بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان چه کتابی است؟ آموزش زبان انگلیسی یکی از دغدغه‌های مهم در دنیای امروز محسوب می‌شود. زیرا یادگیری این زبان برای رشد و پیشرفت در حوزه‌های مختلفی مانند مهاجرت، فرصت‌های شغلی و تحصیلی حائز اهمیت است.

یکی از ساده‌ترین و بهترین راه‌های آموزش زبان انگلیسی، به‌صورت خود آموز و با استفاده از کتاب یادگیری زبان انگلیسی است. اگر قصد دارید تا به کمک کتاب آموزش زبان انگلیسی، یادگیری زبان را آغاز کنید در این مقاله با آموزشگاه زبان ایرانیان همراه شوید.

در این مطلب قصد داریم تعدادی از بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته را معرفی کنیم تا شما را در روند یادگیری این زبان پرطرفدار یاری کنیم.

بهترین کتاب‌های زبان چه ویژگی‌هایی دارند؟

زبان انگلیسی یکی از پرکاربردترین زبان‌های بین المللی در جهان است و در حیطه آموزشی یکی از وسیع‌ترین صنعت‌های آموزش زبان را به خود اختصاص داده است.

برای تعیین بهترین کتاب انگلیسی نیز در بین منابع موجود همچون انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان آلمانی ، باید به سطح، سن، نوع یادگیری و هدف خود در آموزش زبان انگلیسی توجه کنید.

کتاب آموزش زبان انگلیسی

از جمله ویژگی‌های بهترین کتاب برای آموزش زبان انگلیسی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• مناسب سطح زبان شما باشد

• مفاهیم کلیدی انگلیسی را به‌صورت ساده و قابل درک بیان کند

• مجموعه مفاهیم اساسی از جمله دستور زبان و لغات انگلیسی را در خود جای داده باشد

• تمرینات مرتبط با دروس را برای یادگیری بهتر، ازائه دهد

بهترین کتاب برای آموزش زبان انگلیسی

با توجه به این‌که طیف گسترده و متنوعی از کتاب آموزش زبان انگلیسی در جهان وجود دارد، و انتخاب از بین این تنوع بسیار مشکل است، ما قصد داریم تا ۸ مورد از بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

کتاب-های-آموزش-زبان-انگلیسی

1- کتاب آموزش زبان انگلیسی American English File

این کتاب از جمله بهترین کتاب برای شروع زبان انگلیسی است. تقریبا می‌توان گفت که این مجموعه کتاب معروف‌ترین کتاب آموزش زبان انگلیسی از صفراست که جزو کتاب‌های سطح‌بندی شده coursebook محسوب می شود.

این مجموعه کتاب دارای شش سطح بوده و از starter تا سطح ۵ تقسیم‌بندی شده که هر کتاب شامل CD نرم‌افزار آموزشی، تمرینات، حل تمرینات، آموزش گرامر، آموزش تلفظ درست لغات، استرس‌ها، ویدیوهای آموزشی و آزمون‌های مختلف است.

این مجموعه کتاب یادگیری زبان انگلیسی با موضوعات جذاب هم در نسخه آموزشی لهجه امریکن و هم در نسخه بریتیش موجود است. American English File بهترین کتاب برای شروع یادگیری زبان انگلیسی یا به عبارتی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان به شمار می‌رود.

American English File

2- کتاب های آموزش زبان انگلیسی Four Corners

انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی مبتدی برای بزرگسالان کمی دشوار به نظر می‌کتاب‌های فور کورنرز که توسط دانشگاه کمبریج جمع‌آوری شده، یکی از بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی است که کاملا سطح‌بندی شده و مناسب افرادی است که می‌خواهند انگلیسی را از سطوح ابتدایی تا سطوح پیشرفته‌تر فراگیرند.

این کتاب همچون کتاب‌های American English File شما را در یادگیری هر چه بهتر هر چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن یاری می‌کند. Four Corners یک کتاب آموزش صفر تا صد زبان انگلیسی برای افرادی است که یادگیری را از سطوح مقدماتی آغاز کرده‌اند.

کتاب‌های Four Corners

3- کتاب آموزش زبان انگلیسی Practical English Usage

این مجموعه کتاب‌ها یکی از بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی و موفق‌ترین مجموعه کتاب‌ها در حوزه آموزش گرامر زبان انگلیسی در سراسر جهان است و جوایز بسیاری در حیطه آموزش به خود اختصاص داده است.

این مجموعه به‌صورت کاملا خود آموز شما را در یادگیری لغات و عبارات پرکاربرد، اصطلاحات رایج و نکات گرامری و دستوری زبان انگلیسی یاری می‌دهد. اگر به دنبال بهترین کتاب زبان انگلیسی جامع و کامل هستید، این مجموعه انتخاب بسیار مناسبی است.

Practical English Usage

4- کتاب آموزش زبان انگلیسی Vocabulary In Use

یکی از مهترین موارد در یادگیری زبان انگلیسی، حفظ کردن لغات انگلیسی جدید و پرکاربرد و حتی افزایش دایره لغات انگلیسی است. به دلیل تنوع گسترده کلمات انگلیسی و کاربردهای متفاوت آن‌ها در جملات و همچنین فرار بودن این زبان، تنها با مطالعه نمی‌توان به طور کامل این مهارت را در خود افزایش داد.

مجموعه کتاب‌های Vocabulary In Use که شامل چهارسطح است. این کتاب آموزش زبان انگلیسی طوری طراحی شده که هر درس شامل مجموعه‌ای از لغات با یک موضوع خاص است که به شیوه‌ای کاربردی می‌تواند دایره لغات شما را در زبان انگلیسی افزایش دهد.

5- کتاب آموزش زبان انگلیسی oxford word skills

اگر بخواهیم از بین کتاب‌های معرفی شده یکی را به‌عنوان بهترین کتاب مکالمه روزمره زبان انگلیسی ( آموزش مکالمه زبان انگلیسی ) انتخاب کنیم، بی شک این مجموعه یکی از بهترین‌ها در این زمینه است.

مجموعه کتاب‌های oxford word skills که دارای سه سطح در آموزش لغات انگلیسی است و در هر درس از این مجموعه شما لغات و اصطلاحات جدیدی را در یک موضوع خاص فرا می‌گیرید.

این کتاب آموزش زبان انگلیسی شامل تعداد زیادی تمرین در انتهای هر درس است و وجود این تمرین‌ها باعث می‌شود تا با کاربرد هر یک از لغات در موقعیت‌های مختلف آشنایی بیشتری پیدا کنید. همین امر باعث می‌شود شما در انتخاب لغات مناسب در مکالمات خود حضور ذهن و اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید.

Oxford-word-skills-2

6- کتاب آموزش زبان انگلیسی Tactics for listening

یکی دیگر از مهارت‌های مهمی که در زبان انگلیسی باید به خوبی فرا بگیرید، مهارت شنیداری است. هر زبان‌ آموزی در هر سطحی لازم است تا برای برقراری ارتباط با افراد انگلیسی زبان این مهارت را در خود پیشرفت دهد.

Tactics for listening یکی از بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی است که مجموعه‌ای سه سطحی ازمبتدی تا پیشرفته را شامل می‌شود. کتاب‌های این مجموعه شامل دروسی با موضوعات گوناگون و متنوع بوده و هر کتاب شامل CD شنیداری است که پس از گوش دادن به هر درس باید به یک سری تمرینات پاسخ داده شود.

همچنین شما با افزایش مهارت شنیداری خود به طرز قابل توجهی می‌توانید مهارت مکالمه‌ای و گفتاری خود را نیز پیشرفت دهید.

Tactics for listening

7- کتاب آموزش زبان انگلیسی Longman Academic Writing Series

مسلما هر فردی که به دنبال آموزش زبان است به دنبال نوشتن درست لغات انگلیسی نیزهست. با توجه به این‌که این مهارت تاثیر بسیاری در نتیجه آزمون‌های سطح پیشرفته و آکادمیک برای زبان‌آموز دارد، آموزش نگارش آکادمیک نکته حائز اهمیتی است که نباید از آن چشم‌پوشی کرد.

بخوانید تا بیشتر بدانید: بهترین کتاب برای افزایش دایره لغات انگلیسی

Longman Academic Writing Series یک مجموعه ۵ عددی از بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی است که از سطوح ساده‌تر تا سطوح پیچیده‌تر را شامل می شود که با آموزش دقیق ساختارها، جملات و نکات گرامری و نوشتاری می‌تواند این مهارت زبان را به شکلی همه جانبه در زبان‌آموز افزایش دهد.

ساختار آموزشی این کتاب باعث شده تا به عنوان بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان شناخته شود.

 Longman Academic Writing Series

8- کتاب آموزش زبان انگلیسی inside reading

توانایی درک مطلب در زبان انگلیسی یکی دیگر از مهارت‌های بسیار مهم در روند یادگیری زبان است. این مجموعه شما را در پیشرفت مهارت مطالعه، آموزش لغات کلیدی و آکادمیک و تندخوانی شما را یاری می‌دهد تا ذهن شما در زمان مطالعه با لغات و اصطلاحات کلیدی آشنایی پیدا کند.

همچنین این کتاب آموزش انگلیسی مهارت‌های افزایش سرعت عمل در بیان لغات و درک مطلب را به زبانآموز ارائه می‌دهد.

inside reading

معرفی کتاب آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان و کودکان

اگر قصد دارید که کتابی مناسب برای فرزندان خود پیدا کنید، در این بخش چند کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان و نوجوانان به شما معرفی خواهیم کرد.

کتاب-آموزش-انگلیسی-کودکان

مجموعه کتاب‌های Lets go

این کتاب یکی از شناخته شده‌ترین کتابهای آموزش زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان به شمار می‌رود و طرفداران بسیاری دارد.
رنج سنی: ۵ تا ۱۱ سال
این کتاب بخش فونیکس، گرامر و الفبای انگلیسی را به شکل کامل پوشش می‌دهد.

مجموعه کتاب‌های Lets go

کتاب ESL Beginner

کتاب دارای بخش‌های مختلف لغات، گرامر و توسعه مهارت‌های گرامری است.
رنج سنی: مناسب زبان‌آموزان مبتدی

کتاب ESL Beginner

کتاب English For Everyone

هدف این کتاب آموزش زبان انگلیسی، آموزش گرامر و لغات انگلیسی در فضایی شاد و مفرح است. این کتاب برای آموزش از موضوعات روزمره زندگی بهره می‌گیرد و همین امر به روند یادگیری کمک شایانی می‌کند.
رنج سنی: مناسب زبان‌آموزان مبتدی

کتاب English For Everyone

بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی

سخن آخر

در این مقاله سعی داشتیم تا با معرفی تعدادی ازمنابع خودآموز زبان انگلیسی،‌ شما را در روند انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی با توجه به نیاز و سطح زبان خود یاری دهیم. توجه داشته باشید که تمام کتاب‌های معرفی شده به دلیل اینکه پروسه آموزشی بسیار ساده و قابل‌فهمی دارند به‌راحتی در حوزه self study می توانید روی آن‌ها حساب کنید.

شما نیز می‌توانید بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی وهر کتاب آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته که تجربه خوبی داشتید را با ما در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

لیست دوره های آموزشگاه زبان ایرانیان

Tags: مقالات آموزش و تقویت زبان انگلیسی

مقالات مشابه

  • عقیلی

    بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی صفر تا صد بنظرم امریکن اینگلیش هست.

    پاسخ
  • صادقی

    امریکن یه کتاب خودآموز زبان انگلیسی هست که به سادگی و با تمرین مستمر همه چیز رو میتونید یاد بگیرید. من با این کتاب و دیدن فیلم و گوش دادن به موزیک یاد گرفتم

    پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید