بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی کدام است؟ بهترین کتاب لغت آلمانی کدام کتاب است؟ در چه سطحی از زبان آلمانی هستید و هدف شما از آموزش زبان آلمانی چیست؟ چرا که بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی متناسب با هدف شما متفاوت خواهد بود.

در اینجا لیستی از بهترین کتاب‌های آموزش زبان آلمانی برای مبتدیان، نوجوانان و حرفه‌ای‌ها را قرار داده‌ایم، تا به عنوان منابعی ارزشمند در یادگیری لغات، دستور زبان و مکالمه آلمانی به شما حسابی کمک کنند.

مزیت یادگیری با کتاب‌های آموزش زبان آلمانی

درست است که باید به همه گزینه‌های یادگیری زبان آلمانی فکر کنید، از چت کردن با افراد بومی گرفته تا ورق زدن فلش کارت‌های تلفن‌های هوشمند، اما از حق نگذریم، کتاب‌ها درست مثل یک استاد زبان راهنمای شما خواهند بود.

اگر بتوانید بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی را تهیه کنید، می توانید فضای یک کلاس درس را برای خود شبیه سازی کنید.

بهترین کتاب اموزش زبان آلمانی

علاوه بر این یک کتاب آموزش صفر تا صد زبان آلمانی، معمولا تجهیزات کاملی را با خود به همراه دارد.

کاربرگ‌ها، کتاب‌های تمرین، فرهنگ لغات، راهنماها و حتی سی‌دی‌های آموزشی هر کدام در جایگاه خود می توانند قدرت گفتاری، شنیداری و یا درک کردن ما را بالا ببرند. کتاب‌ها می‌توانند همه جا با شما و جلوی چشم شما باشند و به شما انگیزه یادگیری بدهند.

یکی دیگر از مزیت کتاب‌ها در مقابل سایر روش‌های آموزش زبان، هزینه پایین آن‌ها است. هزینه‌ای که یکبار خرج می کنید، ولی تا سال‌های سال می توانید از آن سود ببرید.

چگونه می توانیم بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی را برای خود انتخاب کنیم؟

خیلی ساده است. شما باید چند پارامتر را برای انتخاب بهترین کتاب آلمانی در نظر بگیرید. البته از کتاب هایی که در دور و اطراف، خصوصا سر کلاس زبان تعریف آن را زیاد شنیده‌اید هم نباید غافل شوید.

فضای مجازی و عضو شدن در گروه‌های چت زبانی هم می تواند براش شما معجزه کند. اما به هر حال برای خرید بهترین کتاب برای یادگیری زبان آلمانی باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید.

سطح

از هر روشی که می‌خواهید برای یادگیری زبان استفاده کنید قبل از هر چیز باید سطح خود را تعیین کنید. آیا مبتدی هستید، متوسط یا حرفه‌ای. البته هر کدام از سطوح هم می توان خود به مجموعه‌های بیشتر تقسیم بندی شود.برای مثال سطح A مبتدی یا B مبتدی. بنابراین کار شما این است که با ارزیابی درونی زبان کار خود را شروع کنید. اگر در سطح مبتدی هستید باید با کتاب آموزش زبان آلمانی برای مبتدیان شروع کنید.

کتاب-خودآموز-زبان-آلمانی

اگرچه برخی از کتاب‌ها هر سه سطح را پوشش می دهند اما بهتر است گام به گام به پیش بروید و برای هر سطح کتابی مجزا تهیه کنید. توجه کنید که تا زمان تسلط کامل بر مهارت خود، به سطح بالاتر نروید.

هدف

در قدم دوم باید ببینید خواسته شما از خرید کتاب آموزش زبان آلمانی چیست؟ می‌خواهید روی مکالمه خود کار کنید یا روی دستور زبان، شاید هم قصد دارید به گسترش دایره واژگان خود کمک کنید.

بخوانید تا بیشتر بدانید: اعداد به آلمانی

این موضوع خیلی مهم است؛ زیرا مثلا خرید بهترین کتاب مکالمه روزمره زبان آلمانی هر چقدر هم که اسم و رسم دار باشد، نمی‌تواند در درک گرامر به شما کمک کند. البته واضح است که در ادبیات زبان هر کشوری، تمامی بخش‌ها پیش‌نیاز یکدیگر هستند و چه شما بخواهید، چه نخواهید به هم مرتبط هستند. اما برای هر بخش باید آموزشی جداگانه ببینید.

کتاب آموزش زبان آلمانی

سن

آخرین پارامتر هنگام خرید یک کتاب زبان آموزشی حرفه ای توجه به سن است. چند سال دارید؟ کودک هستید، نوجوان یا جوان، پس متناسب با درک سن خود کتاب بخرید. برای مثال کتاب‌های تصویری برای کودک گزینه بسیار مناسب تری به شمار می‌آیند تا کتاب هایی که شلوغ و پر از مطلب هستند.

معرفی کتاب آموزش زبان آلمانی سطح مبتدی

اگر هنوز ابتدای کار یادگیری زبان آلمانی هستید و همه چیز مثل یک کلاف پیچ در پیچ برای شماست، اصلا نگران نباشید. هر استادکاری روزی خود شاگرد بوده است. خودتان را مثل یک کودک تازه متولد شده بدانید. یک نوزاد برای یادگیری زبان مادری به دو تا سه سال زمان نیاز دارد، پس شما هم برای اینکه مثل بلبل به آلمانی صحبت کنید، به خودتان زمان بدهید.

برای شروع باید از منابع خوب و معتبر استفاده کنید. چیزی که بتواند مسیر درست را به شما نشان دهد. هیچ چیز به اندازه یک کتاب نمی‌تواند در این راه به شما کمک کند. البته از نوع خوبش. اگرچه علاوه بر کتاب ده‌ها روش برای آموزش زبان آلمانی وجود دارد که می‌تواند برای شما سودمند باشد، پس قبل از هر چیز ببینید که با کدام یک راحت‌تر هستید.

کتاب”First German Reader: A Beginner’s Dual-Language Book”

یکی از بهترین کتا‌ب‌ های آموزش زبان آلمانی برای شروع کار کتاب فوق است. اگر اهل شعر و داستان‌های کوتاه باشید، اصلا از خواندن این کتاب خسته نمی شوید؛ زیرا در ساده‌ترین شکل ممکن جملات آلمانی را با شما کار می‌کند.

قسمت جذاب ماجرا آنجاست که می توانید از ترجمه‌های انگلیسی متون هم استفاده کنید. از آن گذشته این کتاب آموزش زبان آلمانی، هنگام مهاجرت هم برای شما سودمند خواهد بود؛ زیرا شما را با فرهنگ غنی این کشور آشنا می‌کند.

این مجموعه 52 قسمتی به شکلی خیلی واضح دانش‌آموزان مبتدی زبان آلمانی را آموزش می‌دهد. از همان ابتدا خواندن کتاب درگیر ادبیات لذت‌بخش آلمانی خواهید شد؛ زیرا این مجموعه برای بهبود تدریجی مهارت های زبانی تدوین شده است. با مطالعه کتاب “اولین خواننده زبان آلمانی” می‌توانید زبان آلمانی خود را با آثاری از گوته، شیله و هرمان هسه تقویت کنید.

کتاب آموزش زبان آلمانی Menschen

اگر به دنبال یک کتاب فوق‌العاده از معتبرترین انتشارات دنیا هستید که در زمینه تولید کتاب های آموزش زبان آلمانی کار می‌کند، ما کتاب Menschen را به شما معرفی می کنیم. این کتاب که مناسب نوآموزان زبان آلمانی است و برای مبتدیان کاربرد دارد، از جدیدترین استانداردهای جهانی برای آموزش زبان آلمانی برخوردار است. گروه سنی 16 سال به بالا یا همان بزرگسالان هدف تولیدکنندگان این کتاب بوده‌اند.

بخوانید تا بیشتر بدانید: الفبای آلمانی

مزیت این کتاب کاربردی بودن آن در تمام سطوح زندگی است. برای مثال Menschen از کار و تجارت تا مسافرت و کل زندگی روزمره را مورد بررسی قرار می دهد. نقطه قوت این کتاب استفاده از روش های علمی و اثبات شده یادگیری زبان آلمانی است که ان را از سایر کتاب‌های مشابه مجزا می‌کند.

کتاب آموزش زبان آلمانی برای نوجوانان و کودکان

قبل از معرفی کتاب‌های مورد نظر، بهتر است از درون کودک یا نوجوان خود باخبر باشید؛ زیرا این کار به لذت بخش کردن فرایند یادگیری کمک می‌کند. کوچک‌ترها مثل بزرگان نیستند که بتوانند برای تلاش آموزشی خود یک هدف تعیین کنند. هر چند که نوجوانان این کار را بهتر انجام می‌دهند، اما در هر صورت باید از علایق کودک خود باخبر باشید و بر اساس آن روند آموزش زبان آلمانی را شروع کنید.

کتاب Meine allerersten 1000 Wörter

برخی از کتاب‌ها هستند که یک فرهنگ لغت کودک محسوب می شوند. این کتاب ها به راحتی با استفاده از تصاویر جذاب و رنگارنگ کم کم در دل کودک جا باز می‌کنند و باعث یادگیری او می‌شوند. یکی از این کتاب‌های مصور جذاب Meine allerersten 1000 Wörter نام دارد که با تصویر لغات پرکاربرد را آموزش می دهد.

این کتاب آموزش زبان آلمانی با دارا بودن 1000 لغت پر استفاده می تواند زمینه یادگیری کودکان را به راحتی و با استفاده از اشکال فراهم کند. از ویژگی‌های قابل توجه این کتاب لغت آلمانی برای کودکان، دسته بندی موضوعی لغات است، که در درک بهتر نوآموز کمک زیادی می‌کند.

کتاب آموزش زبان آلمانی Fabuli

بوک Fabuli نیز یک کتاب آموزش زبان آلمانی برای کودکان زیر سن آموزش دبستان و پیش دبستانی است که به صورت خیلی سطحی زبان را به کودکان آموزش می‌دهد. این کتاب شامل دو جلد مجزا می شود. جلد اول مانند یک راهنمای دلسوز به آموزش کودک می پردازد و جلد دوم هم کتاب کار و تمرین آموخته‌های کودک است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: رنگ ها به آلمانی

کتاب کار زبان آلمانی کودکان فبولی، شامل تمریناتی است که برای توسعه مهارت‌های نوشتاری کودک و شناخت رابطه صدای حروف کاربرد دارد. همچنین این کتاب با تمرین های متنوع باعث یاد دادن نحوه نوشتن حروف بزرگ و شکسته به کودکان می شود.

کتاب آموزش زبان آلمانی Der Grüne Max

دیگر کتاب آموزش آلمانی مخصوص کودکان Der Grüne Max است. این کتاب برای کودکانی که الفبا زبان مادری را تازه یاد گرفته‌اند، مناسب است، البته برای کودکان تا سن 11 سال هم کاربرد دارد. این کتاب روی گفتار، لغات و دستور زبان همزمان کار می کند.

این کتاب دارای یک مجموعه کامل شامل یک جلد کتاب دانش‌آموزی، یک جلد کتاب کار و یک سی دی آموزشی است. کتاب der grune max از آن کتاب‌های با کیفیت مورد تایید استادان زبان است.

از ویژگی های برجسته این کتاب خودآموز می توان به تمرین‌های متنوع و طبقه بندی شده با جواب آن ها اشاره کرد که باعث می شود، هر شخصی بدون نیاز به کلاس آموزشی پاسخ صحیح سوالات را پیدا کند.

کتاب آموزش زبان آلمانی Team Deutsch

کتابTeam Deutsch نیز یکی از بهترین کتاب های زبان آلمانی برای نوجوانان محسوب می شود که درباره موضوعات مورد علاقه گروه سنی 11 تا 14 سال کاربرد دارد. این کتاب شامل واژه‌آموزی، قواعد دستوری و تمرینات آوایی لغات است. البته ناگفته نماند که این کتاب یک فایل صوتی نیز برای بهبود مهارت شنیداری فرد به همراه دارد.

این کتاب آموزشی به گفته نویسندگان آن یک دوره خلاقانه است که با شعر و بازی تمرینات هوشمندانه‌ای را در اختیار گروه سنی مرتبط قرار می دهد. تمرکز این دوره بر روی زبان گفتاری است. پس از آن است که نوبت به تمرین واژگان می رسد. در فصول بعدی این کتاب به شکلی خاص و جذاب کلمات را با سایر جنبه‌های زبان المانی تلفیق کرده است.

کتاب کار همراه شامل فعالیتهای دیگری است که شامل مرتب سازی واژگان ، مرتب سازی مجدد کلمات در جملات و انتخاب درست واژگان از تمرین های شنیداری، بازی ها و فعالیت هایی است که در طول آموزش به روند یادگیری کودک کمک کرده است.

بخوانید تا بیشتر بدانید: چگونه زبان آلمانی را سریع بیاموزیم

بهترین کتاب برای شروع یادگیری زبان آلمانی

علاوه بر تمامی کتاب‌هایی که برای سنین مختلف معرفی کردیم، بد نیست چند جلد دیگر از کتاب‌های آموزش‌های زبان آلمانی که در کشور ما جزو بهترین‌ها هستند را هم نام ببریم. از جمله این کتاب‌ها موارد زیر هستند.

کتاب آموزش زبان آلمانی Basic German Vocabulary

این کتاب، کتاب لغت آلمانی و واژه آموزی مخصوص سطوح مبتدی تا متوسط است. اگر به دنبال یک کتاب کامل برای یادگیری لغات به علاوه شکل دستوری آن‌ها هستید،Basic German Vocabulary می‌تواند بهترین انتخاب شما محسوب شود. زبان آموزان با استفاده از جمله بندی های متنوع در این کتاب با 4000 کلمه پرکاربرد زبان آلمانی آشنا می شوند.

این کتاب به دو بخش مجزا تقسیم بندی می شود که از لحاظ ساختاری واژگان را بررسی می کند. از مزایا این کتاب تنوع بالا دروس، تنوع بالا لغت و بررسی آن ها از نظر دستور زبان و معنا در جمله را می توان نام برد.

کتاب آموزش زبان آلمانی Deutsch in 30 Tagen

اگر به دنبال یک منبع بی‌نظیر همه کاره در آموزش زبان آلمانی هستید، کتاب فوق می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما محسوب شود. این کتاب نیز برای سطوح مبتدی تا متوسط کاربرد دارد، اما بر خلاف عنوانش بهتر است برای هر بخش مدت زمان بیشتری برای یادگیری اختصاص دهید.

با این کتاب قادر خواهید بود مهارت‌های واژه‌آموزی، گفتاری، شنیداری و حتی مکالمه خود را بهبود دهید.

اگرچه این کتاب می تواند به خوبی تمام مهارت‌های زبان المانی را پوشش دهد، اما از آنجایی که آموزش آن به زبان انگلیسی موجود است، برای اغلب نوآموزان روند سختی را برای یادگیری ایجاد می‌کند.

بخوانید تا بیشتر بدانید: تقویت مکالمه زبان آلمانی

کتاب آموزش زبان آلمانی Hören & Sprechen

این کتاب از بهترین کتاب یادگیری زبان آلمانی است که می‌توان یک مجموعه از چند کتاب آموزشی دانست و کار اصلی او تقویت مهارت‌های گفتاری و شنیداری است. کتاب Hören & Sprechen به همراه یک سی دی آموزشی است و برای سطوح A1-B2 کاربرد دارد.از ویژگی های این کتاب در سطوح مختلف می توان به یک ساختار هدفمند برای تقویت مهارت های زبانی نوآموزان اشاره کرد.

کتاب Hören & Sprechen مناسب بزرگسالان و در سطوح مبتدی تا متوسط طراحی شده است.. در پایان هر بخش از این کتاب، شاهد تمرین هایی خواهیم بود که میزان یادگیری متقاضی را مورد سنجش و امتحان قرار می دهد.

جمع بندی

در این راهنمای کامل به معرفی بهترین کتاب برای آموزش زبان آلمانی در سطوح مبتدی تا متوسط و شرایط سنی مختلف پرداختیم. آموزش زبان به وسیله کتاب مزایا خاص خود را دارد؛ از بالا بردن تمرکز یادگیری گرفته تا آموزش لغات بیشتر، یادگیری دستور زبان، بهبود نوشتن و به طور کلی بهبود توانایی زبانی.

شما می توانید با تنها یکبار هزینه کردن به دفعات بسیار زیاد از این معلمان همیشه همراه استفاده کنید. آموزه‌های یک کتاب آموزش آلمانی می‌تواند با استفاده از ابتکارات گوناگون در قالب تصویر، داستان، شعر، طنز و سخنان حکیمانه به شکلی قدرتمند در ذهن زبان‌آموز نفوذ کند. فراموش نکنید که کتاب‌ها‌ منابعی ارزان و همیشه در دسترس هستند. بیشتر بخوانید. همچنین می توانید اینجا کتاب های بیشتر را ببینید.

دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

اگر به دنبال کلمات زیر در گوگل سرچ کرده‌اید مقاله فوق مناسب شماست:

بهترین کتاب زبان آلمانی، بهترین کتاب های آموزش زبان آلمانی، کتابهای آموزش زبان آلمانی، بهترین کتاب آموزش آلمانی، بهترین کتاب خودآموز زبان آلمانی، بهترین خودآموز زبان آلمانی، بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان آلمانی، کتاب یادگیری زبان آلمانی، بهترین کتاب آموزش آلمانی، بهترین کتاب های آلمانی، کتاب های یادگیری زبان آلمانی، کتاب های آموزش آلمانی، منابع زبان آلمانی، کتاب های آموزشی زبان آلمانی، بهترین کتاب مکالمه زبان آلمانی، بهترین کتاب برای شروع زبان آلمانی، کتاب خودآموز آلمانی، کتاب های آموزش زبان آلمانی از پایه،

Tags: مقالات آموزشی زبان آلمانی

مقالات مشابه

 • bahram

  basic german vocabulary

  پاسخ
  • admin

   سلام بهرام عزیز
   بسیار ممنونم که این کتاب رو با ما به استراک گذاشتید

 • بسیار زیبا جذاب

  پاسخ
 • سوسن

  بهترین کتاب برای یادگیری زبان آلمانی از پایه کدوم کتاب هست؟ خودآموز باشه

  پاسخ
 • مهربان

  کتاب خودآموز زبان آلمانی خوب معرفی کنید لطفا مکالمه باشه

  پاسخ
 • هدا

  بهترین کتاب خودآموز زبان آلمانی کدوم کتابه؟ وقتم کمه برای آموزش

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید