آموزش past continuous

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

آموزش past continuous ⬅️ ما در آموزش گرامر زبان انگلیسی با دو نوع زمان گذشته مواجه هستیم. گذشته ساده در زبان انگلیسی که در مقالات قبل به آن پرداختیم و زمان گذشته استمراری در انگلیسی که قرار است در این مطلب به آن بپردازیم.

برای بسیاری از افراد درک تفاوت این دو زبان کمی دشوار است. اما اگر کاربرد هر یک را متوجه شوید و با ساختار جملات آشنایی داشته باشید، تا حد بسیار زیادی می‌توانید زمان جملات را تشخیص دهید.

زمان گذشته استمراری در زبان انگلیسی به رویدادی اطلاق می‌شود که در گذشته به شکل ناقص و ناتمام اتفاق افتاده است. برخی افراد ممکن است این زمان را با زمان حال کامل در انگلیسی نیز اشتباه بگیرند. با آموزشگاه زبان ایرانیان همراه باشید.

فرمول گذشته استمراری

آموزش گذشته استمراری در زبان انگلیسی ⬅️ برای ساخت فرمول past continuous (فاعل + افعال کمکی زمان گذشته + فعل اصلی + مصدر ing ) پیروی کنیم.

مثال برای آموزش گرامر past continuous :

She was having breakfast yesterday morning

ناگفته نماند در تعریف گذشته استمراری ما تنها به حالت یا کاری ناتمام در گذشته اشاره نمی‌کنیم. در برخی از مواقع از این زمان برای بیان فعالیتی در گذشته استفاده می‌کنیم که برای مدت زمان خاصی ادامه داشته است.

نحوه سوالی و منفی کردن زمان گذشته استمراری

آموزش گرامر گذشته استمراری در انگلیسی: برای سوالی کردن جملات زمان گذشته استمراری کافیست جای افعال کمکی را با ضمیر یا فاعل جمله عوض کنیم.

مثال: Were you speaking?

برای سوال پرسیدن در زمان گذشته با عبارات پرسشی کافیست کلمات را در ابتدا جمله قرار دهیم و سپس قسمت مورد سوال در جمله را حذف کنیم. پس از افعال پرسشی فاعل و بعد از آن فعل کمکی می‌آید.

مثال: you were speaking? why

برای منفی کردن جملات مثبت یا سوالی زمان گذشته ساده کافیست واژه منفی ساز not را بعد از افعال کمکی در جمله قرار دهیم.

مثال: I was not waiting for a taxi yesterday.

نکات مهم در زمان گذشته استمراری

• قیدهای When، While، Yesterday، evening، afternoon، at this time و به طور کلی قیدهای مشابه این کلمات با زمان گذشته استمراری در جمله قرار می‌گیرند.

• افعال to be برای استفاده در زمان گذشته استمراری کلماتwas و were هستند. فعل کمکی was برای سوم شخص‌ها و فعل کمکی were برای باقی ضمایر به کار می‌روند.

• در زبان انگلیسی بعضی از افعال شکل گذشته استمراری ندارند.

• در زمان گذشته استمراری هنگام بیان یک جمله مثبت خبری نمی‌توانیم از حالت کوتاه شده افعال کمکی استفاده کنیم. برای مثال اگر قرار باشد کلمهWere مخفف شود، تنها در جمله منفی به شکل weren’t می‌آید و کاربردی به این شکل در جملات مثبت نخواهد داشت.

• افعال ختم شده به حرف e پس از تغییر شکل فعل با مصدر ing برای زمان گذشته استمراری نیز تغییر شکل پیدا می‌کنند. حرف آخر فعل در این صورت از کلمه حذف خواهد شد.

• در توضیح گرامر past continuous باید گفت که گذشته استمراری در انگلیسی همچنین برای بیان فعالیت‌هایی که به شکل موازی در یک بازه زمانی مشخص در حال رخ دادن یا انجام هستند، هم استفاده می‌کنیم.

لیست دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزش و تقویت زبان انگلیسی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید