آموزش Past Perfect Continuous

مشاوره رایگان

و ثبت نام دوره های آموزش زبان

 

تماس با مرکز زبان ایرانیان

آموزش past perfect continuous ⬅️ از گرامر past perfect continuous چه می‌دانید؟ زمان گذشته کامل استمراری که در انگلیسی با نام Past Perfect Progressive هم شناخته می‌شود، بر فعالیتی در گذشته تاکید دارد که شروع شده و پروسه انجامش تا قبل از کاری دیگر در گذشته ادامه داشته است.

تمام زمان‌های استمراری چه حال، چه گذشته و چه آینده بر روی یک فعالیت مستمر و ادامه‌دار تاکید دارند، به همین علت به آن‌ها زمان استمراری می‌گویند. حالا برای شناخت بهتر گذشته کامل استمراری باید ساختار آن را متوجه شویم.

با سری آموزش گرامر انگلیسی همراه آموزشگاه زبان ایرانیان باشید.

past perfect continuous چیست

زمان گذشته کامل استمراری در انگلیسی در واقع انجام کاری را نشان می‌دهد که در گذشته در یک بازه زمانی مشخص انجام شده است. به طور مثال سه سال در این محل زندگی می‌کردیم. گرامر گذشته کامل استمراری به بازه زمانی اشاره دارد و حاکی از طول انجام یک کاری در گذشته است.

ساختار past perfect continuous

برای ساختن گذشته کامل استمراری در انگلیسی به had و been نیاز داریم. کلمه اول حالت گذشته have است و کلمه دوم هم شکل سوم be است. علاوه بر این موارد باید به فعل اصلی جمله ing اضافه کنیم.

به عبارت ساده‌تر وقتی می‌خواهیم یک جمله به زبان گذشته کامل استمراری بسازیم، باید از فرمول past perfect continuous یعنی (ing + فعل اصلی + had+ been+ فاعل) استفاده کنیم.

مثال برای past perfect continuous:

he had been working all night

نحوه سوالی و منفی کردن زمان گذشته کامل استمراری

برای سوالی کردن جملات مثبت گذشته کامل استمراری در زبان انگلیسی باید جای had را با فاعل جمله عوض کنیم.

مثال: had he been working all night

برای منفی کردن جمله باید بعد از فعل کمکی had از عبارت منفی‌ساز not کمک بگیریم.

مثال: he had not been working all night

نکات مهم در بررسی زمان گذشته کامل استمراری

• جملات گذشته کامل استمراری را می‌توان بدون ایجاد تغییر به شکل گذشته کامل بیان کرد. این کار بدون ایجاد تغییر در معنا جمله امکان پذیر است. کافیست به جای ing به فعل ed اضافه کنیم.

• در توضیح گرامر past perfect continuous باید بگوییم برای سوال کردن با واژه‌‌های wh، باید این کلمات را قبل از had در جمله گذشته کامل استمراری قرار دهیم.

• برخی از افعال با نام Non Action شناخته می شوند. از جمله این افعال می‌توانیم Believe، Belong و Care اشاره کنیم. البته تعداد این کلمات بیشتر است، اما نکته اینجاست که این افعال حالت غیراستمراری دارند، بنابراین در جملات گذشته کامل استمراری از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم.

Tags: مقالات آموزش و تقویت زبان انگلیسی

مقالات مشابه

  • وثوقی

    past perfect continuous گرامر در چه مواقعی کاربرد داره؟

    پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید