مزایای یادگیری زبان فرانسه

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

مزایای یادگیری زبان فرانسه چیست و چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟ زبان فرانسه یکی از زبان های پر کاربرد و شناخته شده در سطح جهان است که به عنوان زبان دوم بسیاری از مجامع مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که یادگیری زبان فرانسه به عنوان زبان دوم یا سوم می‌تواند در پیشرفت تحصیلی، شانس یافتن شغلی جدید در کشورهای توسعه‌یافته و تجربه سفرهای تفریحی و مهاجرتی نقش کلیدی را ایفا کند.

در این مقاله با پاسخ به سوال چرا باید زبان فرانسه یاد بگیریم؟ شما را با مزایای یادگیری زبان فرانسه و اهمیت آن در دنیای امروز بیشتر آشنا خواهیم کرد. همراه آموزشگاه زبان ایرانیان باشید.

وسعت زبان فرانسه در دنیای امروز

حدودا قریب به ۲۲۰ میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسه صحبت می کنند و زبان فرانسه دومین زبان رایج پس از زبان انگلیسی ( آموزش زبان انگلیسی ) در دنیا محسوب می‌شود. زبان فرانسه یک زبان بین المللی است که هم در اتحادیه اروپا و هم در سازمان ملل متحد به عنوان یکی از زبان‌های اصلی به کار می‌رود.

با این تفاسیر می‌توان پاسخی قاطع به سوال چرا باید زبان فرانسه یاد بگیریم، داد. مهارت در مکالمه و یادگیری زبان فرانسه می‌تواند از بسیاری از جهات برای ما مفید و ضروری باشد.

چرا-باید-زبان-فرانسه-را-یاد-بگیریم؟

ورود به دنیای هنرو فلسفه با زبان فرانسه

زبان فرانسه به زبان فرهنگ و هنر و شعر معروف است. زبان فرانسه به دلیل ساختار تحلیلی از دیر باز زبان فیلسوفان بزرگ و دانشمندان برجسته‌ای چون سارتر، دکارت، پاستور و ماری کوری بوده است.

زیبایی آوایی این زبان در بین زبان‌های زنده دنیا، باعث شده تا منحصربه‌فرد جلوه کند. با یادگیری این زبان ( یادگیری زبان فرانسه در منزل ) دسترسی شما به دنیای هنر و شعر، مد و استایل، معماری، فلسفه و تمام علوم زیبایی شناسی افزایش خواهد یافت.

مزایای-یادگیری-زبان-فرانسه

ضرورت یادگیری زبان فرانسه

به دلیل فرهنگ غنی کشور فرانسه، قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی این کشور در قاره اروپا، فرانسه از مهمترین و موثرترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. در نتیجه بسیاری از معاملات و مذاکرات سازمانی و تجاری از طریق این زبان اتفاق می‌افتد.

مزایای-آموزش-زبان-فرانسه

پس اگر شما علاوه بر تسلط بر زبان انگلیسی با زبان‌های مهم دیگری چون فرانسه آشنایی داشته باشید، می‌توانید با هر فردی به زبان خودش سخن بگویید و وارد مذاکره شوید. همین امر باعث می‌شود تا نتایج بسیار بهتر و سودمندتری را به دست آورید.

مزایای یادگیری زبان فرانسه

اهمیت و مزایای یادگیری زبان فرانسه تنها در مسائل شغلی و تحصیلی خلاصه نمی‌شود و مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. آموزش زبان فرانسه از الفبای زبان فرانسه و اعداد به فرانسوی گرفته تا مکالمه این زبان ( رنگ ها به فرانسوی ) در هر بخشی از زندگی برایتان مفید خواهد بود.

افزایش توانایی‌های فردی

یکی از فواید یادگیری زبان فرانسه، ایجاد تاثیری شگرف در افزایش بازدهی ذهن و توانایی‌های فردی و شخصیتی است. به دلیل این‌که ساختار زبان فرانسه با زبان‌های معمولی مانند انگلیسی متفاوت است، یادگیری آن می‌تواند مغز را به چالش بکشد و مهارت‌های زبانی شما را چند پله پیشرفت دهد.

برقرای ارتباط با دنیای بیرون

از جهات دیگر اگر بخواهیم به سوال چرا فرانسوی یاد بگیریم، بپردازیم. می‌توان گفت که زبان فرانسه پس از زبان انگلیسی و آلمانی سومین زبان پر کاربرد در بین منابع کاغذی و دیجیتال است. این امر یک دلیل واضح برای یادگیری این زبان محسوب می‌شود.

در دنیایی که ارتباط مردم جهان به لطف وجود اینترنت فقط چند ثانیه به طول می انجامد، توانایی برقرای ارتباط با افراد در نقاط مختلف دنیا به زبان خودشان به عنوان یک هم‌زبان می‌تواند شمارا با فرهنگ و عقاید کشورهای مختلف آشنا سازد.

گسترش فرصت‌های شغلی و تحصیلی

از دیگر مزایای یادگیری زبان فرانسه، می‌توان به افزایش منابع و فرصت‌های شغلی و تحصیلی بین‌المللی اشاره کرد. جالب است بدانید که هزینه تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر فرانسوی رایگان است.

این یک فرصت تکرار نشدنی برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. شما با یادگیری زبان فرانسه می‌توانید به راحتی و با صرف هزینه‌ای کم‌تر از کشورهای دیگری چون آمریکا و کانادا، ویزای تحصیلی بگیرید و برای مهاجرت اقدام کنید.

یادگیری زبان فرانسه سخت نیست

بسیاری این سوال برایشان پیش می‌آید که چرا باید زبان فرانسه یاد بگیریم وقتی انقدر مشکل است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم با این‌که زبان انگلیسی زبان ساده‌تری برای یادگیری در بین فارسی زبانان محسوب می‌شود اما بر خلاف تصور بیشتر مردم به دلیل نا آگاهی درباره روش‌های آموزشی، یادگیری زبان فرانسه سخت نخواهد بود.

درست است که زبان فرانسه از لحاظ ساختاری، قواعد و لهجه زبان پیچیده‌تری است و نیاز به دقت بیشتری هنگام یادگیری دارد. اما به دلیل همپوشانی زیادی که این زبان با زبان‌هایی ریشه لاتین داد و همچنین به دلیل زیبایی و ملودیک بودن این زبان، پروسه یادگیری آن بسیارلذت‌بخش خواهد بود.

چرا-زبان-فرانسه-را-یاد-میگیریم

مدت زمان یادگیری فرانسوی

مدت زمان یادگیری زبان فرانسه چقدر است؟ برای یادگیری زبان فرانسه زمانی حدود ۲ سال نیاز است و در این زمان نسبتا کوتاه شما می‌توانید به سطح قابل قبولی در این زبان دست پیدا کنید. هر چقدر فرآیند آموزش شما به صورت فشرده‌تر باشد، شما می‌توانید مدت زمان یادگیری را کاهش دهید ولی این امر به میزان علاقه و تمرین شما نیز وابسته است.

برای یادگیری زبان فرانسه بهترین راه چیست؟

بعد از پاسخ به سوال چرا فرانسوی یاد بگیریم؟؟ بهتر است به سوال چگونه یاد گرفتن آن نیز پاسخی روشن دهیم. همه افراد برای یادگیری زبان جدید ممکن است سال‌ها زمان خود را تلف کنند و در انتها به نتیجه مطلوبی هم نرسند و نا امیدانه یادگیری آن زبان را رها کرده و به دنبال یادگیری زبان دیگری بروند.

اما در یادگیری تمامی زبان‌های دنیا هدف از یادگیری آن زبان، میزان علاقه‌مندی به ماهیت آن زبان و همچنین سطح آشنایی با زبان‌های نزدیک به آن بسیار موثر خواهد بود. برای آموزش زبان فرانسه بسته به اینکه میخواهید در منزل یا کلاس یاد بگیرید می توانید از بهترین کتاب های آموزش زبان فرانسه استفاده کنید و در بهترین حالت از کلاس زبان فرانسوی بهره ببرید.

به یاد داشته باشید کلاس آنلاین فرانسه کودکان می تواند از سن کودکی مسیر آموزش زبان فرانسه را برایتان صاف و راحت کند.

سخن آخر

در این مقاله سعی داشتیم تا پاسخی جامع برای سوال چرا باید زبان فرانسه یاد بگیریم، در اختیارتان قرار دهیم و از اهمیت یادگیری این زبان در دنیای پررقابت امروزی و کاربرد زبان فرانسه در ایران سخن به میان آوردیم. مهم‌ترین نکته‌ای که در آموزش زبان فرانسه باید به آن توجه داشته باشیم، تعیین هدف از یادگیری زبان فرانسه است. بهتر است در این راه با صحبت کردن با افراد آشنا به این زبان و تحقیق دقیق، مناسب‌ترین راه را در جهت یادگیری این زبان پیش بگیرید تا بتوانید به نتایج مطلوبی در این راه دست یابید.

Tags: مقالات آموزشی زبان فرانسه

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید