آموزش الفبای فرانسوی با تلفظ صحیح

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

الفبای فرانسوی – آموزش کامل حروف الفبای فرانسوی اولین قدم آموزش زبان فرانسه از صفر در منزل یا کلاس آموزش زبان فرانسه محسوب می‌شود که به سرعت بخشیدن فرآیند یادگیری کمک شایانی خواهد کرد. زبان فرانسه یکی از زبان های رایج در دنیا محسوب می شود و یکی از زبان‌های رومی از خانواده هندی و اروپایی و از مشتقات زبان لاتین است.

این زبان به دلیل زیبایی آوایی در زمینه‌هایی چون هنر، ادبیات و دنیای مد و استایل بسیار پرطرفدار است. در این مقاله قصد داریم تا با آموزش کامل الفبای زبان فرانسه و ایجاد یک پیشینه اولیه در ذهنتان، شما را در نخستین قدم‌های یادگیری این زبان پرکاربرد یاری کنیم. می توانید قدم به قدم با آموزش زبان فرانسه در منزل به هدف تان نزدیک شوید.

آموزش الفبای زبان فرانسه

تعداد حروف الفبای فرانسوی همانند زبان انگلیسی شامل ۲۶ حرف بی‌صدا و صدادار است یعنی ۲۰ حرف بی‌صدا یا صامت و ۶ حرف آن صدادار یا مصوت است. در جدول زیر، حروف فرانسوی با ترجمه فارسی را می‌توانید مشاهده کنید.

الفبای فرانسوی

دِ=Dسِ=Cبِ=Bاَ=A
اَش=Hژِ=Gاِف =Fاُ=E
اِل=Lکَ =Kژی =Jای=I
پِ¬=Pاُ=Oاِن =Nاِم =M
تِ =Tاِس =Sاِق =Rکوُ=Q
ایکس =Xدوبلُ وِ=Wوِ=Vاوُ=U
زِد=Zایگ قِگ =Y

آموزش تلفظ صحیح حروف فرانسوی

در آموزش کامل الفبای زبان فرانسه ابتدا بهتر است از اسامی حروف الفبای فرانسه و سپس یادگیری چگونگی تلفظ و آوای هر کدام، آغاز کنیم.

الفبای زبان فرانسه کاملا شبیه به زبان انگلیسی است و تنها تفاوت این دو در طریقه تلفظ کردن و موقعیت قرارگیری آنها در جملات و کلمات است. اما به دلیل اینکه این قواعد کمی پیچیدگی دارند پیشنهاد می‌شود در آموزش الفبای زبان فرانسه، هر یک از کلمات را با تلفظ صحیح آن به خاطر بسپارید.

بدون شک در زبان انگلیسی هم به این قواعد بر خورده‌اید، برای مثال ترکیب دو حرف الفبای C و H صدای ”چ” می‌دهد، دقیقا در زبان فرانسه نیز به همین صورت است. ترکیب چند حروف صدا دار در فرانسه یا بی‌صدا در کنار هم، آوا یا صدای متفاوتی ایجاد می‌کنند. به طور کل قواعد تلفظ فرانسه و ساختار این زبان می‌تواند در مقایسه با زبان‌های رایجی چون انگلیسی یا زبان مادری ما فارسی، کمی پیچیده‌تر باشد.

الفبای-کامل-زبان-فرانسه

حروف صدا دار در فرانسه

در زبان فرانسه حروف صدادار عبارت اند از : a-e-i-o-u-y

در تلفظ حروف فرانسوی، صداهایی وجود دارند که مشابه آن‌ها در زبان فارسی یا انگلیسی یافت نمی‌شود. صداهایی با تلفظ تو دماغی از جمله این آواها هستند که بخش مهمی از تلفظ صحیح حروف فرانسوی را تشکیل می‌دهند.

بسیاری از حروف الفبا فرانسوی زمانی که در انتهای کلمه ظاهر می‌شوند، کاملا صامت خواهند بود و خوانده نمی‌شوند. تنها بعضی از حروف از جمله R، C، F و L در انتهای کلمات تلفظ می‌شوند. در زیر جدول فونتیک فرانسه را مشاهده می‌کنید که به طور کامل نحوه تلفظ حروف را توضیح داده است.

ترکیبات حروف صدادار

حروف/ ترکیب حروف سازنده این صدانحوه تلفظIPA
i, yای[i]
uاو[y]
é, et, در پایان کلمه er و ezاِ[e]
euاُ[ø]
e, è, ê, ai, ei, aisتفریبا اِ کشیده[ɛ]
œu, euبین اُ و اِ[œ]
a, à, âآ[a]
a, âآ کشیده تر[ɑ]
ouاو[u]
o, ôبین اُ و او[o]
oآ کوتاه تا حدی به سمت اُ[ɔ]
eبین اَ و اِ[ə]
حروف الفبای فرانسوی با تلفظ فارسی

حروف شبه صدادار فرانسه

حروف/ ترکیب حروف سازنده این صدانحوه تلفظIPA
oi, ouمشابه واو در زبان عربی[w]
uiواو عربی + ای[ɥ]
ill, yمشابه حرف بی صدای “ی”[j]

صداهای تو دماغی در زبان فرانسوی

حروف/ ترکیب حروف سازنده این صدانحوه تلفظIPA
en, em, an, am, aon, aenآ تو دماغی[ã]
in, im, yn, ym, ain, aim, ein, eim, un, um,
en, eng, oin, oing, oint, ien, yen, éen
اِ تو دماغی[ɛ̃]
unبین اُ و اِ تو دماغی[œ̃]
on, omبین اُ و او تو دماغی[õ]

حروف صامت یا بی صدای فرانسه

اِگزex + صدادار
اِکسex + بی صدا
شch (برای کلمات با ریشه لاتین)
کch (برای کلمات با ریشه یونانی)
سیti + vowel (éبه جز )
سc + e, i, y; or ç
کc + a, o, u
ژg + e, i, y
گg + a, o, u
تth
ژj
کqu, q آخر کلمات
ساکتh
زصدادار + s + صدادار
زx + صدادار
سپایان کلمه x

آشنایی با پیشینه زبان فرانسه

زبان فرانسه چهارمین زبان اتحادیه اروپا است و تقریبا ۲۹ کشور در دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. زبان فرانسه به عنوان زبان اول در کشور فرانسه، بخشی از بلژیک، کانادا، آمریکا، سوییس، موناکو و کشورهای مرکزی و جنوبی آفریقا استفاده می‌شود.

الفبای-زبان-فرانسه

به عبارتی حدود ۲۷۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. پس می‌توان گفت زبان فرانسه زبانی کاربردی و است. با این تفاسیر یادگیری و آموزش کامل الفبای زبان فرانسه و پیشرفت در این زبان، خالی از لطف نخواهد بود.

آیا یادگیری زبان فرانسه مشکل است؟

شاید شما هم فکر کنید یادگیری این زبان و آموزش کامل الفبای زبان فرانسه به دلیل تفاوت‌های گرامری با زبان‌های دیگری مانند انگلیسی، بسیار دشوار است و جزئیات بیشتری دارد که گیج‌کننده خواهد بود.

اما یادگیری هر زبان خارجی از جمله زبان فرانسه به دانش و پیشینه شما درباره زبان‌های خارجی بستگی دارد. و می‌توان گفت زبان فرانسه در مقایسه با زبان‌های دیگر در سراسر دنیا درجه سختی بالایی ندارد و برای یادگیری بهتر تنها به کمی زمان، تمرین و تکرار بیشتر نیازمند است.

در ادامه باید گفت اولین گام برای یادگیری هر زبانی از جمله زبان فرانسه، آشنایی و آموزش الفبای زبان فرانسه و نحوه تلفظ آن‌ها است. در این بخش سعی داشتیم تا با آموزش تلفظ صحیح حروف فرانسوی، شما را بیشتر با الفبای این زبان کاربردی آشنا کنیم.

به طور کلی حروف الفبای زبان فرانسوی مانند اکثر زبان‌های زنده دنیا متشکل از گروهی حروف صدا دار و بی صدا است. اما وجود تعدا زیادی حروف بی‌صدا در فرانسه، برجسته‌ترین تفاوت آن با زبان‌های انگلیسی و فارسی محسوب می‌شود.

چطور تلفظ صحیح کلمات فرانسوی را سریع‌تر یاد بگیرم؟

یکی دیگر از نکاتی که در آموزش کامل الفبای زبان فرانسه و تلفظ حروف الفبای فرانسوی آن‌ها باید در نظر داشته باشد، تقویت مهارت شنیداری در این زبان است. اگر به صحبت کردن فردی که فرانسوی زبان است دقت کرده باشید، تشخیص مرز بین کلمات بسیار مشکل خواهد بود.

این موضوع به این دلیل است که فرانسوی زبان ها در هنگام ادای کلمات در یک جمله کلمات را به صورت چسبیده به هم می‌خوانند و حرف آخر یک کلمه با حرف اول کلمه بعدی ترکیب شده و گاهی به صورت متفاوتی تلفظ می‌شود.

بهتر است تماشای فیلم‌های فرانسوی و گوش کردن به ترانه‌های فرانسوی را در برنامه آموزش تلفظ الفبای فرانسه بگنجانید. همچنین نوشتن حروف الفبای فرانسوی با تلفظ آن‌ها در یک دفترچه و مرور مرتب آن‌ها، نقش موثری در به خاطر سپردن آن‌ها ایفا می‌کند.

در این مقاله سعی داشتیم با ارائه آموزش کامل الفبای زبان فرانسه و تلفظ آن‌ها، زمینه‌های آشنایی اولیه با این زبان پرکاربرد را در ذهنتان پایه‌ریزی کنیم. همان‌طور که در این مطلب اشاره کردیم، تعداد حروف ترکیبی فرانسه نسبت به زبان‌های دیگر بیشتر است اما با کمی تمرین و تکرار در گذر زمان می‌توانید به راحتی آن‌ها را به خاطر بسپارید و در مکالمات‌تان به زبان فرانسه، استفاده کنید. بیشتر بدنید.

لیست دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

اگر کلمات زیر را سرچ می‌کنید این مقاله را بخوانید:

حروف زبان فرانسه، حروف زبان فرانسوی، حروف الفبا فرانسوی با تلفظ، تلفظ حروف الفبای فرانسوی، الفبای زبان فرانسه با تلفظ، حروف فرانسه با تلفظ، تلفظ حروف فرانسه، الفبای زبان فرانسوی با تلفظ، آموزش حروف فرانسوی، حروف فرانسوی با تلفظ، آموزش الفبای فرانسه با تلفظ، آموزش الفبای فرانسوی، حروف الفبای زبان فرانسه، حروف الفبا به فرانسوی، اموزش الفبای فرانسوی، حروف الفبا زبان فرانسوی، آموزش حروف الفبای فرانسوی، الفبای زبان فرانسوی به فارسی،

Tags: مقالات آموزشی زبان فرانسه

مقالات مشابه

 • مجید

  سلام و درود
  خیلی لذت بردم و در واقع یک تور مختصر و مفید از زبان فرانسه بود و یک دید کلی و کامل از مسیری که در یادگیری زبان فرانسه در پیش رو خواهم داشت بهم داد.سپاس عزیزان

  پاسخ
  • admin

   سلام مجید عزیز
   خوشحالم تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم. ممنونم که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

 • Sheyda

  سلام ،مرسی ازآموزشای خوبی که میزارید💗

  پاسخ
 • Sheyda

  سلام ،ممنونم ازسایت خوبتون💗

  پاسخ
 • سنجابی

  سلام
  کامل حروف الفبا فرانسه رو با جزئیات توضیح داده بودید عالی ممنون

  پاسخ
 • ایرج

  درود فراوان بر شما
  من تازه شروع کردم و فک کنم از پسش بر بیام. خواستم نظر شما رو هم بدونم. ممنونم از بابت مطالب جالبتون

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید