آموزش past continuous

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

آموزش present-continuous ⬅️ یکی دیگر از بخش‌های آموزش گرامر زبان انگلیسی ، شناخت زمان حال استمراری در زبان انگلیسی یا Present Continuous است. تشخیص این زمان وقتی سخت میشود که بدانیم دو زمان مشابه دیگر از جمله حال ساده و حال کامل هم وجود دارند. هر یک از این زمان‌ها یا به توصیف زمان حال می پردازند یا پرداختن به عملی که در گذشته اتفاق افتاده است و اثرات خود را بر روی زمان حال همچنان حفظ کرده است.

زمان حال استمراری در انگلیسی یا Present Continuous به فعالیت‌هایی اشاره دارد که همین حالا و در زمان حال رخ می‌دهند. برای شناخت بهتر این زبان، باید از ساختار آن آگاهی پیدا کنیم. با آموزشگاه زبان ایرانیان همراه باشید.

فرمول حال استمراری

برای تشخیص زمان حال استمراری در انگلیسی، می توان روی دو مولفه حساب باز کرد. اول وجود پسوند ing در افعال اصلی است. راه دوم وجود افعال کمکی to be در جمله است. به عبارت بهتر یک جمله مثبت حال استمراری باید از فرمول (فاعل + افعال کمکی to be + فعل + پسوند یا مصدر ing) تبعیت کند.

مثال: We are watching football

نحوه سوالی و منفی کردن زمان حال استمراری

برای سوالی کردن جملات استمراری مثل سایر جملات می‌توانیم از دو روش استفاده کنیم. روش اول ساختن سوال با افعال کمکی to be است. در این روش جای این افعال کمکی را با فاعل جمله عوض می کنیم.

مثال: ?Are you eating

در حالت دوم کافیست کلمات پرسشی را در اول جمله قرار دهیم. پس از آن قسمتی که سوال درباره آن پرسیده می‌شود را باید از جمله حذف کنیم.

مثال: Why are you eating now?

برای منفی کردن جمله استمراری باید بعد از افعال to be عبارت منفی ساز not قرار داده شود.

مثال: We are not eating

نکات مهم در زمان حال استمراری

• هر فعل اصلی جمله که در نهایت به حرف e ختم شود، در زمان حال استمراری با گرفتن ing تغییر شکل پیدا می کند. در اینجا حرف e حذف می‌شود. البته این حالت چند استثنا دارد و آن‌ هم افعالی هستند که به ye، ee، oe ختم می‌شوند.

• در افعالی که قبل از آخرین حرف با یک حرف صدادار تاکیددار مواجه هستیم، در تغییر شکل فعل، حرف آخر باید دوبار تکرار شود. برای این بخش هم حروفی هستند که از این قانون مستثنی خواهند بود. این حروف شامل w، x و y می‌شوند.

• در زبان انگلیسی وقتی قرار است زمان فعلی تغییر پیدا کند، اگر انتها فعل به دو حرف ie ختم شده باشد، این حروف پس از تغییر به y تغییر شکل می‌دهند.

• از قیدهای پرکاربرد زمان حال استمراری می‌توانیم به this week، currently، year، now، month و at the moment اشاره کنیم.

• قید always را در دو صورت می‌توان در جملاتی که زمان آن‌ها حال استمراری است به کار برد. اول اتفاقاتی که بیش‌تر از آنچه انتظار می‌رود در حال رخ دادن هستند و دوم برای ابراز ناراحتی از فعالیت یا اتفاقی که به شکل مداوم در حال رخ دادن است.

• افعال State verbs و action verbs یعنی افعال حالت و حرکت، در زبان انگلیسی شکل استمراری به خود نمی‌گیرند. برخی افعال Verbs of liking (بیانگر احساس لذت یا نفرت)، افعال Verbs of thinking و برخی افعال حسی Verbs of the senses نیز در این دسته قرار دارند.

• زمان حال استمراری انگلیسی ترجمه نزدیکی به زمان ماضی نقلی در زبان فارسی دارد.

• از نشانه‌های تشخیص زمان حال استمراری شروع شدن جمله با یه وجه امری منفی یا مثبت است. مثل شروع جمله با کلمه look یا Don’t shot.

لیست دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزش و تقویت زبان انگلیسی

مقالات مشابه

 • Mohammad

  بسیار عالی و مفید است

  پاسخ
  • admin

   سلام محمد عزیز
   ممنونم که همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید