مهمی که این کتاب را متمایز می‌کند وجود بیش از 1000 تست و سؤال مختلف است. این تمرینات می‌تواند متقاضی را برای آزمون بخش نوشتاری آماده کند. بااین‌حال، اگر با کمبود وقت مواجه هستید و زمان کافی برای حل تمام این تمرینات را ندارید. نگران نباشید. در این کتاب مجموعه سؤالاتی وجود دارد که به‌خوبی مهارت‌های نوشتاری را پوشش می‌دهد. در نتیجه با حل این تمرینات می‌توانید نقاط قوت خود را تقویت و نقاط ضعفتان را برطرف سازید.

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان: دوره آنلاین ttc

Practice Exercises for the TOEFL

کتاب لغات ضروری تافل (Essential Words for the TOEFL)

اگر در جستجوی بهترین کتاب لغت برای تافل هستید، نیاز نیست دور خود را با کتاب‌های مختلف شلوغ کنید. استفاده از کتاب لغات ضروری تافل می‌تواند پاسخی جامعه به نیاز شما باشد. زیرا در این کتاب تمام لغات ضروری برای آزمون تافل جمع‌آوری و تشریح شده است.

دوره های اموزشگاه زبان ایرانیان: آموزش آنلاین زبان آلمانی

Essential Words for the TOEFL

سه کتاب لغت دیگر نیز در دسته بهترین کتاب لغت برای تافل قرار دارند. این کتاب‌ها عبارت‌اند از:

 • فرهنگ لغت آکسفورد (Oxford Dictionary of English)
 • فرهنگ لغت آکسفورد آمریکایی جدید (New Oxford American Dictionary)
 • فرهنگ لغت آکسفورد آمریکایی جیبی (Pocket Oxford American Dictionary & Thesaurus)

۲۴۰ نمونه نوشتار (240 Writing Topics: with Sample Essays)

به‌منظور موفقیت در آزمون تافل باید مهارت‌های خود در بخش نوشتاری و گفتاری را تقویت کنید. کتاب 240 نمونه نوشتار جزو بهترین منابع رایتینگ تافل است. اگر برای هر بخش آزمون از منابع مناسب استفاده کنید می‌توانید نمره خوبی از آن قسمت کسب کنید. به همین دلیل ما توصیه می‌کنیم در تلاش برای انتخاب بهترین منابع رایتینگ تافل حتماً این کتاب را تهیه و مطالعه کنید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: نحوه گرفتن مدرک آیلتس

240 Writing Topics: with Sample Essays

۲۴۰ نمونه گفتار (240 Speaking Topics: with Sample Answers)

در بخش گفتاری نیز، استفاده از کتاب 240 نمونه گفتار می‌تواند کمک شایانی به متقاضیان باشد. هر دو این کتاب‌ها حدود 240 موضوع مختلف را مطرح و پاسخی استاندارد برای هر یک از آنها ارائه می‌دهند. این موارد از مهمترین منابع آزمون تافل است زیرا می‌تواند شما را با نحوه پاسخ‌دادن به سؤالات آشنا کند.

دوره های مرکز زبان ایرانیان: آموزش آنلاین ترکی استانبولی

Speaking Topics: with Sample Answers

کتاب گرامر تافل


مهم‌ترین موردی که برای شرکت در آزمون‌های زبان مورد توجه قرار می‌گیرد، گرامر است. هرچند در آزمون تافل این بخش به‌صورت مجزا بیان نمی‌شود. اما بهره‌مندی از توانایی و مهارت کافی می‌تواند به متقاضی در کسب نمره عالی کمک کند. به همین دلیل در بیان منابع آزمون تافل و معرفی بهترین کتاب تافل، ما مهم‌ترین و معتبرترین منابع گرامری را بیان خواهیم کرد.

شما با این منابع بهترین کتاب گرامر برای تافل را در اختیار خواهید داشت. در نتیجه، احتمال موفقیت شما در این آزمون چندین برابر خواهد شد.

دوره های مرکز زبان ایرانیان: آموزش آنلاین اسپانیایی

کتاب راهنمای گرامر تافل (TOEFL Grammar Guide)

اگر به دنبال بهترین کتاب گرامر برای تافل هستید باید بگویم این کتاب می‌تواند تمام مشکل شما را برطرف کند. تمام مواردی که در این کتاب بیان شده، به آزمون تافل مرتبط است و به‌سادگی می‌توانید مفاهیم و گرامرهای ضروری را بیاموزید. در این کتاب از شیوه‌ای ساده و بسیار قابل‌فهم استفاده شده است. تا متقاضی بتواند به‌صورت کامل و دقیق با تمام قواعد مطرح شده در آزمون تافل آشنا شود.

TOEFL Grammar Guide

کتاب آبی گرامر و علایم نگارشی (The Blue Book of Grammar and Punctuation)

یکی دیگر از کتاب‌های گرامری که کاربران باید برای موفقیت در آزمون تافل در اختیار داشته باشند، کتاب آبی گرامر است. مطالب در این کتاب به ساده‌ترین حالت ممکن و به‌ دور از هر نوع گزاف‌گویی بین شده‌اند.

توضیح مناسب سبب شده، متقاضیان با مطالعه این کتاب هیچ مشکلی در درک گرامر و حل تمرینات نداشته باشند. سؤالات موجود در این کتاب نیز به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاربر آمادگی کافی برای شرکت در آزمون تافل را کسب کند.

The Blue Book of Grammar and Punctuation

بهترین منابع خودآموز تافل

بهترین کتاب تافل چه کتابی است؟ چه کتابی برای تافل بخوانیم؟ به دلیل فرّار بودن زبان، یادگیری و به‌خاطر سپردن لغات امری دشوار است. به همین دلیل باید شما در انتخاب بهترین کتاب ها برای تافل چندین فرهنگ لغت مختلف را نیز قرار دهید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: آیلتس یا تافل؟ تفاوت آیلتس و تافل در چیست؟

این کتاب‌ها از منابع قطعی آزمون تافل نیستند. اما اگر دایره لغات شما قوی باشد، موفقیت شما حتمی خواهد بود. از این رو در مبحث بهترین منابع خودخوان تافل ما توصیه می‌کنیم که موارد زیر را مدنظر قرار دهید.

 • اپلیکیشن TOEFL Flashcards
 • اپلیکیشن TOEFL Pictionary
 • اپلیکیشن TOEFL IBT Preparation – Vocabulary and Reading
 • مطالعه منابع سایت‌های ETS، Magoosh، Quizlet و Learn4Good

برای تافل چه کتابی بخوانیم

برای آمادگی به‌منظور شرکت در آزمون تافل باید مهارت‌های ریدینگ خود را ارتقا دهید. اما سؤال اصلی این است: بهترین کتاب برای ریدینگ تافل چیست؟ مطمئناً در این مرحله باید کتابی را انتخاب کنید که تمرکز اصلی آنها بر روی تقویت مهارت ریدینگ باشد. به همین منظور ما سعی کردیم برای آشنایی شما با بهترین کتاب برای ریدینگ تافل، نام معتبرترین منابع را بیان کنیم. تا بتوانید بدون دغدغه و با آگاهی کافی منابع مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

 • کتاب TOEFL iBT Quick Prep
 • کتاب TOEFL iBT Sample Questions
 • کتاب TOEFL Words You must know

به دلیل اینکه دغدغه اصلی کاربران برای ادامه تحصیل یا حتی مهاجرت، کسب حداقل نمره لازم در آزمون تافل است، ما سعی کردیم برای کمک به این دسته از متقاضیان بهترین کتاب‌های آزمون تافل را معرفی کنیم. ما در بررسی این کتاب‌های وسواس و حساسیت لازم را به خرج داده‌ایم. به همین دلیل، کاربران می‌توانند با اطمینان کامل این منابع و کتاب زبان تافل را تهیه و مطالعه کنند.

اما آنچه می‌تواند تضمین موفقیت به حساب بیاید، تنها خرید بهترین کتاب‌های آزمون تافل نیست. زیرا باید با برنامه‌ریزی و حساب شده عمل کنید. باید برنامه‌ای منسجم، منظم و روزانه برای مطالعه کتاب‌های مورد نیاز برای تافل اختصاص دهید.

راهکارهای ساده به منظور آمادگی برای تافل از صفر

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستند که به‌صورت پایه‌ای در زبان انگلیسی قوی نیستند و به آموزش زبان انگلیسی از پایه تسلط کافی ندارید و می‌خواهید در آزمون تافل شرکت کنید و به دنبال راهی به‌منظور آمادگی برای تافل از صفر می‌گردید، ما توصیه می‌کنیم:

 • در گام اول آگاهی و شناخت کافی از منابع آزمون تافل داشته باشید.
 • سپس، سعی کنید کتاب‌های مورد نیاز برای آزمون تافل را تهیه کنید.
 • برنامه‌ریزی داشته باشید و طبق برنامه، بهترین کتاب‌های آزمون تافل را روزانه مطالعه کنید.
 • سعی کنید برای تقویت مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن، علاوه بر استفاده از کتاب‌های مختص ریدینگ، اسپیکینگ و …، سی‌دی‌های آموزشی را مشاهده کنید. زیرا این سی‌های به شما کمک می‌کند تا شرایطی مشابه با آن را تجربه کنید. از این رو در جلسه آزمون با استرس مواجه نخواهید شد.

سخن آخر

ما در این مقاله در مورد کتابهای تافل و موفقیت در آن گفتیم. حالا نوبت شماست. بنظر شما بهترین کتاب برای تافل و منابع آزمون تافل چیست؟ با معرفی بهترین منابع تافل در بخش دیدگاه‌ها می‌توانید راه‌گشای بسیاری از دوستانتان باشید که بدنبال کسب موفقیت در آزمون تافل هستند.

کلیک کنید تا بیشتر بدانید: آیا با مدرک تافل میتوان تدریس کرد؟

کلیک کنید تا بیشتر بدانید. اینجا می‌توانید با مطالعه مقالات معتبر بزرگترین قدم هایتان برای موفقیت را بردارید.

Tags: مقالات تخصصی زبان انگلیسی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید