آموزش کامل رنگ ها به فرانسوی همراه با تلفظ

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

یکی از دروس اولیه‌ای که در فرآیند یادگیری زبان فرانسوی باید فرا بگیرید، یادگیری رنگ ها به فرانسوی است. آشنایی با رنگ‌ها در زبان فرانسوی به شما کمک می‌کند تا تنوع لغات بیشتری در این زبان را تجربه کنید. شاید فکر کنید که دانستن رنگ‌ها در مکالمات روزانه نقشی ندارد و یادگیری آن‌ها حیاتی نیست. اما این یک باور اشتباه است زیرا رنگ‌ها در زبان‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای دارند و دقیقا در جایی که فکرش را هم نمی‌کنید به کارتان می‌آیند.

دانستن رنگ ها به فرانسوی به پیش‌زمینه خاصی نیاز ندارد و فقط کافی است تا با تلفظ‌های درست و نحوه نوشتاری آن‌ها آشنا شوید و با مرور و تمرین منظم آن‌ها را به خاطر بسپارید. اگر تمایل دارید که یادگیری رنگ ها به فرانسوی را آغاز کنید، در این مطلب با آموزشگاه زبان ایرانیان همراه شوید تا با ۱۲ رنگ پرکاربرد در فرانسوی آشنا شوید.

قواعد رنگ ها به فرانسوی

قبل از آشنایی با رنگ ها به فرانسوی بهتر است با قوانین رنگ‌ها در دستور زبان فرانسوی آشنا شوید. رنگ‌ها مانند بقیه کلمات در فرانسوی از قواعد خاصی پیروی می‌کنند و هنگامی که با قواعد رنگ‌ها آشنا شوید راحت‌تر می‌توانید آن‌ها را در جمله به کار ببرید.

آموزش رنگ ها به فرانسوی

یکی از مهم‌ترین قاعده زبان فرانسوی در به کارگیری رنگ‌ها در جمله، توجه به نقش آن و تشخیص جنسیت اسم با توجه به جایگاه آن در جمله است. در ادامه بیشتر با تعدادی از این قواعد مهم آشنا خواهیم شد.

• تمامی رنگ‌ها در زبان فرانسوی، اسم‌ مذکر محسوب می‌شوند.

• خود کلمه رنگ در فرانسوی برخلاف رنگ‌ها، اسم مونث است.

• اگر رنگی به‌عنوان اسم زنانه به کار برده شود باید شکل مونث به خود بگیرد. (به طور مثال blanc به معنای سفید اگر به‌عنوان اسم زنانه به کار رود، تبدیل به blanche می‌شود)

• در زبان فرانسه نیز رنگ‌ها در حالت جمع S می‌گیرند به جز رنگ نارنجی و قهوه‌ای

• هرگاه به سه رنگ bleu ، blanc ، rouge در کنار هم برخوردید، توجه داشته باشید که این سه رنگ به پرچم فرانسه دلالت دارند و باید با همین ترتیب بیان شوند.

• رنگ‌ها اگر در نقش صفت قرار گیرند، جنسیت مونث به خود می‌گیرند.

آشنایی با ۱۲ رنگ پرکاربرد در زبان فرانسوی

برای یادگیری آسان‌تر رنگ ها به فرانسوی ، رنگ‌ها را به همراه تلفظ درست آن‌ها در قالب جدول زیر در اختیارتان قرار دادیم تا آسان‌تر آن‌ها را به خاطر بسپارید.

رنگ سیاه به فرانسویNoire نُاغْ
رنگ طوسی به فرانسویGris گْغی
رنگ سفید به فرانسویBlanc بِلانْ
رنگ قرمز به فرانسویRouge غوژْ
رنگ صورتی به فرانسویRose غُزْ
رنگ بنفش به فرانسویViolet ویولِ
رنگ آبی به فرانسویBleu بِلو
رنگ سبز به فرانسویVert وِغْ
رنگ قهوه‌ای به فرانسویMarron   مَغُنْ  
رنگ نارنجی به فرانسویOrange اُغَنْژْ
رنگ طلایی به فرانسویDoré دوغی
رنگ زرد به فرانسویJaune ژونْ 


صفات مخصوص رنگ ها به فرانسوی

مقوله یادگیری رنگ‌ ها به فرانسوی موضوعی کاملا متنوع و وسیع است و نقشی کلیدی در مکالمات فرانسوی زبان‌ها ایفا می‌کند. سابقه درخشان کشور فرانسه در زمینه‌های مختلفی مانند هنر، آشپزی و مد و فشن، مردم فرانسه را ناخودآگاه در زیبایی شناسی و توجه به جزئیات ریز بین کرده است. به همین دلیل است که توجه به طیف وسیع رنگ‌ها که یکی از المان‌های حیاتی در هنر و زیبایی شناسی محسوب می‌شود در فرانسه اهمیت زیادی دارد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: حروف الفبای فرانسوی

برای تغییر طیف رنگ‌ها به روشن و تیره مانند آبی روشن یا سبز تیره در زبان فرانسوی از صفات زیر استفاده می‌کنیم:

Clair: روشن

Vif: روشن

Fonce: تیره

Pale: بی‌روح

اهمیت یادگیری رنگ ها به فرانسوی

همان طور که گفته شد سابقه کشور فرانسه در زمینه‌های هنری و زیبایی شناسی باعث شده تا رنگ‌ها جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ و مکالمات فرانسوی زبان‌ها داشته باشند. در فرآیند یادگیری تمامی زبان‌های خارجی اعداد و رنگ‌ها جزو اولین دروسی هستند که زبان آموزان با آن‌ها آشنایی پیدا می‌کنند.

رنگ ها در زبان فرانسه

در زبان فرانسوی هم به همین شکل است حتی می‌توان گفت که رنگ ها در یادگیری فرانسوی در ابتدای راه آموزش نسبت به زبان‌های دیگر ضروری‌تر است. همچنین آشنایی با قواعد گرامری در به کار بردن رنگ‌ها و آشنایی کامل با تلفظ آن‌ها در ابتدای راه یادگیری باعث می‌شود تا بیشتر تکرار شود و راحت‌تر در ذهنتان باقی بماند.

نکاتی برای یادگیری بهتر رنگ ها به فرانسوی

در این بخش به نکاتی اشاره می‌کنیم که با انجام آن‌ها می‌توانید روند یادگیری رنگ ها به فرانسوی را راحت‌تر و سریع‌تر طی کنید.

آموزش رنگ ها در زبان فرانسوی

از فلش کارت‌ها کمک بگیرید

رنگ‌ها را به فرانسوی روی یک طرف فلش کارت بنویسید و در طرف دیگر ترجمه و کد رنگی مربوطه را بنویسید. استفاده از المانی که رنگ مورد نظر را در قسمت ترجمه نشان می‌دهد باعث می‌شود تا حافظه تصویری خود را نیز در فرآیند یادگیری درگیر کنید و همین امر به شما کمک می‌کند تا رنگ‌ها بیشتر در ذهنتان باقی بمانند.

از مثال‌های کاربردی غافل نشوید

سعی کنید تا در فرآیند یادگیری رنگ ها به فرانسوی ، آن‌ها را در قالب مثال‌ها و جملات کاربردی در حافظه خود ثبت کنید. با این کار علاوه بر افزایش سرعت یادگیری رنگ‌ها با نقش و نحوه استفاده آن‌ها در جمله نیز آشنا می‌شوید و ناخودآگاه قواعد و استثناهای مربوط به رنگ‌ها در زبان فرانسوی در ذهنتان حک می‌شود.

خود را محک بزنید

هرچند وقت یک بار از کتابچه‌هایی که دارای آزمون‌های موضوعی هستند کمک بگیرید و سطح پیشرفت خود را در روند یادگیری رنگ ها به فرانسوی محک بزنید. این کار باعث می‌شود تا در این راه دل‌سرد نشوید و یک انگیزه ذهنی برای افزایش مهارت‌های زبانی خود ایجاد کنید.

سخن اخر

همان طور که در این مطلب اشاره شد، یادگیری رنگ ها به فرانسوی مقوله‌ای پیش پا افتاده و بی‌اهمیت محسوب نمی‌شود و یادگیری آن، مهارت‌‌های زبانی شما را چه از لحاظ مکالمه و چه از لحاظ دامنه لغات افزایش می‌دهد. در این مقاله سعی داشتیم تا با ارائه جدولی از رنگ‌های کاربردی و قواعد مهم درباره رنگ ها به فرانسوی، فرآیند یادگیری شما را بهبود بخشیم.

لیست سایر کلاس های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزشی زبان فرانسه

مقالات مشابه

 • رضا

  در این صفحه آموزش کامل رنگ ها به فرانسوی رو دادید و عالی بود
  کامل و بی نقص

  پاسخ
  • admin

   سلام رضا عزیز
   از حسن توجه شما سپاسگزاریم

 • حسین

  کارتان عالی است ، در صورتی که صوت کلمات را هم اضافه می کردید. بهتر بود.

  پاسخ
  • admin

   با سلام دوست عزیز
   حتما پیشنهاد شما رو به بخش پشتیبانی ارجاع میدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید